Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogyan változott meg a...

Nektek hogyan változott meg a kapcsolatotok az anyósotokkal a baba születésének környékén? Egyáltalán megváltozott?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs meg a baba, de már nagyon kevés van vissza. Az anyósommal a kapcsolatom gyakorlatilag azóta szörnyű, amióta tudja, hogy terhes vagyok. Előtte is találkoztunk elég gyakran, de most majdnem minden nap.

Egy részről megértem. Az első unokája lesz, ráadásul attól a fiától, akit istenít. Tényleg nagyon lelkes és bőkezű is az ajándékok terén. Annyi ruhát megvett már, hogy 3 éves koráig gyakorlatilag nekünk nem is kellene. Karácsonyi mintását, nyuszisat, kalapot, cumit, kendőt, mindent. Ezért hálás is vagyok, de!


Mindenbe bele akar szólni. Például kinéztem egy nagyon drága babakocsit. Megmutattuk neki. Azt mondta, hogy nem gond odaadja az árát. Nem akartuk, mert tényleg nagyon drága. Azt mondta, hogy ez lesz az első ajándéka az unokának, megveszi ő. Aztán mondta, hogy kinézett egy másikat. Mondtam, hogy kedves, de én már megtaláltam a tökéletest. Ezen megsértődött és azt mondta, hogyha ennyi pénzt ad, remélte, hogy segíthet kiválasztani. De hát én fogom tologatni legtöbbet, nekem tetsszen már. Ráadásul nem kértük, hogy fizesse ki.

De ezen kívül is mindenbe. Nem tetszik neki a baba-mama ágy, az sem, hogy nekem van egy szobamacskám. Múlthéten voltam biciklizni. Nem sokat, nem is szoktam. Ezen teljesen kiakadt. Azt mondta teljesen felelőtlen vagyok. És természetesen az is kiakasztotta, ami az anyákat a legjobban megosztja: tápszerezni akarom majd a babámat. De ezen kívül a nevébe is úgy érzi, hogy bele kell szólnia.


Általában minden látogatásának a vége vita. De most mit mondjak? Hagyjam, hogy irányítson minket? Miért nem érti, hogy ez a baba már "csak" az unokája? Mindenben nem dönthet. El kell fogadni, hogy a szülei mi vagyunk (és a fiát sem kellene közvetítőnek használnia, vagyis megpróbálni). Az anyatejjel kapcsoltban könyveket, újságokat hoz nekem, anyagokat küld át az interneten. A homeopátiás dolgokkal is erőlködik, hiába mondtam, hogy nem hiszek benne.


Szóval rendesen keserítjük egymás életét. Nálatok ez hogyan volt? Nekem azért érdekes, mert előtte egészen jó volt a viszonyunk...

26/N



2016. aug. 12. 22:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Idegesítő volt, azóta méginkább :D :D

Nekem az agyamra megy, röviden ennyi. Mindig is így voltam vele.

De egyszer elkaptam egy telefonbeszélgetést, amit lehet nem kellett volna. Azóta egész más szemmel nézek rá. Sose szerettem, de azóta még úgy se. Sajnos nem tudtam nem hallani miről beszél, kiabál a telefonba. Tele panasszal. Rólunk, természetesen. Mindenki elpanaszolja valakinek a dolgait, nem az bánt, de amilyen stílusban előadta a mondanivalóját a telefon másik végén lévő embernek (akit egyébként meg nekünk mond el mindennek...) és olyan hangosan, hogy az ötvenötödik szomszéd is hallhatta... És utána meg jön, a mézes-mázos stílusával, hogy jajj hogy vagy, nem jön-e még a baba, stb., közben tudom, hogy 5 perccel előtte miket mondott rám... Na az kiverte a biztosítékot. Nem mondtam neki, hogy hallottam, nem is fogom, de a véleményem még jobban megvan róla, mint előtte... Mindig is éreztem, hogy nem szeret, de ez szülés előtt nagyon rosszul esett. Hiszen nekem is megvolt mindig a véleményem, de soha nem beszéltem ilyen tiszteletlenül, csúnyán róla. Nem is fogok, tisztelem annyira a fiát. Úgy tűnik ő nem.

Aztán volt egy nehéz szülésem, azóta jön a jajj mit segítsek, stb. és már nem tudom hogy lelkifurdalása van-e, megbánta-e magában, hogy miket mondott, vagy tényleg ennyire kétszínű????

