Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mi lehet ez?

Anyukák! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 3,5 hónapos. Kezdetektől kizárólag anyatejes. Voltak már problémák, nagy sírások, de mindig sikerült megoldani a problémát. Most viszont férjemmel mind a ketten tanácstalanok vagyunk.

Múlthét kedden kezdődött a 1-1,5-2 óránkénti szopizással, amit betudtunk a három hónapos növekedési ugrásnak. Csütörtökön már kezdődtek a gondok: nehezen jöttek ki a pukik, kaki napok óta nem volt (tudom, hogy ezzel nincs baj, amíg a baba nem jelzi, hogy fáj, görcsöl, feszít, de ő produkálta ezeket). Nagy nehezen szombat reggel kakilt, de a has feszítés nem múlt el. Ma kétszer volt kaki, viszont a pukik még mindig nehezen jönnek ki, továbbra is feszíti a hasát. Még mindig 1-1,5 óránként szopizik és az alvás is problémás (nehezen alszik el, a feszítés miatt gyakran ébred).

Már mindent megpróbáltunk: masszírozás, tornáztatás, tegnapig szedte a biogaiat is, tettünk már melegített meggymag párnát is a hasára, sőt orvosi javaslatra itattunk kamilla teát is vele.

Mi lehet ez? Mit tudunk tenni, hogy jobb legyen?


2016. aug. 29. 20:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem még azt is figyeld te mit eszel, nekem több étel is volt amit szoptatás alatt ha ettem szenvedett a gyerekem, pld én nem ehettem paradicsomost, mert akkor nagyon szenvedett.
2016. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A szélcső kb 15 másodpercig volt bent, tehát lett volna ideje kijönnie aminek ki kell.

Tejterméket egyébként se fogyasztok (terhesség alatt párszor megkívántam, ittam is egy-két deci tejet, de azonnal hasmenésem lett). Az étkezésemet figyeltem, de nem volt benne semmi, ami puffasztó lett volna, illetve igyekeztem mindig mást enni, hogy kiderüljön, ha mégis azzal volt baj. De semmi olyat nem ettem, amit az előtte lévő hetekben ne ettem volna.

Este a kérdés kiírása után férjem megfürdette a lányunkat, majd megszoptattam, közben be is szundított. Amikor leraktam természetesen felkelt, azonnal sírás és feszítés, de kb. fél óra után sikerült elaltatni (utóbbi napokban ennél csak hosszabb altatás volt) és a legnagyobb meglepetésünkre éjjel csak kétszer kelt, akkor is enni. Reggel amikor felkeltünk, sírt egy kicsit, de pelenkacsere és szopi után megnyugodott és egyáltalán nem feszít, a pukik gond nélkül távoznak.

Úgyhogy úgy néz ki, tényleg csak a sűrű evés volt a gond. Bízom benne, hogy ezzel túl is vagyunk a dolgon. Ha a nap folyamán újra előjön, akkor pedig azonnal felhívok egy szoptatási tanácsadót.

Még egyszer köszönöm a válaszokat :) Természetesen mindenkinek ment a zöld kéz :)

2016. aug. 30. 10:15
 13/14 anonim ***** válasza:
Szelcsovezni nem 15 mp-ig kell… nekunk a doki 20 percet javasolt, habar addig sose csinaltam de 5 percig minimum.
2016. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ennyi idősen szerintem már egyáltalán nem a klasszikus hasfájós problémák vannak. Nekem két lányom volt az, de kb ilyen korban amúgy is változik valamit az emésztésük - fejlődik. A második is anyatejes volt, és pl ebben a korban kezdett neki sűrűsödni, mármint hogy volt, hogy 4 napig nem volt, már tiszta izé voltam. De mivel a babának ezen kívül semmi baja nem volt, hát hagytam. Igen, nála is persze hozzá kellett szoknia, hogy más a kakilás, mint eddig (addig naponta 1x, 2x volt) Szóval szerintem ez egy növekedési ugrás és fejlődési lépcső volt nála :)
2016. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!