Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba és cica együtt?

Baba és cica együtt?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés már régóta probléma nálunk. Van egy 10 éves nagyon zárkózott természetű török angóra macskám. A szőre vastag és nagyon hosszú. Hamarosan azonban baba jön a házhoz és nem tudom mi legyen. Már szinte beteges, ahogy ragaszkodom a macskához. Nem most kezdődött kicsi kora óta így vagyok vele. Soha nem gondoltam, hogy még akkor is élni fog, amikor én szülök.

Az orvos azt tanácsolta, hogy mire jön a baba váljak meg tőle. Hogy őszinte legyek ezt elvből elutasítom:

1. Azért mert nekünk már "nem kell", egy állatot nem dobunk ki.

2. Teljesen tiszta. Életében nem volt még kint, ha mi nem viszünk be neki betegséget, ő nem lehet az.

3. Takarítónő jár hozzánk hetente, de a baba születése után legalább kétszer akarom, hogy jőjjön. Ezen kívül a cicát fésülöm, mert hullik a szőre.

4. Tudom, hogy nem lehet általánosítani, de a cica nagymamájánál is most lett baba. Ott is azt tanácsolták, hogy menjen el a cica a háztól. Ők sem tettek így, a baba szerencsére jól van.

5. Tudom, hogy nem találnék neki megfelelő családot, mert a természete nagyon nehéz és el van kényeztetve. Csak a legjobbat kapja mindenből, szóval ezt lehetetlen, hogy bárki is így biztosítaná neki a környezetünkben.


Viszont vannak dolgok, amiket meg kellene oldani. Például az, hogy a cicusom nagyon félős. Ha jön valaki elbújik és nem is egy ismerős gyerekre fújt már, amikor nálunk voltak. Ettől azért tartok. A másik az, hogy a cicának semmi sem megközelíthetetlen. És félek, hogy a babához odamegy, ha nem vagyok vele. Mert a kiságyba simán be tudna ugrani. Arról már nem is beszélve, hogy amíg a kicsi nem érti meg, hogy az állat nem játék, addig nehogy baja legyen például a "farokhuzogatásból".

Az éjszakáktól is félek, mert már nagy a hasam, de még mindig rajta alszik a cica. Amióta nálam van együtt alszunk. Próbáltam már, hogy nem engedtem be, akkor meg sír az ajtónál és ugrál rá. De ha meg beengedem a szobába akkor együtt lesz a babával és nem akarom, hogyha mocorog, esetleg támadjon.

A férjem is erőlteti, hogy váljunk meg tőle, de én ezt biztosan nem akarom! Esetleg mindig legyenek külön helyiségben? Ha a baba az emeleten lenne, akkor a cicát be tudom csukni másik helyiségbe, ahol szerintem el is lenne. Ha meg elmegyünk a gyerekkel, akkor uralhatná a házat. Valaki volt már így? Hogyan sikerült megoldani?



2016. júl. 2. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van macskánk. Úgy fogjuk csinálni, hogy amikor a baba alszik a kiságyában, becsukjuk az ajtót, hogy ne tudjon bemenni. Vagy a cicát csukjuk majd be az egyik szobába. Azt viszont nem hagynám, hogy rajtam aludjon. Azt eddig se hagytam, se az ágyunkban nem aludhat. Ha nem engeded be éjjelre, majd megszokja. De inkább most kezd el hozzászoktatni, ne csak akkor amikor már meglesz a baba.
2016. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

El ne küldd!!! A mi félhosszú szőrű benti cicánk 9 éves, és 3 gyerek túlélte mellette. :)

Nálunk kezdettől a saját szobájukban aludtak a gyerekek, arra az egy szobára szúnyogháló került, hogy a cica ne mehessen be.

