Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » RETTEGEK a bölcsőhaláltól,...

RETTEGEK a bölcsőhaláltól, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Legszívesebben légzésfigyelőt vennék mindenhova, ahova csak leteszem majd a babát (35 hetes vagyok). Van egy, ami a kiságyban lesz, de van bölcsőnk, lesz adamo hinta, pihiszék, amiben lehet bealszik majd. Viszont retteget a bölcsőhaláltól, hogy nem veszem észre. Hordoznám is, de szintén mi van, ha nem veszem észre, és elfelejt levegőt venni? Félek nem merem majd sehova letenni csak a kiságyba :( Nincs okom aggódni igazából, nincs ráutaló jel, családban sem volt, (illetve nagyapámnak volt egy húga, aki kicsiként meghalt, de nem tudom, emiatt-e), fiatalok vagyunk (26 év) mindketten, egészségesek...

mennyire gyakori, hogy ilyen háttérrel baj legyen? Tudom, kizárni nem lehet, de mégis?! Úgy érzem, be fogok golyózni...


2016. aug. 16. 21:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire ideges vagy emiatt, akkor vegyetek olyat, amit pelenkara lehet csiptetni. Akkor mindig a baban lesz.


Ezzel kapcsolatos tanfolyamot elvegeztel? Tudod hogyan kell ujraeleszteni egy csecsemot?


Mindenkepp olvass utana, hogy ez mennyire ritka jelenseg, nagyon nagyon keves babat erint. Es probalj meg megnyugodni picit.

2016. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
39%

Juj, ne parázz ennyire! Én is féltem a gyerkőcöt, de ha meg AKAR történni a baj, akkor MEG FOG, az meg kivédhetetlen.


Általánosságban azt mondják, hogy a keringési / szívpanaszok hajlamosítanak rá, meg a túlöltöztetés! Ezért törekedj rá, hogy ne melegedjen túl a baba! Tarkójánál kell megnézni, ha ott meleg / langyos, akkor rendben van a hőmérséklete.

2016. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

én is féltem tőle, de már akkor, amikor megvolt a baba. Tanuld meg az újraélesztés szabályit, az soha nem árt egyébként. Amúgy meg ne dohányozzanak a kicsi közelében, legyen kellemesen hűvös alváshoz a szoba és tiszta a levegő, nem szabad túlöltöztetni, sokan még a kiságyakra köthető fejvédőt sem ajánlják. Igazából nekem volt, hogy beriasztott a légzésfigyelő, de szerencsére semmi baj nem volt, lehet, hogy pár pillanatig nem vett levegőt a baba, de a hangra egyből felriadt, na meg én is frászt kaptam :) Szóval akkor sincs tragédia, ha bejelez, ilyen előfordul és nem szabad pánikolni. Panelokban télen elég száraz a levegő, esetleg egy párásító sem rossz, ha ilyen helyen laktok.

Nem szabad semmire sem ráparázni, minden majd jön magától, ösztönösen, hiszen többet ártasz a kicsidnek a stresszel.

2016. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Először is nyugodj meg! Ha Ti is és a Baba is egészséges, tehàt nincs semmilyen szervi baja születéskor, akkor semmi baj sem lehet. Ne legyen melege és a kiságyban ne legyen pàrna vagy plüss, amit véletlenül a fejére húzhat. A légzésfigyelő is megnyugtató. Ennél többet Te sem tehetsz, hogy megóvd a bajtól. Illetve még egy újraélesztő tanfolyamot elvégezhetsz, ahogy előttem írtàk.

De nem szabad ennyire aggódni, rettegni, mert a Pici megérzi, hogy pànikolsz és Ő is rosszul fogja magát érezni.

Inkàbb vàrd nyugalommal, szeretettel Őt! :)

2016. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell éflj, mert a gyereked egy pillanatot nem fog nyugodtan aludni, míg te így idegeskedsz.


Nyugodj meg, tök feleslegesen hergeled magad. Megelőzés, plusz elvégzel egy újraélesztő kurzust, és ennyi. Többet nem tehetsz, hüye aggódás helyett inkább élvezd ki, míg pici.

2016. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

A tanfolyamot én is nagyon ajánlom. Bár nem bölcsőhalál, de 2 hónaposan kb fél deci vizet sikerült tüdőre küldenie. Elkékült, ha a Heimlich fogás csecsemő megfelelőjét nem gyakoroltam volna (volt műanyag csecsemő, a tanfolyamon vagy tízszer megöltem, mire jól sikerült a műfogás), akkor nem tudtam volna kiütni belőle a vizet úgy, hogy a baba se sérüljön meg.

Mentőt cseszhettem volna, mire kiérnek, már percek óta oxigénhiányos (és jó eséllyel agyhalott) lett volna, így csak 5 másodpercig volt oxigén nélkül.

2016. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Én is rettegtem, sajnos, be is következett, de hála Istennek és a légzésfigyelőnek, a kislányunkat megmentettük. Azt tudom javasolni, hogy vegyél egy normál légzésfigyelőt az ágyba és egy pelusra rakhatót, ha elmentek. Beszélj a védőnővel, kérd meg, hogy mondjon el mindent, amit tudni érdemes, menj el egy tanfolyamra és próbálj meg ne ezen idegeskedni.

Egyébként az őszinteség megkívánja, hogy elmondjam, a mi leánykánk esetében egyik "rizikófaktor" sem volt jelen. Komplikáció mentesen, "hagyományosan" született, életerősen, normál súllyal, dohányzás mentes környezetbe. Mégis megtörtént.

2016. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Pont ezen durrogtam én is a héten. Annyira beparáztatják a kismamákat, hogy azt már büntetni kéne. Nálam ez akkor járt a csúcson, amikor már azon kaptam magam, hogy a férjem figyelem éjszaka, vesz-e levegőt :) elsősegély tanfolyam és mély levegő. Nagyon kicsi az esély a bölcső halálra, próbálj megnyugodni. A babák élni akarnak, erősebb bennük a túlélési ösztön mint gondolnánk. A hordozó nálunk bevalt, kendőt használtam, ha fájt a hasa, abban hamar megnyugodott és elaludt. Utazni is azzal érdemes. És ha jól kötöd meg, nem lehet baj. Boldog baba várást.
2016. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Én is nagyon félek, főleg, hogy a környezetünkben is történt nemrégen. Ott a pár között aludt a baba, amit ki szoktak hangsúlyozni, hogy nem lenne szabad, többek között ezért is. Náluk majdnem egy éves volt a pici. Nem a statisztika szerinti 2-4 hónapos. Szóval köztünk biztosan nem alszik.
2016. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

egy ilyen esetet ismerek, ott koraszülött is volt a baba, és 3-4 hós volt, mikor nem ébredt fel :(


tanfolyamra mindenképp el akarok majd menni

2016. aug. 17. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!