Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreknek hasonló vagy különböz...

Ikreknek hasonló vagy különböző neveket adnál? És hogyan öltöztetnéd?

Figyelt kérdés

Érdeklődésemet egy itt olvasott neves-kérdés keltette fel, ahol az ikerlányoknak nagyon hasonló neveket szánt az anyuka. Nekem nagyon furcsa, mert sok ikerpár él a környezetemben, akik egész életükben azért küzdöttek, hogy ne tévessze össze őket a környezet. Van aki örült egy megszerzett hegnek az arcon, mert legalább a közvetlen környezet meg tudja majd különböztetni (haverok, osztálytársak). Mindig kirázott a hideg amikor a baráti körben kérdezték, hogy "akkor te most Melinda vagy Melánia vagy?" Sajnáltam őket, mert gondolom napi 10-szer szembesültek a lealacsonyító kérdéssel.


Én éppen ezért teljesen különböző neveket adnék az egynemű ikreknek. Sőt, nem öltöztetném egyformán sem őket. Egyszerűen kiráz a hideg, ha két ugyanolyan ruhás kisgyereket látok, az az érzésem, hogy az anyuka direkt arra játszik, hogy a környezet meg se tudja őket különböztetni. így indítani az életnek két emberkét, kitolás.


Ti hasonló vagy különböző neveket adnátok? És hogyan öltöztetnétek őket?


26/N


2016. aug. 6. 11:02
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Én vagyok az említett ihlető kérdés "szerzője". A saját kérdésemhez már kiírtam, de itt is kifejtem. Egyre biztosabb, hogy a lányaink neve Damira és Dinara lesznek. Akkor most mondok egy még érdekesebbet: van már egy lányunk, Derien.

Nekünk is vannak már ugyanolyan és színben eltérő ruhák. Elképzelhetetlennek tartom, hogy miden teljesen más legyen majd a későbbiekben. Például, ha gumicsizmát választok nekik, az is biztosan ugyanolyan lesz. De! Mint írtam, nem fognak egy csoportba vagy osztályba járni. Ha az egyiket például a zene fogja érdekelni, a másikat meg a sport, hajlandó leszek külön suliba is vinni őket. (Oviban gondolom ebből nem lesz gond, de a csoport nem lehet ott sem azonos.)

Nem tudom, hogy a névvel mi a baj. Korábban szokás volt a gyerekeket a szülők után elnevezni. Az pedig esetleg konkrét nyomással is járhatott eszerint a felfogás szerint. Hiszen akkor ezek szerint "méltónak" kellett lennie a névhez.

Szerintem ezzel nem akadályozom őket semmiben. Ha az egyik a függönyön akar mászni, a másik meg virágot szedni, akkor a ruhák ebben nem fogják akadályozni. Sem a nevük. Szerintem... :)

2016. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

9_es vagyok. A külön csoporton, osztályon azért gondolkodj még. Vannak ikerpárok, akiknek ez jó, vannak akiknek meg nagyon nem.

Az enyémek együtt járnak. Külön barátaik vannak, más érdekli őket, de a fél szemüket egymáson tartják, nem lenne szerencsés szétszedni őket. Rivalizáló, vagy külvilágot kizáró ikerpárnál meg a külön osztály a jobb.

Figyeld majd őket és látni fogod, nekik melyik verzió a jó. De előre eldönteni nem jó lépés.

A nevek meg... én elég elfogadó vagyok ezen a téren, de nem esik jól kimondani egyiket sem. Nem,az a baj, hogy ritkák, vagy különlegesek, csak valahogy nem gördülnek.

2016. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Egyáltalán nem szeretném, hogy teljesen egy közösségbe járjanak. Sajnos van nagyon rossz példa a közvetlen környezetemben. A testvérem lánya és annak az unokatestvére 2 hét eltéréssel születtek. A közös mamánál nagyon sokat voltak együtt. Aztán közös óvoda, most iskola. Az ovi jól telt (azt gondoltuk). Az iskola viszont! Most felsősök, hamarosan végeznek. Alsóban csak azt lehetett észrevenni, hogy mindig együtt játszanak. A gondok ezután kezdődtek. Elkezdtek rivalizálni. Ezen kívül az egyik képtelen ismerkedni, ahol nincs ott a másik lány. Borzasztó. Mindig látják egymást, hogy kinek mi megy jobban. És nyilván az egyik jobb képességű. Már már nagyon rossz a viszony a két lány között.

