Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

2 hónapos babád mit szeret csinálni, amikor ébren van?

Szoktam neki mondókázni, énekelni, játszószőnyegen és a zenélő forgóval elvan egy darabig. Újonnan a tv érdekli, bár ennek nem annyira örülök.. Néha úgy érzem már unja magát a megszokott menetrend szerinti játékkal. Érdekelne, hogy mivel tudjátok lefoglalni őket, főleg ha fejleszti is az adott játék.

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, játék, két hónapos, ébren van, unalom

2016. júl. 4. 07:06  Privát üzenet  

A válaszok

Nem sokszor volt akkoriban ébren. De érdekelte a függő őt is, szalagokat tettünk rá, azokat nézte, mosolygott rájuk. Fejlesztő játék ilyen korban még nálunk nem vált be. Most 4 hónapos és most fedezte fel a csörgőt, csak pár mp-re köti le a figyelmét.

A férjem esténként etetés közben felolvasott neki (nem mesét, hanem amit olvasnia kell munkához), napközben néha énekelgettünk neki. Nekünk nincs tévénk, így abban is hoppon maradt a gyerek.:) Akkoriban sokat voltunk kinn, mert nem volt őrjítően meleg, akkor mindig aludt a babakocsiban.:)

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2016. júl. 4. 07:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) De jó neked, hogy aludt a babakocsiban. Nekem 1 hós koráig aludt benne nagyokat, azóta inkább kínlódás a séta. Ha elalszik, akkor is max fél órát, unatkozik, ki akar jönni belőle. Hazafelé olyan hiszti van, hogy mindenki azt hiszi éheztetem..:D

# 2/4Időpont 2016. júl. 4. 08:03 Privát üzenet

Eredeti kérdésedre válaszolva:ölben lenni.:D

A babakocsival mi is így voltunk. Nem mertem 300m-nél messzebb csatangolni vele. Azóta sokat javult a helyzet. Ha ki kell venni mégis, annnyival könnyebb a helyzet, hogy tartja magát rendesen, könnyebb fogni./már 6hós/

Sokszor volt csak hogy hagytam hogy nézelõdjön, nem szóltam hozzá se. Szerintem nem jó ha mindig túlingereljük. Kell neki is a pihi, h csendben "tanuljon". Így tanul egyedül is ellenni.

Én ebben a korban csak a játszószõnyegre raktam, meg sokat hason egy-két játékkal körbevéve õt. Mondókázni mostanában szoktam, de akkor iz a mozgatós mondókâkat(pl.Zsipp-zsupp, Hinta-palinta). A tv-t nekem is szeretné, de âltalában elfordítottam tõle, most már nehéz mert forog, ill. nem megy egész nap mellette.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2016. júl. 4. 09:04 Privát üzenet

2,5 honapos babakocsira szerelhető játékok utan nyúl neha megtudja forgatni akkor vigyorog.

Habtapin vagyunk mondokazunk, maszirozgatom. Rezgő pihiszeket is élvezi, baba tornát is csinalunk ( mult héttől hasrol hatra fordul ) azota jobban élvezi.

A nagyobbik szokottneki mesélni az is erdekli

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2016. júl. 4. 09:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen programot lehet egy 15 hónapos gyerekkel csinálni?
Két hónapos babátok szokott olyat csinálni, hogy nyöszörög, nyűglődik, de nem sír, de sehogyan sem jó neki? Olyankor mit csináltok vele?
Simán rá lehet bízni a nagyanyjára egy 9 hónapos gyereket egy fél napra? Első alkalom lenne. Hogy kell az ilyet csinálni?
Miért akar felülni? Mit lehet csinálni, hogy segítsek neki erősödni az átforduláshoz?
18 hónapos babátok hány kg, hány cm? Mond szavakat? Miket tud csinálni? Mivel játszik? Fiú vagy lány?
Egy viszonylag jó barátnőm csomó olyan képet mutatott 2 hónapos babájáról és a fb-ra is töltött fel ilyet, amin ülteti. Ti szólnátok valahogy finoman, hogy ezt tilos csinálni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!