A ti gyereketekre remélhetőleg nem fog fújni, mert látni fogja, ahogy felnő, megszokja. A miénk eléggé magának való, sose karmolta meg a kicsiket, és ők se húzták a farkát, mert inkább tartotta a tisztes távolságot tőlük. Ovis korukra azért már előfordult, hogy kiprovokáltak egy-egy odakapást... 3:)

Anyósom sikoltozott, hogy meg fog fulladni a gyerek a macskaszőrtől, de ezidáig egyiknek se sikerült, és rájuk feküdni se jutott eszébe soha, hiába mondják, hogy tejszagúak, és az vonzza a macskákat.

Szóval nálunk semmi gondot nem okozott a cica.

2016. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyetértek veled, semmiképpen nem dobnám ki a cicám. Családtag ő is.
2016. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon örülök, hogy vannak akik így gondolkoznak! Ez a szúnyogháló, nagyon jó ötlet!!!
2016. júl. 2. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire tudok érdemben hozzászólni, nekem nincs macskám, csak gyerekeink. Én nem válnék meg tőle, de ha a babának lesz külön szobája, akkor abba nem engedném be, és már most leszoktatnám a macskát az együtt alvásról. Mert simán előfordulhat, hogy ha nem is rendszeresen, de alkalmakként majd együtt alszol a babával, pl. mert elalszol Te is szoptatás közben, vagy éppen rossz éjszakátok van, beteg a gyerek, stb.
2016. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Ne kuldd el!! Nem ti vagytok az elso es utolso csalad, akiknel macska van :) nalunk is van ketto, ha alszik a babam razarom az ajtot, es kesz. A cicak ugyse babtjak ot, nem nagyon erdeklodnek a baba irant:D

Az en aposom mindent megtett, hogy el legyen innen kuldve a macska, mielott a baba erkezik (azt is mondta, hogy elviszi, kitori a nyakat stb). Egy percig nem hallgattam ra, ugyis utalom, mint a sz.art. Te se hallgass masra, csak magadra es a parodra!

Amugy en 2-3 evesen mar a tyukfeszekbol szedtem elo a tojasokat es moslekkal etettem a malacainkat :D tyuksz.arba is terdeltem parszer, ja es nyulaink is voltak. Kutyak is. Még egyben vagyok :D


Amugy en is nagyon szerettem volna angorat, ok a kedvenceim :)

2016. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, Magyarországon még tényleg van olyan orvos, aki azt javasolja, dobd ki az állatot???


Egyáltalán nem beteges dolog ragaszkodni egy házikedvenchez, aki rád van utalva és szeret téged! Ez a normális. Itt Németországban eszébe sem jutna senkinek ilyesmit javasolni. Sőt semmilyen fejlett országban sem...


"Például az, hogy a cicusom nagyon félős. Ha jön valaki elbújik és nem is egy ismerős gyerekre fújt már, amikor nálunk voltak. Ettől azért tartok. "


A cicák nem hülyék. Nekünk kettő is van. Kisbabként megszokják még az új jövevényt, amikor az nem igazán tud még hozzájuk nyúlni. Később, amikor már járkál a gyerek meg kell neki tanítani, hogy a cicához óvatosan nyúlunk. Mi lesz ha fúj rá? Semmi. A gyereknek is meg kell tanulnia, hogy a macsek egy élőlény, nem játékszer.


"A másik az, hogy a cicának semmi sem megközelíthetetlen. És félek, hogy a babához odamegy, ha nem vagyok vele. Mert a kiságyba simán be tudna ugrani. Arról már nem is beszélve, hogy amíg a kicsi nem érti meg, hogy az állat nem játék, addig nehogy baja legyen például a "farokhuzogatásból". "


1. Becsukod az ajtót, amikor nem vagy a gyerekkel, és mellérakod a légzésfigyelőt. MAcska nem megy be, gyereknek nem esik bántódása.


2.Amikor már nagyobb, mint írtam tanítani kell. Nálunk SOHA nem húzták meg egyik macska farkát sem. Ha kiskorától fogva mondogatod neki, hogy nem szabad, megérti.