Van mind a kettőnek egy testvére. Ők 1 hónap eltéréssel születtek, viszont nem egyneműek. Nekik semmi bajuk. Teljesen más érdekli őket és jól megvannak.

Ezzel azt akarom mondani, hogy esélyt sem akarok adni annak, hogy valamelyik a másikra hagyatkozzon örökké és képtelen legyen a kapcsolatépítésre. Szóval ez elvan döntve és nem akarom, hogy egymáson tartsák a szemüket, éljenek csak úgy mint két külön testvér. És igen, bármilyen drasztikusnak is tűnik, ezt eldöntöttem. Még gyerekek lesznek. Erre vagyunk mi szülők. Hogy a pillanatnyi öröm helyett mérjük fel, hogy a jövőre nézve mi lesz igazán jó.

2016. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nos, ha ennyire mindent eldöntöttél előre, és meg sem akarod hallani mások véleményét, de még értelmezned sem sikerül, akkor nem tudom mi az ördögért írtál ki kérdést, illetve miért másztál bele ebbe a kérdésbe is!
2016. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Engem a nevek érdekeltek, nem a hasonlóságuk. Persze az is lehetett szempont. De engem elsődlegesen a nevek KÜLÖN-KÜLÖN érdekeltek.
2016. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Derien, Dinara, Damira.


Egyik szörnyűbb, mint a másik.

Tudnám, minek írtál ki kérdést, szerintem a 'ki tud minél hülyébb nevet adni' verseny aranyérméért küzdesz...

2016. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ikerlanyaim: Zita és Blank


Ikerfiaim: Krisztián és Olivér


Vannak egyforma ruhaik is, de gyakoribb az ha ugyanolyan típusú de más színű ruhát adok rájuk.


A lányok nagyon hasonlítanak, de nem egyformák. Őket könnyű megkulonboztetni. A fiúk meg picik, egyelőre egyformanak tűnnek, de ők is két peteju ikrek. Gondolom ahogy nőnek elő fognak jönni a kulonbsegek.

2016. aug. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Különböző neveket adnék, csak egyforma hosszút, mert tiszteletben tartom hogy ők külön személyiségek.


Egyformában nemigen járatnám, eddig egy gyermekem van, vele is sokat pattogok, csak kikapok valamit a ruhásszekrényből es hajrá.nem vagyok a szekrény előtt állo morfondìrozó típus.van leehetős koszolhatos ruhája meg szépek meg évszaknak megfelelők 3s ennyi.

2016. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
12- nél kiszúrtam egy mondatot. Rivalizalás testvérek közt az pont építő.mert az élet is egy verseny.a jobbat fogják felvenni dolgozni, a jobb nőt veszik el feleségül stb.ez miatt külön iskolaztatni őket pont hogy rombolo.
2016. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19-es, én írtam a rivalizáló ikreket. Az enyémek nem ilyenek, de dok ikressel tartunk kapcsolatot, ők meséltek. Volt, akinél a pszichológus javasolta a külön osztályt. Tudod, nálun más a rivalizâlàs, mint a sima tesóknál. Nem egészséges versenyszellem, ami építő, azért küzdenek, hogy megkülönbözteessék magukat a másikról. Volt olyan ikerpár a körben, akiket annyida lekötött a rivalizálás, hogy szinte csak ezzel foglalkoztak. Amint külön kerültek, ez normalizálódott, javultak az eredményeik, könnyebben barátkoztak, és otthon is nyugodtabb lett az élet.

Az enyémek meg inkább inspiráljàk egymást, egyfajta biztonságit nyújtanak egymásnak, és ebből a védett pozícióból könnyen barátkoznak, nyitnak, teljesítenek. Nekik jobb együtt.

Ezért írtam a leendő ikres anyukának, hogy először ismerje meg a gyerekeit, hogy ők hogyan kezelik az ikerségüket, és ennek fényében döntsön.

Nem nagyon érdekelte, de ő tudja.

2016. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!