Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti főztök külön a férjeteknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti főztök külön a férjeteknek, ha amúgy van otthon főtt étel, csak ő nem eszi meg, mert másnapos?

Figyelt kérdés
A férjem általában nem eszi meg a másnapos kaját, nagyon ritka, amikor megeszi. Persze, nem várnám el, hogy másnapos sültkrumplit és rántotthúst egyen, mert az tényleg csak frissen jó, de tegnap pl rakottkrumplit főztem, maradt még mára egy jó nagy adag, így ma nem főztem. De előre tudom, hogy hazajön majd éhesen, és nem akarja majd megenni (pedig szereti, tegnap megette). Úgyhogy már elkezdtem gondolkozni, hogy mit kéne összeüssek neki, bár nem igazán van kedvem főzni így, hogy van egy csomó kaja. Ti ilyenkor főztök külön, vagy egyen amit akar? Nem gonoszság hagyni, hogy hideget egyen munka után?
2015. nov. 20. 14:23
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mármint a kaja másnapos, nem a férjem :D
2015. nov. 20. 14:25
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Ugye a férjed felnőtt ember? Akkor majd ő szépen eldönti, hogy mit szeretne enni. Nem arról van szó, hogy nincs semmi kaja. Majd ő szépen mérlegel, hogy melegített kaját eszik, vagy hideget, vagy rendel magának egy pizzát.

Nekem a 8 éves gyerekemmel vannak ilyen dilemmáim, a párommal kapcsolatban fel sem merül, hogy ne tudná megoldani, hogy ne éhezzen, ha egyébként van itthon egy csomó kaja.

2015. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Dehogyis. Ha nem tetszik neki akkor főz külön. Eleve felváltva főzünk, de mindig ugyanazt kívánjuk. Miért kellene rá 2x főzni? Nem értem.
2015. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

Általában megeszi. Ha úgy alakul, hogy valamelyikünknek már nincs hozzá másnap hangulata, akkor úgy szoktuk csinálni, hogy az vagy hideget eszik, vagy összeütünk valami egyszerűt: tejbegríz, bundás kenyér, tojásos leves, tükörtojás szalonnával, rántotta, virsli, stb. A másikunk meg megeszi a maradékot.

Ha egyikünk sem akarja megenni és olyan, akkor lefagyasztom.


Tényleg jó a fő kérdés! :D :D :D

2015. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Először azt akartam írni, hogy tudod ki főzne egy másnapos férjnek... :D


De elolvasva a kérdést sem sokkal jobb a véleményem. Nálunk addig eszünk egy ételt, amíg el nem fogy, és az sokszor nem kettő, hanem három nap is lehet. Vagy ki a csuda tud főzni két tányér csülkös bablevest, vagy két tányér töltött káposztát? Rakottkrumplit sem lehet kiszámolni, az vagy megtölt egy sütőedényt, vagy el se érdemes kezdeni.

A férjed egy kicsit finnyás, vagy tán nem is kicsit. Beszéljétek meg, hogy vagy megeszi az előző napról megmaradt ételt, vagy hideget eszik, legyen ez az ő döntése. Én mondjuk a hideget sem, meg a magának főzést sem pártolom, mert akkor vagy neked kell még egy napig maradékot enned, vagy ki kell dobni, ami pocsékolás az én szememben.

2015. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ő nem kommentál végülis, vesz magának valamit, vagy eszik szendvicset, csak én sajnálom kicsit, mikor hazajön munkából és pirítóst eszik... Persze, ő szivesen rendelne minden nap pizzát, vagy enne a mekiből, de ezt nyilván nem támogatom sem anyagi, sem egészségügyi okokból, hogy gyorskaját egyen naponta, mikor mindig van otthon kaja.
2015. nov. 20. 14:36
 7/22 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg rettentő finnyás, és válogatós is... Alig van pár étel, amit szeret, így elég nehéz rá változatosan főzni. Anyukák, ne kényesztessétek el a fiaitokat! :D
2015. nov. 20. 14:41
 8/22 Ati_74 ***** válasza:
82%
én pasi vagyok, de üzenem neki, ha válogatós, kapja össze magát, tanuljon meg főzni, ne tartson erre robotot :)
2015. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Én mindig 2 napra főzök, de minden másnap esszük.

pl

Amit vasárnap főzök, azt kedden esszük a maradékot.

Hétfőre ha főzök, akkor azt szerdán esszük a második adagot.

2015. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alapból olyan a rendszer, hogy bár nagyon szeretek főzni, sosem tudom úgy kiszámolni, hogy csak egy-egy adag legyen belőle, meg nincs is mindig időm rá sajnos, ezért eleve vacsi után, este főzök, azt szépen bedobozolom, és másnap azt visszük munkahelyre ebédre. Meg néha harmadnap is.


Csak azért, mert finnyás, azért sosem főznék mást a páromnak, mint ami van. Ha a meglévő kaja romlott esetleg vagy tényleg annyira borzasztóan sikerült, hogy még számomra is ehetetlen (pedig vasból van a gyomrom), akkor persze, rögtönzök valamit, de ha nem hajlandó bedobni 2 percre a mikróba, akkor az az ő baja, vagy maradjon éhen, vagy oldja meg. Általában jókat szoktam főzni, szóval nem érint kellemetlenül, ha még egy alkalommal finomat ehetek, helyette is, és a saját döntései (finnyássága) miatt nem fogom sajnálni. Ő választotta ezt.

2015. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!