Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ev feletti babanak hogy...

Egy ev feletti babanak hogy vezessem be a tejet? Tejet szokas adni ilyen korban ha mar nem szopik eleget?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 08:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Még a növényi tejekről. Ezek sem alkalmasak anyatej helyett. A rízstejnek alacsony a fehérjetartalma, ami nem jegy növekvő szervezetnek. Azt hiszem ha nem bio, akkor sok lehet benne az arzén. Felnőttnek nem okoz gondot, meg nem is iparimennyiségben isszák. De babának nem jó. A mandulatej allergén lehet. Talán a zabtej ami leginkább elfogadható. De ez sem anyatej helyett, hanem pl főzelékbe vagy más ételbe tej helyett, ha még nem akarod bevezetni.


Azaz ha sajnos nincs napi kB fél l anyatejed, tápszerrel vagy tejitallal kell kipótolni. Mert a többi lehetőséghez képest ez áll legközelebb az emberi gyerekek igényeihez. Kár,kár, de ez van.


Az meg hogy megkockáztatod-e most a kóstolás, már egyéni döntés.

2016. júl. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

*ami nem jó


A telefon mindig átírja.

2016. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
De ez tudtommal csak egy eves korig ervenyes.
2016. júl. 27. 07:08
 24/25 A kérdező kommentje:
Marmint hogy a fel liter tej, nem?
2016. júl. 27. 08:58
 25/25 anonim ***** válasza:

nem. én úgy tudom hogy két éves korig. nekem azt mondta a védőnő hogy magára az anyatejre azért van szüksége 2 éves korig, mert tele van vitaminnal, és ha azt nem tudunk neki biztosítani, akkor adjunk tejitalt. ettől nyugodtan be lehet vezetni 1 évesen a tejet, kiegészítésnek, meg mert kalcium forrás és eltelíti a babát, de alapvetően nincs olyan hozzáadott vitamin tartalma mint a tejitalnak.


más kérdés, hogy van aki alapból nem szed semmilyen vitamint és a gyerekének sem ad, és szerencsés génekkel ugyanúgy nem lesz beteg mint aki vitamint szed, vagy más oldalról nézve lehet hogy tele tömi magát vitaminokkal de mégis állandóan betegeskedik mert gyenge az immunrendszere...


én adtam neki egy fél adag tejitalt 1-2 éves kora között csak hogy nyugodt legyen a lelkiismeretem, de én magam nem vagyok vitamin párti, ezért az ő esetében is kissé feleslegesnek éreztem. ami a kertben terem, azt eszem meg, nekem az a vitamin (terhesvitamint persze szedtem)

2016. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!