Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babánál engednétek...

Tápszeres babánál engednétek a férjeteknek, hogy CSED után leváltson titeket otthon, míg ti dolgozni mentek?

Figyelt kérdés

a, ugyanannyit kerestek

b, a férjetek nagyon-nagyon szeretne otthon maradni a kicsivel, de nem akar GYED extrát, hogy mellette dolgozzon is

c, elengedi szívesen a munkahelye

d, titeket vár vissza a munkahelyetek

e, teljes állásba mennétek vissza dolgozni


Nemet mondanátok vagy igent?


2016. júl. 16. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Csak mellette érveket hoztál fel, úgyhogy költőinek tűnik a kérdés.
2016. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen! Ő is olyan szülő, mint egy anya. Miért ne?
2016. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Szívtelenül hangozhat, de nemet. Nem azért szültem, hogy csak fêl évig "babázzak" vele teljes munkaidőben.

Nekem bőven elég ha csak hétvégén "vált le".

Ha annyira itthon akarna vele lenni, nyugodtan, de nem mennék vissza, max. home office-ba.


De ha te máshogy érzed, hajrá! Nem vagy tőle szaranya. És a gyerek apja is teljes értékű szülő.

2016. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Csed után nem, de 1 éves kora körül igen.
2016. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha vár vissza a munkáltató és nincs más opció, menni kell, persze, hogy mennék, mert ha kirúgnak, előrébb nem lennénk.

A szemem megakadt egy válaszon, hogy nem azért szül valaki, hogy fél év után visszamenjen dolgozni..ez így van, de az apától se sajnáljuk már a gyerekkel eltöltött időt, elvégre egyenrangú szülő. Arról nem is beszélve, hogy más országokban 5-6 hónap környékén vissza kell menni dolgozni, ha meg akarja tartani az ember az állását.

2016. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem érveket írtam, hanem élethelyzetet.
2016. júl. 16. 16:27
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a vár vissza a munkahely nem azt jelenti, hogy fenyegetnek kirúgással, hanem tudnak fogadni bármikor.:)
2016. júl. 16. 16:29
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Mi váltottunk a férjemmel. Igaz nem 5,5 hónapos volt a fiunk, hanem7,5 hónapos, és nem bántuk meg. Eredeti terv alapján csed után váltottunk volna, de a munkahelyem felszámolás alatt volt, így keresnem kellett másikat. Nálunk a férjemtől indult az ötlet, mert több kollégája is csinálta így, és ők buzdították és a férjem is nagyon szeretett volna itthon lenni, nekem pedig nem volt ellenemre. A fiunk ugyanúgy szeret engem is, és énsem eérzem azt, hogy rossz döntés lett volna. A mi helyzetünkben ez volt a legjobb megoldás, de minden eset egyedi. Mi a többi gyereknél is így szeretnénk majd.
2016. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

5,

én pedig azon az álszentségen húzom fel a szemem, hogy akkora bűn lenne az, hogy én akarok és tudok is maradni, és maradnék akkor is, ha a férjem is akarna (egyébként ha nem akarna dolgozni, megoldanánk hogy mindketten otthon legyünk, egyébként is dolgozok otthonról is).

Idekeverni külföldet, óriási fság. Itt élünk, nem ott. A kérdező pedig direkt írta, hogy nem anyagi kényszer miatt menne, hanem szabad választás és a véleményünket kérte, hogy mi mit tennénk. Én nem mennék.

De nem nézem le azért, hogy ő szívesen cserélne a férjével.

(És a férjem teljes értékű szülő, mielőtt belemagyaráznád.)

2016. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Mi a második gyereknél cseréltünk, igaz ennél rosszabb ok miatt: elveszítette a munkahelyét, én viszont azonnal munkába tudtam állni.
2016. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!