Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik otthon vagytok...

Kismamák akik otthon vagytok mikor keltek? Főztök, takarítotok minden nap? Felkeltek reggelente a férjeteknek kaját csinálni? Hogy megy az alvás nektek?

Figyelt kérdés
Teljesen el van csúszva az alvásom,ezért későn kelek,este nem tudok aludni,ha korán kelek nem bírom estig alvás nélkül.Nagyon gáz,hogy 10-11 körül kelek mindennap?
2013. máj. 27. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Kb.1,5 éves koráig mi is 10 körül keltünk, de most mióta jön a nyár 8-nál tovább nem alszik a kislányom.Én csak a délutáni alvás alatt csinálok házimunkát, akkor engedi, mert amúgy egész nap vele kell lenni. Ilyenkor vagy főzök, vagy vasalok, vagy takarítok,úgy hogy egyiket se kelljen minden nap.A géphez 2 óránként 5 percre tudok leülni, hát ez alatt kár lenne nekiállnom egy pörköltnek.Este 9 körül így már fáradt vagyok, hogy 8 kor kelünk, amég 10 kor keltünk 11-éjfélig is ébren voltam.Férjemnek nem csinálok reggelit, eszik a munkahelyén ,meg délben menüzik.
2013. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Még 2 hete dolgoztam,így nem vagyok elcsúszva.

Reggel kelek párommal,csinálok neki egy kávét,előszedem a reggelijét-ebédjét,de már melóhelyen eszi meg.Beszélgetünk,aztán elmegy,ez van fél8kor.

Utána visszafekszem,tv-zek,kimászok az ágyból 11-12 körül,eszek,elmegyek boltba,vagy ahova kell,hazamegyek megfőzök,netezek,stb.

Takarítani már nem nagyon tudok,nem férek a mosogatóhoz,tűzhelyhez is csak óvatosan (bár párom már nyaggat,hogy hagy főzzön ő)

38hkm

2013. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj! Ha teheted, élj a saját ritmusod szerint! Ha meglesz a baba, akkor úgyis hozzá kell igazodnod!

Aludj, pihenj, ahogy jólesik!

Én a férjemnek mindig este csinálok két szendót reggelire! Azért bizti nem kelnék fel!

Élvezd ki a terhességet!

2013. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vagyok itthon, mert fennáll a koraszülés veszélye, kórházban is voltam miatta. Már a 36. hétben vagyok.

Reggel felébredek viszonylag korán, és attól függően, hogy van-e görcs vagy nincs, készítek reggelit férjemnek. Ezt követően kb. az egész napom annak a függvénye, hogy mennyire görcsölök. Ha nem, akkor főzök, rendet rakok stb. Nagytakarítást nem végezhetek, nem emelgethetek. Ha fáj a hasam, akkor meg inkább ágy, olvasás. De azért annyira igyekszem összekapni magam, hogy legalább egy meleg fogás legyen itthon, ha máskor nem, estére. Azért nehézkesebb a dolog, mert a bevásárlás is emelgetéssel jár, szóval kb. mindenben a férjemre vagyok utalva. De szerencsém van, mert ő sem veti meg a házimunkát, ha kell, ellátja magát és engem is. Eléggé aggódik értünk, mindig mondja, hogy inkább pihenjek, a többi nem olyan fontos.

Ha nem lenne probléma, akkor még a hét végéig dolgoztam volna, és szerintem utána is aktív maradtam volna. Úgy az alvás is egyszerűbb nekem.