"Az éjszakáktól is félek, mert már nagy a hasam, de még mindig rajta alszik a cica. Amióta nálam van együtt alszunk. Próbáltam már, hogy nem engedtem be, akkor meg sír az ajtónál és ugrál rá. De ha meg beengedem a szobába akkor együtt lesz a babával és nem akarom, hogyha mocorog, esetleg támadjon. "


Nálunk is sírnak az ajtó előtt, de fél óra alatt felhagynak vele. Persze, hogy sír, ha veled akar lenni, természetes. De nem minden életszakaszban megfelelő. Tegyél az ajtóhoz közel egy kosarat, macska alvóhelyet neki, és oda fog szokni hidd el. Később visszaszoktathatod magadhoz, ha jól esik.


"A férjem is erőlteti, hogy váljunk meg tőle, de én ezt biztosan nem akarom!"


A férjed komolyan ennyire érzéketlen?


"Esetleg mindig legyenek külön helyiségben? Ha a baba az emeleten lenne, akkor a cicát be tudom csukni másik helyiségbe, ahol szerintem el is lenne."


Nem kell külön lenniük, ha te is ott vagy. De ha egyedül lennének, érdemes elválasztani őket.


" Ha meg elmegyünk a gyerekkel, akkor uralhatná a házat. Valaki volt már így? Hogyan sikerült megoldani?"


Ezzel mi a probléma? Ez csak természetes. De agyerekszobát akkor is be tudjátok zárni...

2016. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Snorri ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. A macskától nem lesz semmi baja a gyereknek, gondolom oltva, féregtelenítve van a cica. Szerintem csinálj olyan területet, ahova nem mehet be a cica, mondjuk a ti hálótok, meg a baba szobája. Lehet olyan kaput venni, amin nem fér át a macska, vagy csináltassatok olyat, amin nem fér át, nem tudja átugrani, de mégsem ajtó. Nekünk is van cicánk, brit rövid szőrű. Ő az alsó szinten lehet, meg a teraszon, és a zárt első kerteben, de az emeleten nem. Ő is nagyon félős, és nem szerettem volna, ha terrorizálja a gyerkőc, vagy annak veszi a cica, így nagyon figyeltem, és nem is engedtem a cicához nyúlni, amíg tudtam, hogy csak cibálni tudná. Amikor nagyobb lett, akkor engedtem, felügyelettel, mondtam, hogy finoman, óvatosan...kettő múlt a fiam, és olyan szépen bánik az állatokkal, hogy elképesztő. :) Ugrabugrálhat, sikoltozhat a macska körül, akkor sem szalad el, mert már tudja, hogy nincs mitől félni, megszerette a fiamat.
2016. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is aggódtam egy kicsit, a cicám 11 éves, nem szereti a gyerekeket, sokszor velem aludt.

Annyi "szigort" vezettünk be, hogy leszoktattuk az ágyról, és a kislányom kb 2-3 hónapos koráig a gyerekszobába is csak akkor mehetett be, ha láttuk, egyébként csukva volt az ajtó.

Minden aggodalmam ellenére szinte zökkenőmentes volt az ismerkedésük, igen, nyávogott, hogy nem jöhetett be a szobába, de leszokott róla, és most kifejezetten szereti a babát, pedig ő már mászik utána, és húzná a fülét.

Ha figyelsz rájuk nem lesz semmi gond. Nagyon sokan tartanak kutyát-macskát baba mellett. Aki kidobná az addig társként tartott állatát, annak fogalma sincs mi a felelősségvállalás, ergo gyereket se bíznék rá (vannak kivételek, pl. nem javuló allergia, és más, ha az állatnak sikerül ugyanolyan szerető otthont találni, de sajnos azt hiszem ez a ritkább)

2016. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon felbosszant ez a tema (ha valaki megvalik egy allattol, mert babaja lesz), igy arra most nem reagalok semmit. Nehogy a ferjed kidobassa a gyereket, ha megszuletik a tesoja. Vagy teged, ha a gyerek. Melysegesen csalodnek a ferjemben ilyen kijelentes miatt. "Felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

Tanacsolom viszont, hogy feregteleniteni kell a cicát terhességed alatt és a baba fél éves koráig 3 havonta.

2016. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!