Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megalázó a gyerekkel a 3....

Nem megalázó a gyerekkel a 3. évben is otthon maradni GYES-en?

Figyelt kérdés

Persze azokra vonatkozik a kérdés, akik nem GYED Extrával dolgoznak a gyerek mellett, hanem csak GYES-t kapnak a 3. évben.


Értem, hogy a férjük jól keres, de nem megalázó a GYES összege mint fizetés? Most néztem csak utána és elhűltem, hogy milyen keveset adnak. Persze, több, mint bárhol a világon, de ez meg olyan megalázó összeg, nem?


2016. jún. 30. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Te megalázónak tartod, ha valaki a gyerekére szánja az utolsó évet munka helyett, lefordítva, lemond a pénzről a gyerekével töltött időért cserébe?


A gond ott van, amikor elkezdik lenézni az anyukákat, mert nem dolgoznak, és kapják a jelzőket, hogy lusta, ingyenélő...stb. Miközben apuka is természetesnek tartja, hogy anyuka otthon van, el tudja tartani a családot, mégis idegenek szólogatnak be.

2016. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A legtobben sajnos meg sem tehetik h otthon maradnak mert ugy mar nem el meg a csalad. Mi mar gyed-del is alig,hiba dolgozi a parom. Tuti mennem kell vissza a gyerek 2 eves koraban.

Nem lenne gond azzal h ilyen alacsony az osszeg,ha lenne elegendo bolcsodei hely es mindenki be tudna adni a gyerkocot aki szeretne.

2016. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem megalázó. Én ha tehetnèm otthon maradnék, hiszen ezek az évek nem jönnek vissza. Miután a gyerek ovis lesz, már sose fogaz vele ennyi idöt eltölteni. Gondold el, munka menni a gyerekért házimunka fözés játszani vele fürdetni mese alvás. Onnantól az egész nap rohanás. Főleg ha a párod még többet dolgozik, és alig van otthon, mindnezt neked kell egyedül. Èn se tehetem meg hogy otthon maradjak arra a 25ezerre, mèg egy babát pedig nem vállalok be csak azért hogy még 2-3 évet otthon maradjak.
2016. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem van gyesen, sőt már a fiunk 8 hónapos kora óta otthon van. Nem.érzi megalázónak, nem.érzi magát ezért kevesebbnek. Nálunk egy dolog számít, hogy a családnak legyen elég pénze és minél többet együtt tudjunk lenni. Így hogy én dolgozok, minden délután együtt lehetünk, hétvégén van programunk és a bevételünk is jóval több. Ő otthon van, rendezi a fiunkat, élvezi a szabadságot és csinálja a házfelújítást. A következő gyereknél is így szeretnénk és akkor is otthon akar maradni három éves korukig. Keveset kap, na és? Ha a családnak elég bevétele van, akkor ez miért probléma? Nem ettől függ az önbecsülése, nem ettől függ a férfiassága, de ugyanez igaz a nőkre is. Miért kellene kebdebbnek éreznie magát egy anyának azért, mert neveli a gyereket? Miért megalázo gondoskodni a gyerekről? Nagyon kifordult egy világ az, ahol a családot, a házi munkát, a gyereknevelést bárkinek szégyellnie kell.
2016. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt érzem megalázónak, hogy van a 3 év lehetőség, de valójában csak 2 év, mert a 3. rettenetesen kevés juttatás. Főleg, hogy mondjuk valakinek max GYED-e van, és aztán a 3. évben huszonezer. Nem értem, hogy van ez a rendszer így kitalálva.
2016. jún. 30. 09:56
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Bokros idején szültem, tgyás után nem volt gyed, csak gyes, és dolgozni se lehetett mellette...


És nem, nem éreztem megalázónak, mert normális házasságban élek, ahol fel sem merült, hogy ettől én kevesebb lennék.

2016. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem normális családban, párkapcsolatban nem téma, hogy ki mennyit hoz haza, az a lényeg, hogy a család megéljen belőle. Ebből kiindulva nem, nem megalázó, kit érdekel, mennyi gyest kap az anya, ha amúgy jut elég pénz mindenre? Örülni kell annak, ha a család megteheti, hogy az anya (vagy apa) a 3. évben is otthon legyen a babával, és nem kell bölcsibe adni. Én dolgozom ugyan itthonról a babám mellett a kezdetek óta, mert van rá lehetőségem szerencsére, és így jóval több a bevétel, de ha nem tudnék itthonról dolgozni, akkor is maradnék a 3. évben is. Nem érdekelne, mennyi a gyes, amíg jutna pénz mindenre, kihasználnám azt az időt, amit lehetősségem van a kislányommal tölteni. Utána ha a gyerek ovis, anya meg visszamegy melózni, a legtöbb családban úgyis alig látják egymást :(
2016. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is csodálkoztam, mikor utánanéztem, hogy jé, de kevés.

De az a szó, hogy megalázó, nem jutott eszembe.

Én nem tervezem igénybe venni, visszamegyek dolgozni, ha 2 éves lesz a kisfiam.

A legtöbb országban nem is lehet ilyen hosszan otthon az anyuka a gyerekével, mint nálunk, gondolom nálunk is társadalmilag nehezen megoldható, ezért a kevés összeg.

Inkább azt érzem bajosnak ebben az ügyben, hogy a bölcsikben alig van hely a gyerekeknek.

2016. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
igen. megalázó olyan szempontból szerintem, mint hogy valaki diplomával 120-at keres. szerintem az otthonlét a gyerekkel túl nagy munka ahhoz, hogy ennyit keressen valaki vele. akkor már miért nincsen elég bölcsi, 4 órás munkahelyek, vagy olyan munkahelyek, amikbe visszavárnak tömegeket, mint ez...
2016. jún. 30. 10:44
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a nevében is benne van hogy segély. Ennek megfelelő az összege is.

Nem éreztem megalázónak. Engem sokkal korábban a gyed összege sokkolt (maximumot kaptam). Sosem kerestem olyan keveset a korábbi 10 év alatt. Ha lenne rá lehetőség még egy évet itthon maradtam volna akár ennyiért is. A nagyobbik gyerekem is 4 évesen került közösségbe, a kicsinek is épp elég lett volna heti 3*fél nap. Mindketten tisztában voltunk azzal a férjemmel, hogy ezt így kell elfogadni, meg azzal is, hogy ha már dolgozok alig leszek itthon. Sajnos így is lett, nálunk meg a 4 óra megoldhatatlan.

2016. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!