Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tanácsot mert már...

Adnátok tanácsot mert már teljesen ki vagyok merülve, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos lesz. Egyszer sem aludta át az éjszakát még. Általában 2x kelt fel éjjelente cicizni. Úgy 3,5 hós korában indultak be a fogacskák, onnantól egyre sűrűbben ébredt. Először nem tudtam mi lehet az oka, de aztán rájöttem, hogy a fogak miatt van. 5,5 hósan bújt ki Neki kettő. Ma már ott tartunk hogy általában óránként fent van, de a mostani éjszaka nagyon brutális volt: 20-tól éjfélig 20 percenként ébredt! És utána is még 3x! Van hogy ha simogatom a hátát visszaalszik, és olyan is ha kiveszem ringatom egy picit és már alszik tovább, de az esetek nagy többségében cicin alszik csak vissza. Próbáltam már azt is hogy hagyom sírni, de ez sem jött be. Éjszakára kap Viburcol kúpot és kenegetem a kis ínyét is, nappal is. De nemcsak a fogak miatt nem alszik, van olyan is, hogy nagy nehezen kijön egy-egy puki és elkezd sírni. Régebben ilyen nem volt. Adok Neki Espumisan emulziót. Teljesen tanácstalan vagyok, sajnálom Őt is mert Ő is fáradt, de mégsem tud aludni. Nappal sem viszi túlzásba, úgy 3x fél órát ha alszik. Én már egyszerűen állni nem bírok annyira kivagyok, semmihez sincs erőm. Mit tudok tenni mert ez így nem mehet tovább?! Segítsetek légyszíves ha tudtok.
2010. ápr. 21. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szegény :( Nem irigyellek,de én ezen már túl vagyok. Ha keveset alszik napközben az nem is lenne baj mert akkor éjszaka kellene jót aludnia a kicsinek. Én a helyedben ma estére fürdés előtt vagy lefekvés előtt félórával adnék neki fájdalomcsillapítót ezzel kiderülne,hogy esetleg a fájdalomtól nem tud aludni. Ha napközben alszik feküdj le te is a munka sajnos megvár,de nehogy annyira kimerülsz,hogy baj legyen.
2010. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
jó ötletet én is ellesek,mert a kisfiam kb 3-4 hete kezdte,hogy átállt a kétszeri evésre,majd most egy pár napja már többször ébred,sír,nyöszörög.mondjuk nappal nincs baj,alszik.a legnagyobb gond,hogy 3/4 6-kor ébred reggel és minket sem hagy aludni.
2010. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is 7 hónapos lesz egy hét múlva. Nálunk kicsit más a helyzet, mert ő korábban végigaludta az éjszakákat, de aztán egyszer csak felébredt éjjel, volt olyan, hogy fél óránként kellett bemennem hozzá. Én egy ideig a fogzására gyanakodtam, adtam neki camomilla 15ch-t és mercurius solubilis 9ch-t, ami a camomilla kiegészítő szere lehet, ha éjjel sokszori ébredés áll fenn.

Aztán a párom elkezdett keresgélni a neten, és ő mondta, hogy próbáljuk ki a sedatif pc-t (szintén homeopátiás bogyó), ami alvászavarra való. És ekkor a homlokomra csaptam, hogy de hülye vagyok, én csak a fogzásra koncentráltam, és ez eszembe se jutott. Onnantól kb. 3 hétig adtam neki minden lefekvés előtt és felkelés után 1-1 tablettát összetörve, pici vízben feloldva, és már pár nap után érezhetően jobb lett a helyzet. Aztán már csak lefekvés előtt adtam neki kb. 2 hétig, és most már akkor sem, és újból alszunk. Próbáljátok ki, hátha Nektek is segít. B.

2010. ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves B! A Sedatifet lehet csak úgy venni patikában? Vagy érdemes előtte homeós dokit felkeresni? Milyen kiszerelésben kapható és mennyiért? Lehet kipróbáljuk mert valami tényleg szükséges. Nemcsak énmiattam persze hanem a kis Manó miatt is, szegénykém nem tudja kipihenni magát rendesen. :-( Esetleg még várok további ötlteket is de köszi az eddigieket!
2010. ápr. 21. 09:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni a patikában természetesen recept nélkül, 40 db van egy dobozban, és 1000 Ft körül van. Én nem kerestem meg előtte homeós dokit, a kismamablog oldalán olvastuk, hogy így kell adni alvászavar ellen a csecsemőknek. Közvetlenül lefekvés előtt egy, és közvetlenül felkelés után egy szemet. Mi úgy csináltuk az estit, mivel fürdés után eszik, és evés előtt illetve után 20 percnek el kell telnie, hogy miközben vetkőztettem fürcsihez, akkor itattam meg vele, és így a kajáig 20 perc még simán eltelt a fürdetéssel-masszírozással-felöltözéssel. Szerintem próbáljátok ki, legfeljebb nem hat, ha az nem a Te babád alkati szere. Ártani nem tudsz vele. B.
2010. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi B!
2010. ápr. 21. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!