Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza szerintetek?...

Kinek van igaza szerintetek? Jogos, hogy ilyen helyre nem hoznám a babát, ha van más is? Hogy győzhetném meg a barátomat?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a barátommal ősz óta (albérletben). Van egy nagy hálószobánk, plusz egy nappalink a földszinten, az emeleti rész pedig megvan csinálva "játékszobának". Ott van a billiárd, Guitar Hero, PS, kivetítő, szóval az egy buliszoba lényegében. Kiderült, hogy babánk lesz és én mondtam, hogy jobban szeretnék visszaköltözni Szegedre a babával, hiszen nekem ott saját lakásom van (3 szoba, plusz nappali, szinte luxuslakás), a környék is nagyon jó és ott nem lennénk tök egyedül. Mert jó, itt is rengeteg a barátunk, de azért rájuk nem úgy számíthatunk, mint a szüleinkre.

Szeretek Pesten élni, de gyerekkel nem akarnék. Kb. mindenhova vagy gyalog, vagy taxival megyek, mert a pesti forgalomba egyedül nem tudok vezetni, hiába van jogsim évek óta. És azért babával van olyan helyzet, hogy jól jön az autó, Szegeden meg simán elmegyek vele bármerre.

Anyukám ott orvos, tehát bármi gond lenne, tudnám, hogy jó kezekben vagyunk. Ott vannak a szüleink, nagyszüleink, tudnának segíteni a baba mellett. Mindenki szerint ésszerűbb lenne visszaköltözni, de a barátom nem akar, merthogy "az nem Pest". De ez egy buliház, a picinek külön szobája sem lenne, hacsak nem a billiárd asztalon szeretném altatni...


2016. jún. 30. 15:32
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ő is kap X összeget a szüleitől havonta és én is a saját családomtól.
2016. jún. 30. 15:51
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
És erre vállaljátok a gyereket? Mondjuk ha a szüleitek továbbra is fizetnek, akkor oké.. Így viszont tényleg egyértelműen Szeged, hiszen a barátod ott is tud tanulni, a munkakeresés nem akadály.
2016. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igen. Plusz én dolgozom is egy ismerősünk cégének (netes munka, szóval az bárhonnan végezhető), bár az igazából részmunkaidős, meg nem is keresek annyit vele, hogy fedezze a dolgaimat, amikre elköltöm a pénzt.

De anyáékkal beszéltünk erről és ők is nagyon örültek a babának, a barátom anyukája már egy halom babadolgot vett, ma is felhívott, hogy az egyik szobát megcsináltatja még most nyáron babaszobának és hogy majd elküldi, milyen színekre gondolt, amik lehetnének ott, szóval tényleg örülnek.

2016. jún. 30. 15:56
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

És hát ugye a segítség az csak egy dolog.. Nem lenne pofám PEsten maradni albérletben, hogy ezután nem csak ezt, de még a saját gyerekemet is a szüleim tartsák el. Akkor már legalább költözzetek a saját lakásba, ahol nem kell bérleti díjat fizetni.

A barátod nem érzi gáznak a szituációt? Úgy gondolta, hogy sebaj, eddig egy kb. 150ezret utaltak, majd most 200ezret, hiszen ott a gyerek?!

2016. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Az anyagi részéről most ne beszéljünk, mert nem tudjátok, mennyi pénzt kap/kapunk, szóval itt nem ez a lényeg szerintem.
2016. jún. 30. 15:58
 16/22 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Ha egyikőtöknek sincs jövedelme, hanem egyetemre jártok, akkor tényleg jobb, ha visszamentek Szegedre. Már csak azért is, mert az albérlet költségét megspóroljátok.

Viszont már nyári szünet van (vagy még tart a vizsgaidőszak?), így nem tudom hogy tudna-e most sulit váltani. Ehhez be kell menni Szegeden az egyetemre, és egyeztetni velük, hogy a körülmények miatt átveszik-e a párodat, lesz-e tárgyelfogadás, stb...

