Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy engedjem el így anyóssal...

Hogy engedjem el így anyóssal sétálni?

Figyelt kérdés
Nem anyósszapuló kérdés,szó sincs róla,másról van szó. A lányom (21 hónapos) kegyetlen eleven,amivel nincs baj,azt leszámítva,hogy ha nem vasmarokkal fogom,kitépi a kezét,és elszalad a francba, simán ki akár egy kocsi elé is. Én már szépen fogom őt, hacsak nincs nálam 28 táska és szatyor,akkor nincs gond,ha van,akkor is ledobok mindent és ˇbefogomˇaz se olyan egyszerű elkapni... Viszont ha anyóssal együtt megyünk valahová,tőle sokszor elszökik,van,hogy 2x is egymás után,és nem éri utol,csak kocog és kiabál utána,én meg dobok el mindent és futok én. Tegnap szólt,hogy szeretné elvinni sétálni,egyből ez jutott eszembe. Rémes látvány mikor a gyereked rohan a kocsik elé,úgyhogy alig aludtam folyton ezen kattogott a agyam,hogy mi van ha nem figyel rá eléggé és elütik. 2x is próbáltam felhozni,hogy talán triciklivel vigye inkább,nehogy kiszaladjon az útra, de csak elintézte annyival,hogy majd figyelek rá. Na hát ennek a mondatnak sose volt jó vége... Utoljára mikor mondta,egy boltban figyelt rá, jövök ki az egyik sorról,és azt látom a lányom 120-al elszáguld mellettem egy ott árusított motoron,miközben az őr és az egyik eladó éppen őt nézik,és nagyon mondanak valamit... Kijöttünk,én cipeltem a nehéz szatyrot,ő fogta a kezét,megint kitépte és elszaladt,nem érte utol,így én dobtam el táskát,szatyrot,és akkor 7 hónapos terhesen rohantam utána. Imádja az unokáját,oda van érte,csak valahogy nem tudom nem elég határozott vele,hogy ő ilyen alapból is,vagy azt hiszi más gyerekével nem lehet (mert miért nem szólt rá a motoron is??) azt nem tudom :s Legyen vele persze,csak a sétának a gondolatától is rosszul vagyok,órákon át forgolodtam annyira ideges voltam, holnap vinné el de mit mondjak,azt nem mondhatom,hogy nem viheted el?? Ha meg elviszi,szerintem idegességemben itt szülök meg a 34.hétben. Meg ha tényleg történik valami?? Ti mit csinálnátok,mondanátok??
2016. jún. 30. 09:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
A gyereket meg kell tanítani arra, hogy nem szalad el, hanem normálisan sétál melletted. Nem az a megoldás, hogy olyannal kell elengedni, aki bír futni utána, hanem hogy megtanulja, hogy hallgat a felnőttre. A kiírásból egyértelmű, hogy te se tudod kontrollálni, csak elég gyors vagy, hogy utánafuss. Azért ez nevetséges.
2016. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
De, mondhatod, hogy ne vigye el. Ha megharagszik, megsértődik is jobb, mint a gyerek temetésén bőgni.
2016. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
Tehát anyós pont ugyan úgy vigyáz rá, mint te, csak mivel nyilván nem veled egykorú, nem olyan gyors. Mi is a kérdés?
2016. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
nyilván tudom,hogy ez az elsődleges megoldás kedves 1-es,de esetleg segíthetsz is a kommented mellé! 11 szót tud eddig, érteni szinte mindent ért,de mégis mikor ezt magyarázom neki,egyik fülén be,másikon ki, így szívesen veszek minden tanácsot hogyan tanítsak meg egy olyan gyereket erre,aki még nem beszél,mert az 500. elmagyarázás sem érdekli
2016. jún. 30. 10:10
 5/26 Snorri ***** válasza:
100%
Valamit ki kell találni, mert te nem fogsz tudni sétálni vele szülés után, meg egy újszülöttel. Szerintem beszéld meg vele őszintén a félelmeidet, és mond el, hogy szeretnéd, ha elvinné, de ő is látja mennyire eleven. Menjetek együtt, és biztasd anyóst, hogy legyen vele határozottabb, mert amíg nem boldogul, addig nem mered elengedni. Valamit tényleg ki kell találni...
2016. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

Szerinted nincs ezzel baj!?

Lehet anyós pont azért akarja elvinni sétálni, hogy megtanulja hogy kell. Mert ez így nem állapot.

Lassan szülsz. Aztán mi lesz!? Ez a kisgyerek a leírás alapján 7/24 felügyeletet igényel, ahogy egy újszülött is.


Anyósod legalább egy gyereket felnevelt gond nélkül. Szerintem nyugodtan bízd rá a kicsit, hátha vele másképp fog viselkedni.

Tudod neki marha vicces, hogy el tudja érni bármikor, hogy dobsz el mindent és fejvesztve rohansz utána. Addig van cirkusz, amíg van közönség.

De azt gondolom te is látod, hogy ez életveszélyes.


Pár hónap múlva a kisebbet otthagyod/eldobod, hogy vágtass utána?! Arra se lesz idő, hogy a babakocsit befékezd.

2016. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%

Jól van első, ügyes vagy...21 hónapos, nyilván meg fogja majd tanulni ő is.

Kérdező, én nem engedném el. Nálunk nincs ebből harag én megmondom kerekperec, hogy féltem elengedni csak mással. Ha a nagyik sétálni akarnak vele, nyugodtan, de mi is megyünk. Ez van, majd később mehetnek vele, mikor nagyobb lesz. Őszintén, még a kutyát se merem elengedni mással, mert mi van, ha elszkad a póráz, vagy elejti? Ránk hallgat, de másra nem biztos. Ugyanígy van a gyerekkel is. Ha mi mondunk neki valamit akkor hallgat rá, de a nagyszülőkre nem. És ez nem a mi hiábnk és nem is a gyereké...

2016. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem engedném el vele
2016. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Első vagyok, érdekes módon az én gyerekem két évesen már tökéletesen tudta ezt... talán azért, mert nem álltam le fogócskázni vele, hanem dicséret alapon neveltem. A 21 hós gyerek nem hülye, ennek nincs köze ahhoz, hány szót tud.

Nekem csak az szúrt szemet, hogy anyós és kérdező is ugyanolyan inkompetensek ebben, a kérdező mégis anyóstól félti a gyereket, pedig mellette is potenciális életveszélyben van.

2016. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Snorri ***** válasza:
100%
Nehéz ügy...szerintem ha érti, és értelmes, akkor próbáld meg azt, hogy elindultok, előtte letérdelsz, elmondod neki, hogy ha nem fogad szót, elrohan, akkor egyszer szólsz, de utána haza kell jönni, mert ezt így nem lehet. Ha megteszi, akkor letérdelsz, és elmondod, hogy ez volt az utolsó, legközelebb irány haza. Ha megteszi, akkor nincs mese, irány haza. Ha értelmes, akkor szerintem meg kell tanulnia ebből, megérti, hogy nem viccelsz. Nem azt mondom, hogy könnyű lesz, de valamit ki kell találni. Van megoldás, csak rá kell jönni, mi az. :)
2016. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!