Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennétek olyan gyerekorvoshoz...

Mennétek olyan gyerekorvoshoz a gyerekkel, aki nem publikált soha semmit? Számít ez?

Figyelt kérdés

A szülészem tudományosan aktív, ír, tanít. Én ezt fontosnak gondolom, hogy látszódjon, hogy tényleg eljár a kötelező konferenciákra, azokat aktív tudásként használja és értesül a legújabb ajánlott dolgokról, protokollokról. Az ember kezelése, közérzete múlhat rajta, esetleg az élete is.


Viszont a gyerekorvosnak, akihez tartozunk nincs tudományos munkássága (még disszertációja sincs). Van viszont egy kerülettel arrébb egy doki, aki aktívabb ennél. Kérdezzük meg őt, vállalja-e a gyereket majd?


Szerintetek a gyerekorvos nem olyan komoly dolog, mint a terhesgondozás? Ott elég az, ha valakinek évtizedes tapasztalata van, mint a védőnőknél?



2016. jún. 30. 12:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Én nem hiszek abban, hogy valaki érthet mindenhez. A publikáció, kutatás teljesen más mint az aktív orvoslás. Attól, hogy valaki nem kutat, attól még nyomonkövetheti a kutatásokat, képezheti magát. Az én nőgyógyászom nem nagyon publikál, volt pár munkája, de semmi komoly. Felesége zargatja mindig vele, hogy álljon neki a tudományos munkának, hogy továbbléphessen, nagyon érdekes betegségem van, mindenáron engem akar kutatási anyagnak, de az orvosom nem hajlandó rá. És meg is.értem. Rengeteget ügyel, dolgozik és képezi magát. Nem akar még egy terhet a véllára. Az, hogy nem kutat, nem jelenti azt, hogy nem olvas utánaa legujabb ttudományos eredményeknek, sőt. Így marad rá ideje jobban. Én is TDK-ztam főiskolán, vannak doktorolált, sőt professzor barátaim is, de azt, hogy egy-egy szűk rétegét a területének kutatja, nem jelenti azt, hogy általánosságban jobban ért a területéhez. Gyerekorvonál sem ez volt a szempont, ami alapján választottunk, hanem mások véleménye, az ahogyan bánik a gyerekkel, ahogyan kezeli, ahogy velünk beszél. Nekünk pl mit segítene, ha ő mondjuk kutatná a bárányhimlő lefolyását befolyásoló tényezőket? Vagy bármi más témát? Van 10 ezerféle gyerekbetegség, az orvos kutat ebből mondjuk kettőt. Akkor a maradék 9998-hoz jobban ért?
2016. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

Én a gyerekorvost a gyerekes ismerőseim véleménye alapján választottam. Eszembe sem jutott, hogy megnézzem, publikál-e. De most kíváncsiságból meg fogom. :)

Szerintem komoly dolog a gyerekorvos, ugyanannyira, mint a terhesgondozás, de a nőgyógyászomnak sem néztem utána ilyen téren. :)

2016. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom addig te se vállaltál gyereket míg legalább két könyvet és egy tanulmányt nem írtál igaz? Mert, lehet újdonságot mondok, akkor is baja eshet a gyereknek mikor veled van.
2016. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13: mondjuk én pont írtam:) meg olvastam. és olvasok a mai napig is. de igazad van, bárki szülhet gyereket egyébként.
2016. júl. 1. 09:35
 15/16 anonim ***** válasza:
71%
Az olvasás nem számít. És milyen témában írtál? Mert csak akkor számít ha orvosi vagy gyermeknevelési témában írtad :-D
2016. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%

Én most már tényleg nem értelek.

Ha ennyi fokozattal rendelkezel, akkor nyilván tudod, hogy a jó orvos-beteg kapcsolat alapja a bizalom.

Ha csak olyan orvosnak tudsz bizalmat szavazni, aki rendelkezik egy rakás publikációval és PhD fokozattal, akkor válassz olyat.

Ha elégedett leszel, akkor minden oké, ha meg csalódsz benne, akkor keresel másikat és váltasz.


Nem mindegy az, hogy más (esetleg fokozat nélküli idegen) menne-e vagy sem?

2016. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!