Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek az igazi,...

Hogyan kezelitek az igazi, földön fetrengős hisztit nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Utolsó pár alkalommal mikor vásároltunk csinálta ezt a földre dobom magam és vísítok műsort, mert nem tetszik neki,hogy nem hagyom,hogy szaladgáljon,rajcsúrozzon,hanem elvárom,hogy kézenfogva jöjjön velem/vagy mellettem. Nagyon kellemetlen,nem tudom,hogy kezeljem,bármit mondok egyik fülén be,másikon ki, egyszerűen túlvísít, így beszélni sem lehet vele. Fölvenni sem tudom könnyen,mert dobja-tolja magát vissza a földre,felkaparom onnan,felveszem és elkezd lefelé tolatni,bevásárló kosár,babakocsi stb kilőve mert tenném be és úgy beakasztja a lábát meg kapál,hogy ne tudjam berakni. Ahhoz meg még kicsi,hogy az otthoni büntetést tudja,hogy miért van,még nem értené ha egy órával később kapna valami büntit,mert akkor ezt csinálta. Kimenni se tudok mindig a boltból,mert enni kell, a kaja meg nem sétál haza :-) Ti hogy kezeltétek ha volt ilyen,bevált valami?
2016. júl. 25. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Szokott ilyen lenni, én ha nincs tömeg nem fogom a kezét, hanem mellettem, előttem hagyom menni, csak akkor rohan, ha már fáradt. Ha fáradt akkor felveszem, de mostanában rákapott a játékautós bevásárlókocsira, abban végig vezeti a bevásárlást, nagyon jó ötlet, csak nem mindig elérhető.
2016. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én amikor csak lehet, kiemelem a szituációból. Kijövünk a boltból, kint hisztizik, ha megnyugodott, akkor visszamegyünk. Szálltunk már le hiszti miatt villamosról is, akkor mentünk tovább, amikor befejezte (a megállóban állók megtapsolták :)). Sajnos erre muszáj időt szánni, a veszekedés, egyezkedés csak olaj a tűzre. Most már nagyon ritkán fordul elő, és elég csak megkérdeznem, hogy "kimegyünk?".
2016. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk férjem talált megoldást, mégpedig azzal, hogy gyerekfejjel kezdte nézni a boltot. És mit vett észre? Hogy hatalmas játszótér. Ott tanulta meg a fiunk a zöldségeket, gyümölcsöket, választhat ha többféle dolog van és mindegy,hogy melyiket vesszük,végigtapogathatja amiket megveszünk, a tarhonyát pl egyszer a kezébe nyomta és mondta neki, hogy számolja meg. :-) De pl ő pakolhat a kosárba, ha nincsenek sokan,akkor pörgeti kihaltabb helyen a kocsit, de a kenyérszeletelőt is szereti, volt hogy megnézett tíz szelést is. Emellett mindig kap valamit a kezébe, amit ő adhat oda a pénztáros néninek. Mióta a bevásárlásra mint jó mokara tekintünk, sokkal egyszerűbb.
2016. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én is mindig "feladatot" adok neki, hozzon ezt-azt, vagy tegye a kosárba, ilyesmik. Megúsztuk eddig a bolti hisztiket ezzel a módszerrel, lassan 3.5 éves.
2016. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legjobb ezeket megelőzni. Feladatot kell neki adni, vagy hagyni hogy szaladgáljon de csak a sor végéig meg vissza. Én három ovissal szoktam vásárolni járni, mindegyik hoz egy kosarat, elosztom közöttük, ki mit hoz. De akárhogy igyekszem megelőzni a bajt, azért előfordul néha hiszti. Egyszer, mikor még kisebbek voltak, a középső, éppen 2,5 éves lánykám vágta hasra magát a boltban visítva, mert nem engedtem mászókázni az ásványvizek tetején. Először próbáltam vele megbeszélni, de láttam hogy nem megy, úgyhogy ott hagytam a bolt közepén, a másik kettővel meg bevásároltam. Mikor odébb mentünk egy sorral, a hisztiző gyereket is arrébb tettem egy sorral. Mikor indultunk a pénztárhoz, a kislányom felpattant, és mintha mi sem történt volna, jött velünk. Soha többet nem hisztizett a boltban, viszont onnantól kezdve a biztonsági őr minden alkalommal név szerint üdvözölte.

A lényeg, akárhogy kezeled a hisztit, ne foglalkozz vele, mit szól a többi ember. Te tudod, hogy a gyereknél mi válik be, hogy szoktad otthon kezelni ezt a dolgot, és ugyanazt kell alkalmazni.

2016. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ÚÚÚHHHH 3-as nagyon tetszik a problémamegoldásod! :) Nálunk is van hiszti, innentől kezdve megpróbálkozunk ezzel!

Bár nekem is van technikám erre, én is inkább megelőzni próbálom. De az biztos, hogy bármennyire is bosszant, amit csinál neki nem mutatom. Még szinte kedvesebb vagyok, mint máskor. Ha sír akkor nagyon higgadtan beszélek vele. Nekem 2 éves a lányom. Az ő szokása az, hogy sikít, ha nem kap meg valamit. Aztán jön a sírás, majd a fetrengés. Akkor is szerencsére nyugodt szoktam maradni. (vagy legalábbis úgy tűnik) Rugdalózik is, szóval olyankor felvenni nem tudom, mivel 8 hónapos terhes vagyok. Nézek rá, és úgy csinálok "mintha nem az enyém lenne". Csak viccelek :) De tényleg nem megyek el onnan, direkt megvárom, hogy lemenjen a műsorszám. Meg szoktam kérdezni, hogy "Végeztél?" "Mehetünk?" És soha nem szidom le. Úgy csinálok, mintha természetes lett volna. Furcsán hangzik gondolom. Szerencsére az emberek többnyire megértik. Azt látom rajta, hogy egyre inkább megérti, hogy engem ezzel nem hoz zavarba, nem "zavar". Szóval nekem nem okoz rossz pillanatok. Legalábbis azt hiszi. Így egyre kevésbé csinálja. Eddig ezt nem értette még, de a kora miatt most már kezd összeállni a kép a fejében. Egyébként, ha idegesnek, feszültnek lát akkor azt látja, hogy van értelme, hiszen akkor hátha. Ha viszont közömbös maradsz, azt látja, hogy ezzel nem sikerült téged kizökkenteni. Aztán remélhetőleg meg is érti, hogy emiatt meg sem éri csinálni. Nálunk bevált. Bár sok türelem kellett, és nem árt, ha egy picit meg tudod játszani magad. =)

2016. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Most 13 hónapos a kislányom, és már egy ideje hisztizik, ha valami nem tetszik neki, rugdos, csapkod sikít... én ezt úgy oldottam meg, hogy az itthoni hisztiknél hideg vízzel megmostam az arcát, hogy lenyugodjon, aztán jött a "beszélgetés" és ölelgetés.. mára ha jön a hiszti, csak elég megkérdeznem, hogy "megmossam az arcod?" és egyből vége a hisztinek, jön, bújik megnyugodni, vagy egyszerűen megy tovább a dolgára :)
2016. júl. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!