Egyébként gond nélkül tudná ott is a tanulmányait folytatni? Van ugyanolyan szak, mint itt?

2016. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

2. és 16. vagyok.

Az anyagi részét ha tudod biztosítani, az jó. Gondolom a családjaitok támogatnak majd. A gond máshol van. Barátod még bulikban, játékszobában, éjszakai életben gondolkodik. Ez baba mellett az első időszakban megszűnik. A baba eszik, sír, kakil :), nem alszik, nem lehet egyedül hagyni, ... A kezdetekben teljes életmódváltást követel. Tehát ha még el is mentek kikapcsolódni, már nem tehetitek meg, hogy hajnalig buli és fesztiválok, mert a babának aludnia kell.


Tudom, hogy hihetetlen a pesti éjszakai élet, és sok nagyon jó program, buli van itt. De a baba után nem tudtok erre tervezni, és ez az, amit párodnak el kell tudni fogadni. Ha nem, akkor nehéz sorod lesz kisbaba mellett.

2016. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
69%
Mind a kettőtöknek igaza van egy kicsit. A lakást át lehet alakítani Pesten is. Pesten könnyebb munkát talàlni. Gondolom a barátodat Pestre köti a munkája. Neked is könnyebb talán bölcsit, ovit talàlni a kicsinek Pesten. Több kórházból választhatsz, hol szeretnél szülni. Kisebb eséllyel toppannak be hívatlan rokonok "segíteni". (felborítani a napirendet) Hidd el, így is lesz bőven (kéretlen) tanácsadód. ;) Én marhára örülök, hogy csak messziről okoskodik a rokonsàg. A csecsemőápoló anyukámmal se mentem túl sokra, ahogy a mentőtisztnek készülő húgommal se. Ugyanakkor Pest nem ideális város egy babának. Koszos, zajos, büdös. A közlekedés valóban komplett katasztrófa. Egyikőtöknek sincs egyértelműen igaza, ez a történet nem is arról szól, kinek van igaza. Ennek most arról kell szólnia, hogy nektek, mint CSALÁDNAK hol jobb.
2016. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem esik le, hogy napi kamu? Gazdag királylány újabb felvonás.


Az a rész tetszett, hogy "buliszoba" van, de a szomszédokat zavarta a délutáni matiné.

2016. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező kommentjei fényében már más a helyzet...

Mivel még nem dolgoztok hanem iskolások vagytok ezért logikusabb lenne hazaköltöznötök Szegedre, hogy ne kelljen az albit is fizetni. Bár ahogy leírtad a pénz nálatok nem akadály, és te csak azért költöznél Szegedre, hogy anyukád nyakába tudd varrni a gyereket segítségképp, amellett hogy anyagilag sem ti finanszíroznátok magatokat így se, úgy se. Tök az jön le nekem a kommentjeidből hogy még egyáltalán nem állsz készen a gyerekvállalásra, hiszen el sem tudod képzelni hogy mi lenne veled anyukád nélkül ha netán Pesten maradnátok... Pedig képzeld ezt rengetegen megoldják, sokan mennek fel vidékről Pestre munkát vállalni majd később gyereket vállalni is.

Mivel eddig úgy tűnik mindent alátok tettek a szülők, ezen továbbra sem akarsz változtatni és a könnyebb utat akarod választani. Ez persze nem baj, beszéljétek meg!

A barátod meg ahogy látom még nem fogta fel hogy gyereke lesz, és inkább a pesti bulizós életet választaná továbbra is. Egy gyerekkel az addigi életforma teljesen megszűnik, nem lesz minden hétvégén buli, haverok, biliárd stb., ha szoptatsz is örülhetsz ha 2-3 órára el tudsz menni a baba mellől, de azt sem a legelején (kivéve persze ha a szüleid fogják felnevelni a gyereket).

2016. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!