Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj-e ha a nem egészen 7...

Baj-e ha a nem egészen 7 hónapos baba még nem tartja meg a fejét, amikor magasba emelem?

Figyelt kérdés
Elvileg képes rá,mert pár pillanatra felemelte már, de alapból lefelé "lógatja" a fejét. Néhány hónapja még kb. fél percig is tudta magát folyamatosan tartani. Minden mást nagyon ügyesen csinál, megfogja a játékokat, már emeli a popsiját, úgy látom nemsokára előre is haladni fog. Nagyon erős babának tartom fizikailag.Tud forogni hasról hátra és vissza, bár úgy látom, hogy amikor hátára fektetem le, mostanában nincs mindig kedve megfordulni. Honnan tudhatom, hogy minden rendben van vele? (Védőnőnk hasztalan, gyerekdoki csak annyit mondogatott az első 2 hónapban, hogy legyen hason, de nem ellenőrzött semmit)

2016. aug. 4. 22:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel már elég szép súlya van nem tudom sokáig fenntartani, de kipróbáltam. Még így sem vagyok 100% biztos, benne, de valószínűleg tényleg csak engem néz, meg maga körül a dolgokat felülről. Ha kicsit "csalogatom", akkor tartja a nyakát, bár nem túl sokáig.
2016. aug. 5. 09:27
 12/17 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Miért rossz amit írtam?
2016. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én nem írtam senkinek sem, hogy rossz, nem is pontoztam le senkit. Nem tudom miért gondolod. Sőt, meg is fogom nézetni a biztonság kedvéért 1-2 héten belül. Csak annyit írtam (ezek szerint neked), hogy nem arról van szó, hogy nem tudja tartani a fejét, csak arról, hogy 1 bizonyos tartásban nem szokta megtartani a nyakát. Csak azért hangsúlyozom, mert lényeges különbség van. Az előbbi nem is kérdés, hogy probléma és azonnali kezelést igényel. Arra voltam igazából kíváncsi, hogy esetleg másnak is csinálta-e ezt a babája magasban, vagy ez is biztosan kezelést igénylő jelenség?
2016. aug. 5. 15:10
 14/17 ettej ***** válasza:
Kipróbáltam a babámon, 8 hónapos. Ugyanaz, nem emeli.Sőt egészen begörnyedt és a lábujjait nézegeti.Szerintem érdekes neki minden lenti dolog így más szemszögből látva. Szóval én a helyedben nem aggódnék. :)
2016. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi, hogy leírtad. Ez megnyugtatott azért. :)
2016. aug. 5. 23:07
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes,mászó, kapaszkodva tipegő 8 hónaposom ugyanezt csinálja, vigyorogva. Szerintem szimplán engem néz, így tudja felvenni a szemkontaktust. Be is van görnyedve hozzá.
2016. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam a 4 hónaposomon, megtartja a fejét, de nagyon nem örült. Tuti kényelmetlen/ijesztő neki.
2016. aug. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!