Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti hogy bírjátok az...

Anyukák ti hogy bírjátok az emelhetést?

Figyelt kérdés

Èn nem mondanám magam gyenge nőnek... De hetek óta fáj a csuklóm. Most már elèggè...

Èn csak erre tudok gondolni hogy majdnem 10kgos a fiam, ès ha nincs is megállás nèlkül kèzbe (mert nincs) akkor is sokszor emelgetni kell egy nap (10hós nemsokára )

Most a foga miatt nem túl jó alvó így sokszor èjjel is ez megy, ès vègülis sose tudom pihentetni a kezem.

Èvekkel ezelőtt volt már hasonló, fizikai munka miatt.

Èn vagyok csak nyápic?

Csak ha peldaul babakocsiba van azt is felemelni a patkákra, lepcsőre (itthon 15lèpcsőn kell felhoznom)


2016. aug. 24. 06:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Emelgetèst,bocsánat
2016. aug. 24. 06:47
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Hát mondjuk én simán. A kisebbik fiam is 10 hónapos, a nagyobb 4,5 éves, de még őt is emelgetem egy nap 5-6-szor biztos.

A csuklód szerintem nem egy ekkora baba emelgetésétől fáj, nézesd meg, más lehet ott a gond.

2016. aug. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen... fáj a derekam, a hátam, a bal lapockám alatt főleg. Az én babám 8,5 kiló körüli. Tervezem, hogy elmegyek gyógymasszőrhöz.
2016. aug. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Èvekkel ezelőtt voltam vele orvosnál 2hètig pihentető gipszet kaptam rá.. Nos, vicces lenne azzal megoldani az egèsz napot
2016. aug. 24. 07:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Gyerek előtt egy 5 literes olajat nem bírtam hosszú távon cipelni, de most valahogy menet közben hozzáedzőttem. Igaz, nem is sikerült még visszafogynom a 48-50 kg-s versenysúlyomra (158-hoz), még mindig ~63-64 vagyok. Nem esik nehezemre a 10 kg-t, babakocsival (2.-ra cipelem) a ~22-t kilöt cipelnem. Próbálom guggolásból emelni, nem görbe derékkal.
2016. aug. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon hozzáedzőtem, második gyerek, harmadik emelet (nincs lift), sose voltam ilyen erős életemben. Az első gyerek után fájt a térdem, combom, hátam, most a másodiknál semmi ilyesmi, tiszta izom lettem ez alatt a 2,5 év alatt. Belejössz majd!
2016. aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szintén hozzáedződtem.

Eszembe is szokott jutni, hogy "régen" egy kisebb dinnyét nem bírtam 10 méteren keresztül elvinni, most meg a 14 kg-os fiamat simán hurcibálom, ha kell, aki csak beül az ölembe, de olyan kis huncut, hogy nem tart magán kb semmit :) (én 160/54 kg vagyok, szóval nem egy nagy növésű... :)

Szerintem te is hozzá fogsz edződni.

2016. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam h 4.emeleten lakunk, nincs lift.. A babakocsit az elsőre kell vinnem, onnan sèta fel sokszor nagy szatyrokkal

A hátam derekam most nem fáj.. Csak a csuklóm

2016. aug. 24. 07:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám még csak 6kg, de már sokszor most nem bírom elképzelni, hogy fogom elbírni később.. Nekem is sokszor fáj itt ott. És elég vézna vagyok 170cm és 53 kg.
2016. aug. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem mar a baba elott is sokszor volt inhuvelygyulladasom mindket csuklomon. Most 1 eves a babam es valtozatlanul par hetente kuzdok a problemaval. Mikor faj,estenkent bekenem Naturland-os feketenadálytő krémmel ejszakara,az segit eleg sokat. Meg megprobalom "mashogy" emelni a lanyom,valahogy mashogy tartom a kezem es ugy kevesbe fajdalmas a terheles. Derekam es hatam is sokat faj a cipelestol,arra is csak a pihenes jott be es egy kis torna,nyujtas.
2016. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!