Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes újszülöttnek több...

Érdemes újszülöttnek több éves korig jó etetőszéket venni? Használ valaki Stokke Tripp Trappet?

Figyelt kérdés

Van a Stokkének ez a széke: [link]


Tetszett a boltban nekünk és a videó sem rossz. De nem hülyeség több évre szóló dolgot venni az amortizáció miatt? Ez a szék babakortól használható különböző részekkel kiskamasz korig, ha jól látom.



2016. aug. 5. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos korban kezdtük használni az etetőszékünket a hozzátáplálás megkezdésével (dönthető, több magasságba állítható van). Most 2 éves a gyerkőc és legtöbbször mellénk akar ülni a székre, ráadásul bölcsis is, így nagyon keveset használjuk már.
2016. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Sokkal jobban feléri az asztalt, mint a felnőtt székről akár étkezésnél, akár gyurmázásnál, festésnél. A tripp trapp pedig jó szék, a köv gyereknek is azt fogunk venni.
2016. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Eszter76 ***** válasza:

Nézegettem ezt a széket, de nekem nagyon drága lett volna. Szerintem tök jó, főleg hogy pont az a lényege, hogy nem csak etetőszék. Így akkor is használhatja a gyerek a rendes "nagy" asztalnál, ha normál székről még nem érné el.

Az amortizációtól én nem tartanék. A két nagyobbik gyerekemnek vettünk olyan ágyat, ami 3 méretre állítható, végül rendes, 180 cm-es ágy lesz belőle. Évek óta abban alszanak, most 160 cm-nél tartanak és az ágynak semmi baja (pedig nem is egyforma, az egyik fa, a másik fém, ők választották annak idején).

2016. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Számos, ennél kényelmesebb etetőszéket lehet kapni, amiről le lehet venni a tálcát, hogy az asztalhoz lehessen húzni.

Nálunk van kicsi asztala és széke a gyereknek a gyurmázáshoz vagy éppen rajzoláshoz, de már evésnél is keveset ül az etetőszékben.

2016. aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szimpi, kemény fa az egész... Bár jó sokáig használható az tény.

Nekünk sima mezei, állítható magasságú, dönthető háttámlás, levehető tálcás etető székünk van. A fiam 2.5 éves koráig használta, utána már igényelte, hogy rendes széken üljön. A lányom lassan 2 éves, ő még benne ül, de szerintem fél éven belül ő is megunja.

Ha neked szimpi és nem sokallod az árát, vegyétek meg, de nekem kicsit pénzkidobásnak tűnik. Az amortizáció miatt ne aggódj, elvileg ezek nem mennek hamar tönkre. A miénk már 3.5 éves, sőt, alig használtan vettük, előttünk már 1 évet használta más, és még mindig szuper állapotban van.

2016. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, ennek van olyan hordozó szerű 'feltétje' is. És abban lehetne kezdettől etetni üvegből. A Brendonban szerencsére ezeket meg lehet tapogatni, majd tapogatunk másikat is.:)
2016. aug. 5. 21:47
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Kiskamasz korig nem fog etető széket hssználni, 2 - 3 éves korára kinövi, igényli majd ő is rendes széken üljön.
2016. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk ilyen tipusu van, de Hauck. Hasznaltan vettem teljesen uj allapotban 5000-ert. Szuper. A lanyom imadja, felmegy es lejon rola. Mivel kicsi a konyha, az asztal magas, nekunk nagyon bejott. 2 eves, kb. 1,5 eves kora ota ul ebben. Vagy picit hamarabb mar.
2016. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
7:ez erre a székre nem igaz.
2016. aug. 5. 22:31
 10/18 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ha megengedheted magadnak, szerintem érdemes megvenni. Ezzel a székkel megoldódik a probléma, mikor kinövik a hagyományos etetőszéket, de a normál ebédlőasztal lapját még épp hogy felérik a normál székről. Kifejezetten újszülöttkortól etetésre nem használnám (akár anyatej, akár tápszer, szerintem ebben a korban még kézben-ölben a helye a babának evés közben), de konyhai pihenőszékként addig is használható, amíg nem kezdődik a hozzátáplálás. Ha pedig elkezdődik a hozzátáplálás, nincs az a kényszer, hogy a baba még nem ül, vajon eléggé döntött-e az üléstámla? Nekem nem tűnt annak, addig az autóshordozókat használtuk etetésre, amíg nem ültek a gyerekek. Ez a hordozószerű babaülés ebből a szempontból is hasznos lehet.

A szék később használható a gyerek íróasztalánál is, ha már nincs rá szükség az étkezőben. Nem hinném, hogy a keményfát olyan mértékben le tudnátok amortizálni, hogy pár éven belül használhatatlan legyen. Nem véletlenül van rá a 7 év garancia. A fémvázas, műanyagüléses, párnázott üléshuzatú székeknél viszont az üléshuzat nem bír ki egy gyereknél többet szakadásmentesen. Legalábbis az alsó-közép árkategóriában. Nekünk a biztonsági övek csatjai is tönkrementek. Szóval, bár a váz elnyűhetetlen, a székeket eléggé használhatatlanná sikerült amortizálnunk. És hiába a levehető etetőtálca, a széles lábak és a karfa miatt mi nem tudtuk odahúzni ezeket az étkezőasztalhoz.

Szóval, ha anyagi korlátok nem hátráltatnak, akkor szerintem nyugodtan választhatod ezt a széket.

2016. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!