Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem keresnek a barátok,...

Miért nem keresnek a barátok, rokonok, munkatársak? Ti keresnétek őket?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt megbeszéltük, hogy az első 6 hétben ne jöjjön senki, szeretnénk hármasban lenni. Úgy tűnt hogy ezt elfogadják, bár volt akinek nem tetszett. Már 8 hetes múlt a pici, de még mindig nem jöttek megnézni :-(
2016. aug. 17. 12:59
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
60%
Így van. Ezek után mit vársz? Arra számítottál hogy napra pontosan megvárják a hat hetet és másnap mindenki tolongani fog az ajtó előtt hogy láthassák végre a babát? Én mondjuk soha nem értettem ezt a -most megszületik a baba és elbújunk a világ elől, senki ne zargasson minket dolgot. Hármasban akartatok lenni, hát most lehettek is amennyit akartok. Ja és ezek után megsértődni és számon kérni hogy miért nem jönnek már a modortalanság határát súrolja.
2016. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Egyébként ha kicsit visszaolvastok, látjátok hogy ez nem csak az én fejemből pattant ki, mások is csinálják így. Ettől még nem leszek hárpia.

Nem örökre tiltottuk ki őket, csak szülés után nem mások körül akartam ugrálni.


Én rosszul érzem magam, ha vendégek jönnek és nincs toppon a lakás, nem tudom őket megkínálni valamivel.

2016. aug. 17. 13:56
 23/40 anonim ***** válasza:
67%

Hozzánk a kórházba még a szomszédunk (nyugdíjas pár) is bejött, majd hazaérkezésünk napján házi tyúkhúslevest hozott át nekünk (frissen vágott tyúkból), mivel anyósék messzebb laknak és helyben csak édesapám van, aki nem tud főzni.

Anyósék pár nappal később utaztak el hozzánk és bár nem kértünk semmit, kb. 2 kosárnyi kajával/gyümölccsel érkeztek. És bár ők sem vártak vendéglátást, pár csirkecombot azért bedobtam a sütőbe némi krumplival.

Eszembe sem jutott volna 6 hétre "eltiltani" őket magunktól, pedig császárosan sem éppen szivárványos kerti party az első időszak.

#6

2016. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
68%
Hozzank meg par napos koruktol johettek a latogatok. Erdekes, de a ferjem tud takaritani, vasarolni.
2016. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is fura ez a ne zavarjon senki hozzáállás. Barátok, munkatársak rendben, tényleg nem sok keresnivalójuk van egy gyerekágyas anya és egy újszülött mellett. De a saját szüleid, testvéred miért nem? Jó, nekünk szerencsénk van, közel laknak, akár fél órára is átjönnek ha unokázni akarnak, nem kell hozzánk költözniük. Anyósom is akkor jött ha megbeszéltük. A nem verőfényes viszonyunk ellenére nem tiltottam ki 6 hétre. Egy nagynéni volt a családban aki nehezményezte, hogy se süti, se kávé, sesemmi 10 napos gyerek mellett. Hát, nem volt, rend se, más mindenki kibírta. Én nagyon csalódott lennék, ha a tesóm ís így gondolkodna majd mint te :(
2016. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
73%
A gyerekszületés szerintem az egész családnak nagy dolog. Nagyszülőknek, testvéreknek stb. Arra is gondolhatnál hogy a te gyereked az másnak az unokája, unokaöccse stb. Nekem is rosszul esne ha azt mondanák hogy bocsi most 6 hétig nem akarlak látni. Megérteném de rosszul esne. A megoldás pedig az hogy neked kell megkeresni őket, kész.
2016. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
85%
Szuleiteknek is eleg kellemetlen lehetett, hogy szuletett egy unoka, akit nem lathatnak. Es ne mondd, hogy a foto, video karpotol, nem.
2016. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
73%

Gratulalok.

Remelem majd a te gyereked is eltilt az unokadtol 6 hetre....

Mit kell a nagyszuloknek ugralni???

Ket pohar colat apa is ki tud onteni,meg egy zacsi krekert felbontani.

Hozzam a kezdetektol jottek es soha! Nem fozocskeztem.nem kajalni jottek a szuleim es anyosomek,hanem gyonyorkodni az unokaban,bufiztetni,pelust csereni.

Nincs az a gyerek uvegbol konyorgom.ez annyira hulye modernkori felfogas.

Biztosan jol esett nekik,hogy a vedono tobbet latja az unokajukat...

Es ez alatt a 8het alatt Ti miert nem mentetek?nyar van.nem minusz 10 fok.

Bezarkoztal a lakasba es se ki,se be?

Jo,En 3gyerekes vagyok.de az elsonel sem csinaltam ezt.januari.2hetesen mar 15-20 perceket levegoztettem.a masodik aprilisi,5 napos koraban atsetaltunk a szuleimhez.a harmadik iden marciusi,1hetes volt mikor mar vittem magammal az oviba,suliba ha epp anyukam nem tudott jonni mert ugy dolgozott.

Es koszonik szepen jol vannak.

Meg is erdemlik az ilyen anyak,hogy elforduljanak toluk a baratok,de foleg a rokonok...

Le lehet pontozni,akkor is ez a velemenyem,ahogy meg nagyon sok nonek,csak maximum nem merik leirni.

A jujjj,szuletett egy gyerekem.harmasban szep az elet,nem kell senki anyukak meg jonnek sorban a kerdeseikkel mint amilyen ez is.es meg a sok hasonlo.kesobb pedig a jajj,nem tudom a gyerekem senkire rabizni,nem tudok meg fodraszhoz sem elmenni....mit csinaljak??

2016. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
70%

Persze, nem kell a kilincset egymásnak átadva tolongani a 26. ismerősnek is 1 héttel szülés után, de hogy a nagyszülők sem mehetnek... 1 héttel szülés után már a fél falu látta a babát, mert sétáltunk és mindenki rákukkantott. Lehet, hogy minket szeretnek a barátaink és ismerőseink.

Egyébként nálunk rend és tisztaság volt a lakásban, amikor szülni indultam és érdekes módon a párom sem szakadt bele, hogy elmosogasson maga után vagy éppen felporszívózzon, mire hazamentünk.

2016. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Betu ***** válasza:
64%

Amikor a kisfiam született és hazajöttünk a kórhàzból màr egyből jött a csalàd. Anyósomék, a pàrom testvére és csalàdja. Anyukàmék meg adottak mert egy portàn lakunk külön hàzban. Mondtam volna hogy ne gyertek mert pihenni akarok meg stb. Alig vàrtam hogy làssàk a mi kis csodànkat.

Ami meg rosszul esett az az hogy a munkatàrsak meg nem jöttek majd megyünk meg készülünk szöveggel leràztak. Mindig azt kérdezték Anyukàmtól hogy mikor viszem màr be a babàmat megmutatni. Na ez a pofátlansàg szerintem. Na nem is nagyon akarok visszamenni dolgozni oda, de muszàj mert a faluban van ahol lakunk és így könnyebb lesz a kisfiam élete meg nekem is. Ja és szeretem a munkám.

2016. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!