Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ev feletti babanak hogy...

Egy ev feletti babanak hogy vezessem be a tejet? Tejet szokas adni ilyen korban ha mar nem szopik eleget?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 08:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Tejtermékek közül a sajt tartalmaz hatalmas mennyiségben kálciumot, 400-800 g van 100 g-ban attól függően, hogy lágy, félkemény vagy kemény sajt. (A trappista kb 600 g) Egy pohár tej kb 200-300 grammot tartalmaz.

A tejital tökéletes 1-2 éves kor között, de egyébként 3 éves korig is lehet húzni tej nélkül, inkább a bölcsőde miatt szokták 1,5-2 éves korban bevezetni.

2016. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

nekem úgy mondta a védőnő, hogy nyugodtan vezessem be 1 évesen (fiatal és két hetente továbbképzésen ül) , de adjak mellé tápszert vagy tejitalt a hozzáadott vitaminok miatt.

ezért 1 éves korában elkezdtem a tápszeréhez keverni a tehéntejet. mindig egyre többet...kb. 2-3 hét alatt a reggeli tápszert kiváltotta a tej, estére azonban két éves koráig tejitalt ivott. tehát reggel tej, 2,5 dl, este tejital, szintén 2,5 dl.


Én Cserpes, 3,5%-os tejet vettem, a védőnő azt mondta a zsírtartalom a lényeg, hogy 2 éves korig csökkentett zsirtartalmút ne kapjon...ha megbízható forrásod van házitejre, azt is adhatod neki, de azt fel kell forralni...én kecsketejet szoktam még neki adni, nem gyógyszerezik, nem oltják, kerti takarmánnyal etetik, ismerősömtől veszem, nem nagy gazdaság, hanem hobbiból tartanak 4-5 kecskét, és tőlük veszem. Forralom azt is persze. De ha kecsketejhez nem jutok, akkor Cserpes, csak nagy ritkán veszek Spar Bio ESL, vagy Mizo 3,5%-ost.

2016. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Na én is megkérdeztem ma a védőnőt, ugyanazt tudom elmondani mint amit az utolsó írt. Csak nekem 2,8%ost mondott. Adjam táphoz vagy magában keveset, fokozatosan, de nincs már vízzel higítás.
2016. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a gondom. 1 éves, már keveset cicizik. Csakhogy tejitalbol körülbelül 8 fajtát próbáltam már, és nem fogadja el. Ezek szerint csak az én gyerekem ilyen? Még a vaníliás se kell neki. Őszintén szólva nem csodálkozom, undorító íze van mindegyiknek, de gondoltam ha a többi gyereknek jó, csak jó lesz neki is. Hát nem. Tejjel próbálkoztam, megy a hasa tőle. Ilyenkor vajon mi van?
2016. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
ha megy a hasa tole akkor ne adj neki tejet...de akkor tejtermeket se!! novenyi tejeket lehet adni viszont: rizstej, kokusztej, zabtej
2016. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Elvileg ha megy a hasa akkor még nem tudja a szervezete feldolgozni. Várj még vele, és igen esetleg növényi tej.
2016. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Tudom, nem is adom neki. Többi tejtermekkel nincs baja. Növényi tejekről én azt olvastam, hogy még rosszabb, mint a sima... Na így igazodjon el az ember :D
2016. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Na én még ilyet nem olvastam róluk. Én inkább az áruktól vagyok rosszul :D
2016. júl. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
mitol lenne rosszabb? annyiban rosszabb hogy a novenyi feherjet nehezebben hasznositja a szervezet...de azert a novenyi is jobb mint a semmi....lehet adni novenyi tejet hogy eltelitse este a pocakot, meg lehet adni neki sok husit sargaborsot abban pl nagyon sok a feherje
2016. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nagyon megosztotó ez a téma sajnos. A tehéntej összetétele nem alkalmas arra, hogy megfelelően tápláljon anyatej HELYETT egy ilyen fiatal babát. Ezért a gyártók vitaminokkal, ásványi anyagokkal dúsítják a tejet, és kivonják a vizet, hogy tartós és szállítható legyen. Ha az előírásnak megfelelően higítjuk vissza vízzel, akkor jobban megközelíti az összetétel a gyermek igényeit, mint a tehéntej. Azt hiszem 2 éves korig a tej nem alkalmas anyatej helyett. Tudom, a tej természetes, a tejital, tejpép meg nem, de a a tápanyag összetétel fontosabb ilyenkor. Én sem szívesen adok mesterséges táplálékot a gyereknek, de ez a kivétel lesz. Még van tejem bőven, egyszer próbáltam a tejitalt is de kiköpte.

Tehát. Anyatej helyett nem alkalmas a tehéntej. Az meg már más, hogy megkóstolni lehet-e, ebben is eltérnek a vélemények. Egyik tanulmány szerint a korai tej adás növeli az allergia ESÉLYÉT, másik szerint csökkenti, a 3 szerint meg nem is kell adni egyáltalán. Kivételek meg mindig vannak. Lehet hogy most adsz tejet és semmi baja nem lesz, de az is lehet hogy lesz most, vagy 20-30 év múlva. Igen van ilyen, csak egy beteg felnőtt nem gondol arra hogy 40 évesen a 2 hónaposan kapott tej okoz nála problémát.

2016. júl. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!