2016. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj altalaban ezzel a helyzettel hogy az anyosok hirtelen ugy tekintenek a babara mintha ok szultek volna. Ezen tul valoszinuleg kozeppontba akarnak maradni mert rettegnek attol hogy ha a kicsi fiacskajuknak csaladja lesz ok elvesznek a kodben es kapaloznak ahogyan csak tudnak mint valami partra vetett hal hogy tovabbra is fontosnak tunjenek. Arra egyik se emlekszik hogy amikor o szult az o anyosa hogy viselkedett es azt epp ugy utaltak ok is.. Hiaba erre csak a nok kepesek...erdekes hogy aposokrol altalaban nincs ilyen hir vagy veluk nincs ilyen gond.

Es aztan mindenaron gorcsosen igyekeznek azon hogy a figyelem kozeppontjaban maradjanak enyem peldaul beveti az onsajnaltatos dumat es havonta tobbszor jar orvoshoz amit mindig eload ugy hogy kb meg fog halni es uristen milyen panik van..persze mindig kiderul hogy semmi baja.. Meg a fiarol aki tudja hogy aggodik erte azt mondja ongyilkos lesg mert nincs munkaja, penze stb... Nah errol is megvan a velemenyem..a szentem meg mindig bedol anyucinak... Vilag eleteben onzo volt es ugy latom ez csak rosszabb!

2016. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"valoszinuleg kozeppontba akarnak maradni mert rettegnek attol hogy ha a kicsi fiacskajuknak csaladja lesz ok elvesznek a kodben es kapaloznak ahogyan csak tudnak mint valami partra vetett hal hogy tovabbra is fontosnak tunjenek"


Igen, pontosan...

Csak ebből a kapálódzásból lesz az, hogy így már én nem tűnök fontosnak, megszültem a hőn áhított unokát, mintha nem magamnak szültem volna, hanem neki... Igen, nagyon szeretek a babámmal lenni, de ne csinálja meg helyettem az egyéb feladataimat, pl. a mi vendégeinket ne ő lássa el...

Mikor hazajöttünk a kórházból itt lábatlankodott, hiába mondtam hogy megvagyunk, nem szeretnék semmit, csak pihenni, babázni, nem mit segítsen, kipakol, bepakol a mosógépbe, uhh de idegesített... Csak hármasban szerettünk volna végre lenni, hát nem lehetett, mert nem ér rá a mosás másnapig...

Még a szülőszobába is be akart jönni, utólag mondta, hogy a szülésznő nem engedte be. Hát jól tette... nagyon is...

Vagy mondta hogy majd főz levest, ad nekünk is, mondom köszönöm nem kell, főztem én is, erre csak idehozta a levesét... volt kétféle... ezt utálom még, ha nem kérem ne segítsen, miért nem tud megülni a babérjain???? Előre félek, mi lesz, ha nyugdíjas lesz??? Pedig vészesen közeledik a nap....

jajj mennyit tudnék mesélni...

2016. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolso nagyon sajnallak hogy ilyen kozel lakik ez igy meg jobban nehezitett palya😔😔😔 es a parod mit mond ezekre? Gondolom vedi anyucit mint a legtobb fiu az anyjat..


Nekunk azt mondta koltozzunk hozza ugyis nagy a haz😂😂😂😂😂 halistennek parom azt mondta hogy kizart. Remelem ha egyedul marad mert meghal majd az uj ferje akkor is ellen tud majd allni parom annak amit elore hallok mar hogy hogy fogja magat sajnalni es milyen erzelmi zsarolassal fogja majd nyomas ala helyezi. Mondjuk en megmondtam barmi lesz ha o majd ugy dontene koltozzon ossze anyucival en biztos hogy nem megyek. Jobb minel tavol lenni..

2016. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem is beledumált mindenbe, de hamar leállítottuk, és vissza is fogta magát szépen, azóta nagy ritkán 2-3 hetente megnéz minket, de azt hiszem ő vagy nagyon tapad, vagy leszar mondjuk így. aranyközépút számára nem létezik, szóval mondhatni nem változott a kapcsolat, de talán jobb mert nyugtunk van az okoskodásától és így saját magunk módjával nevelhetjük a gyereket, és tapasztaltabbak leszünk, mintha ő mondana meg mindent itt nekünk. de azért kapunk tőle dolgokat
2017. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!