Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs külön mózeskosara...

Akinek nincs külön mózeskosara. Mennyi időt tölt újszülött babátok a hordozóban (babakocsiban)?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint csak annyit legyen benne, amennyit nagyon muszáj (fél óra séta), mert nem teljesen egyenes az alja... azt mondta, nem számít, ha kiegyenesítem egy plusz pokróccal, mert akkor sem lesz egyenes!
2010. ápr. 19. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
hordozóban akkor volt ha autóval mentünk. babakocsiban pedig mikor sétáltunk, de az volt amikor 1,5 óra is volt.
2010. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Azt mondják mindenképp hasznos a mózeskosár, pont azért mert a kisbabánk kényelmesebb mint a hordozó, ami ugyebár nem teljesen lapos, jól mondta az orvosod.

Ha pl jön a szép idő és hosszabb sétára viszitek, lehet kényelmetlen lesz a babócának a hordozóban görnyedni.

2010. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Babakocsiban naponta 1 órát volt mikor sétáltunk, és ebben teljesen egyenes a háta, nem tudom milyen kocsi az, amelyiknek nem egyenes? Újszülöttnek természetesen fekvő kocsis kell. Hordozóban pedig elég sokat, ugyanis ő nem akart a kiságyban aludni, csak mellettem, és a hordozóban.
2010. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nekünk volt mózesünk, de a második babám annyira hasfájós volt, hogy egyedül az autós gyerekülésben tudtuk elaltatni, sehol máshol. Gerinc ide vagy oda, 4 hónapos lett, mire éjjelre a kiságyába tudtam szoktatni.

Amikor vízszintes felületen próbáltuk altatni, üvöltött, és húzta fel a lábait abba a pozícióba, ahogyan a gyermekülésben alá van támasztva. Hason egyáltalán nem maradt meg.

Most 8 hós, szerintem az átlagnál egy picit gyorsabb is a mozgásfejlődésben, kutya baja, mászik, kúszik, felül, és alszik a kiságyában.

Kezdetben nekem is volt lelkiismeret furdalásom, aztán alább hagyott, mert máshogy nem ment. Egyébként nem mindenki mondja azt, hogy ez annyira rossz, mert a pocakban is összegömbölyödve vannak. (Tudom, hogy ott víz is van, de mégsem olyan természetellenes tartás az nekik!)


Az első gyerekem rögtön aludt vízszintben, de hát különböznek...

2010. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sokat, jártunk orvoshoz születése óta. Azért vettünk hordozós babakocsit, mert elindultunk hajnalban (5kor) autóval, 8kor megáltunk szopizni, 9-fél 10 kor értünk a dokihoz. Ahol persze mindig várni kell, tökmindegy, hogy 1 hetes a lányod. Nem akartuk felklteni, így csak átraktuk a hordozót a babakocsira. Volt, hogy 6-7 órát is volt egyhuztomban. Délután haza. Ez napi 10-12 óra is lehetett.

Mire túl voltunk a műtéteken (3 hónapos), addigra már annyira megszokta, hogy nem maradt meg a mózesben.

Most 5 éves és semmi baja a hátának :-D

2010. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég sokat.

Kocsiban, babakocsian is volt, hogy abban volt (TS-es babakocsi), a konyhában velem, mer ha nem látott, akkor üvöltött.

10 hónaposan kapott gyerekülést, addig abban volt kocsiban és mi elég sokat megyünk.

Nem indenki vesz mózeskoraras babakocsit, van akinek nincs is pénze rá,vagy nem vesz. 8én sem vettem)

Sok olyanbabkocsit látni mostanában (kinézetük alapján nem az olcsó kategóriából), ami tulajdonképpen a babahordozó a vázon.

2010. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az én babám nem szeret különösebben benne lenni, jól elvan a kiságyban is, de sétákkor sem kényelmetlen neki, amint kiérünk a levegőre már alszik is... itthon is csak akkor ébred fel, amikor kivesszük a hordozóból.

Mi betesszük a babakocsiba, mert túl pici a baba és túl nagy a kocsi neki egyelőre. Az sem teljesen egyenes, vagyis nem dönthető 180°-ban, akkor már szerintem egyenesebb a hátának a hordozó ilyen plusz kitámasztással (pokróc).


Gondolom az orvosnak kötelessége elmondani, hogy legegészségesebb a teljesen egyenes fekvőfelület, de akkor ezek szerint nem ezen fog múlni, hogy gerincferdüléses lesz-e?!

2010. ápr. 19. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
De igen! Ha nem tudod fektetni teljesen vízszintesen, nagyon nagy bajt is okozhatsz vele. Az, hogy a hordozóban van kicsit, az még nem okoz gondot, de túl sokat nem lehetne.
2010. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És mennyi az a túl sok?

Azt nem értem, hogy ha ez ennyire veszélyes, akkor miért van az, hogy EU szabvány szerint az ilyen hordozó 0kg-tól használható! (gondolom ez egyértelműen újszülött, aki még nem ül)

A másik dolog, hogy azt mondják, nem szabad ültetni. De hatalmas különbség van az ülés és a mondjuk 170° között.


Persze nem akarom megmagyarázni, hogy de ez igenis egészséges és nem káros, csak tényleg nem értem... ha van itt esetleg orvos, gerincgyógyász, gyógytornász, természetgyógyász, csontkovács, vagy bárki, aki szakmai szemszögből meg tudná magyarázni - és nem csak az, hogy de igen káros, mert nekem is ezt mondták - azt nagyon megköszönném!

2010. ápr. 20. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!