2013. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Körülbelül éjjel 1-2re vergődöm álomba magam.Aztán 5kor kelek a párommal,teszek neki kaját.Utána próbálok elaludni,de csak 7 körül tudok.Aztán meg húzom 11ig.Ez van mikor délelőttös,ha éjszakás már fenn vagyok 8kor,ha délutános 9 körül.Takarítás az még megy,de szaggatottan mert keményedek.
2013. máj. 27. 12:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon élvezem, hogy életemben először magamért vagyok itthon, és mindent a saját ritmusomban csinálok. Nem gáz semmisem, kismama vagy, ha aludni kell aludni kell... Ha meg nem tudsz, akkor virrasztani :) Én van, hogy felkelek a férjemmel reggel 5:50kor vasalok neki inget, ha előző nap nem vasaltam, hogy tudjon miben munkába menni... Aztán visszafekszem... Élvezem ezt az időszakot. A babóca a hasamban boxolgat, én meg azt csinálok, amihez csak kedvem van. Eddig ilyen nem volt, vagy suli volt vagy dolgoztam. Most tudom, hogy joggal vagyok itthon, és igenis jár nekünk a henyélés... Nem háztartási robotok vagyunk :) Persze így több időm jut takarításra, de ha épp nincs kedvem, képes vagyok rendetlenségben feküdni fél napot :D Aztán megcsinálom... Élvezd ezt az időszakot! ;) Legyél bolog, kiegyensúlyozott, és várd a babád :) Én már nagyon várom :) Üdv, 25 hetes kismama
2013. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az utolsó három hetet nem dolgoztam, de akkor nem igazán keltem fel én sem korán.

Most 8-9 között kelnek általában a gyerekek (1,5 évesek), én is akkor általában. Rájuk:) Van, hogy előtte, vagy reggelente néha felkelek a férjemmel, csinálok reggelit, beszélgetünk. De általában ő is addig van ágyba ameddig teheti, útközbe beszalad egy pékségbe és bent eszik. Szóval akármennyire lelkes feleség lennék nem tudnánk mindig együtt tölteni ilyenkor egy kis időt. De ha reggeli alvásról van szó nem is mindig vagyok az:)

Főzni kétnaponta szoktam (máskor rendelünk) takarítani valamit mindig csinálok (csinálunk, befogtam a csajokat is:)) így nem kell egybe órákat eltölteni, hanem be van osztva.

2013. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagy, mint én! Én egész nap tudnék pihenni. Reggel felkelek a férjemhez, ami hatalmas erőfeszítésembe kerül! Aztán minden nap visszaszundizok. Minden nap készítek kaját, a takarítás most nálunk kardinális kérdés, mert épp felújítunk még egy hónapig :( Engem is nagyon zavar, hogy enyhén szólva nem vagyok egy energiabomba, de hát ez van! Most pl. itt ülök a vasalódeszka mellett és netezek :)
2013. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 gabszem ***** válasza:
73%
Én volt hogy felkeltem a párommal, csináltam neki reggelit és vagy visszafeküdtem vagy nem. Mikor milyen fáradt voltam. Most már visszasírom azokat az időket, 15 hónapja nincs alvás :)
2013. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
a 3. trimeszterben járok, én már akkor alszom, amikor el tudok aludni. fekve iszonyatosan jön fel a gyomorsavam, elviselhetetlenül marja a nyelőcsövem és fáj a lábam (amúgy is problémás volt, a terhesség csak rásegít). néha egész normális ütemben, mondjuk este 11-től 7 ig, de van, h hajnali 5-ig nem tudok elaludni, akkor simán alszom délig. máskor elalszom, 3-4 óra ütán felébredek és nem tudok visszaaludni. llyenkor lepihenek délután 1-2 órára, ha tehetem. én is veszélyeztetett vagyok, majdnem 2 hónapig feküdtem. most már sokkal jobb, szinte nem is fekszem (ha szükségét érzem, akkor igen, de szinte soha nem kell), de vannak napok, amikor állapotomtól függően jobban kímélem magam. emelgetni én sem tudok, de eljárok boltba és minimál mennyiségekkel térek haza. a szintfenntartó házimunkát elvégzem itthon, de a sütőt, hűtőt férjem mossa ki, ablakot is ő pucol, stb. főzök is, de nem mindennap. általában két napra elegendő adagot csinálok. a férjem is főz néha, ha úgy jön ki a lépés :). reggelit akkor csinálok, ha eleve ébren vagyok, de ezért nem kelek fel, mert nem tudok visszaaludni
2013. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!