Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor es hova mozdultatok ki...

Mikor es hova mozdultatok ki eloszor a babatokkal?

Figyelt kérdés
Mi nem igazan vagyunk a parommal azok az itthon ulosek, szeretunk menni, csavarogni, setalni, kirandulni. Igy elore felek, milyen lesz az elet harmasban. Vajon tobb honapig ki se tudunk/tudok majd mozdulni? Van egy ismeros par, az o kislanyuk mar olyan 8 honapos, de meg mindig nem mentek el vele semerre, inkabb otthon ulnek, pedig tok nyugis a gyerek. Igy kicsit felek. Meselnetek par tortenetet ezzel kapcsolatban?
2016. júl. 1. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Rajtatok múlik elsősorban meg persze azon, hogy milyen babát kaptok. Az enyém hiába volt hasfájós, autóban és babakocsiban aludt legalább. Kinek volt kedve otthon a nyűglédeshez, mikor ha megyünk valahova legalább végigalussza az utat? Igaz 3-4 hónapos kora között amíg elértünk a boltba (5 perc) már sírt, akkor babakocsival sehova nem tudtunk menni (játszótéren ültem le vele hogy levegőzzön), zsúfolt helyekre se tudtunk menni, autóval igaz voltunk de fordult elő szenvedés úgy is. Most 9 hónapos, a babakocsit dönteni kell alváshoz de legalább úgy elalszik. Autóban nem tudom, olyan hosszú útra nem mentünk még, hogy kiderüljön mivel nem alvásidejére időzítettünk. Persze körülményesebb babával elindulni bárhová de aki akarja és persze a baba ha tűri, meg lehet oldani. Biztos vannak akik nem tudnak és olyanok is, akik nem akarnak.
2016. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

A gyerekünk nyugis, jó alvó, jó evő, alkalmazkodó típus. Mi meg elmenősek vagyunk. Én azt gondolom, nem a ti életeteket kell élnie, hanem egy közös, mindenkinek megfelelő életet. Ami azt jelenti, hogy nektek, szülőknek is legyen megfelelő az az élet!!! De neki is legyen az. Ezt meg kell tapasztalni, mi a sok a babának és mi nem az.


1,5 hetes volt, mikor először mentünk sétálni. Azért ilyenkor csak, mert nekem fájt a császáros sebem és csak rövid távokat mentem azelőtt. Tavasz volt és meleg.


Nálunk a férjem itthonról dolgozik, csak néha jár be. Azóta is folyton helyekre járunk, a gyerek sokat alszik, sokat nevet, nézelődik. Az a szerencse, hogy a belvárosban élünk, így tömegközlekedni gyakorlatilag egyáltalán nem szoktunk.


Szerintem imádja. Most 3,5 hónapos. Voltunk már vendégeskedni, Margitszigeten, Római-parton, múzeumban, vidéken, konferencián, naponta 7 km-t sétálunk vele. Nem volt még beteg, jól megvan. Nem hasfájós, tápszeres, az etetéseit, pelenkázását bárhol meg lehet oldani (külön viszem a port meg a vizet).


Most nemrég volt az első ottalvós programja (belföldön) és 4 hónapos lesz, mikor lesz 3 nap Balcsi, aztán egy hét Horvátország egy hónappal később. Úgy alakult, hogy a férjemet Angliába küldi egy hétre a cége ősszel, mi is megyünk, így repcsizni is fog.

2016. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy z utolsó ìrja,legyen jó mindenkinek. És amúgy is csak az első gyerekre figyelsz ennyire :-)

A màsodikkal màr ha tetszik ha nem menni kell a nagy miatt ;-)

Az elsővel 1,5 hetesen kezdtünk sétàlgatni(téli baba hidegvolt),a màsodikkal 5 naposan vittük a tesót a suliba. A harmadikkal ugyanìgy a kicsit meg a nagyot is kellett vinni.

De itt màr sokat segìt a rutin.


Elsővel ha sìrós,hasfàjós nehéz elindulni. Próbàlkozni kell aztàn megjön az önbizalom :-)

2016. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Az első 6 hetet kell úgy tudom úgymond bezÁrva tölteni. Aztán ablaknyitás és utánA ki.

De persze ez nem torvény!

Szokatás kérdése!

Én úgy szokattam őket hogy menőkések vagyunk!

Persze nem minden nap de szokják!

Az autót szinte minden baba gyerek szereti

Azért alszanak mert a motor búgása és lötyögése olyan mint a pocqkba!

De nyugodtan menjetek csak mindennel számolj!

Kajcsi tejcsi tea pelus ruha stb.


Persze a legjobb eleinte otthon a babának de ha nem lesz hasfajos miert zarkoznatok be?

2016. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 hetesen már megkezdtük a védőnőhöz járást. Vittük a nagyokat oviba. Tescoba és hasonló helyekre csak azután, hogy elmúltak 3 hónaposak.
2016. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10 hónapos és mi leginkább csak kórházba járunk vele. Nem így képzeltem a gyerekvállalást, de ilyen is van.
2016. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
1 hetes korától sétálni vittem (nyári baba volt), 3 hetesen kerti sütögetésre mentünk pár baráttal, 6 hetesen szabadtéri programra és így tovább. Természetesen a baba igényit és kényelmét tartottuk szem előtt, de gyakorlatilag mindenhova vittük, egyáltalán nem ücsörögtünk otthon.
2016. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-4 hetesen mentünk először le sétálni (pici súlyúak voltak, ezért vártunk eddig, meg tél volt)

6 hét után már bárhova, vagyis azért nem plázázni, de 2 hónaposak voltak, amikor kimentünk a szüleimhez vidékre (20 perces út), és szépen lassan növeltük a mennyiséget :)

ősszel születtek, utána nyáron (7-8 hónaposan) már mentünk nyaralni is, pár napra

2016. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Csak ti rajtatok múlik minden! Meg persze a kicsi habitusán :)

Én 4 hetesen vittem ki először egy jó hosszú téli sétára:)(Decemberi baba)

Onnantól kezdve mindig vittem sétálni.

6hetesen volt először bababoltban.

8 hetesen tesco stb..

Tehát mi 8 hetes korától mindenfele megyünk, visszük csavarogni:)

Másfél éves és már nagyooon sok helyen voltunk vele.. Imád menni, utazni, kocsikázni:) Ezt szokta meg!!

Nem tudnánk itthon ülni. A lányom szerintem utál is a lakásba lenni..:) Én is...

2016. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-5 hetesen csak az udvarra, utána napi 3 órát voltunk sétálni, persze 2 részletben. 2 hónaposan már vittem rokonokhoz, barátokhoz. 4 hónapos korában kb 1 órás kocsiút+ másfél óra program+ baba-mama torna minden héten. 6 hónapos korától mindenfelé viszem. Babákkal, kisgyerekekkel nagyon jól elvan.
2016. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!