Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjjeli evésről, ha nem fogadja el a teát\vizet?

Figyelt kérdés
Egy éves a kisfiam, sajnos tápszeres, ill most már tejitalt iszik. Szerintem eleget eszik nappal, és a vacsitól függetlenül , még kétszer eszik éjjel. Szeretném leszoktatni. Csak drasztikus módszerrel lehet? Teát, vizet nem fogadja el a tejcsi helyett.

#leszoktatás #éjjel #Éjszakai evés
2016. szept. 1. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem 2 éves a lányom és 7 napból 5x tuti, hogy eszik éjszaka 1x. Nekem sem fogad el semmit, csak a tejitalt. Már arra is gondoltam, hogy raknak a tejitalba valamit, amitől sokkal többet kíván, mint amire szüksége van. A tejet meg nem szereti a lányom.
2016. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

esetleg minden nap hígabbra készíts el amíg víz nem lesz belőle ?

vagy minden nap elalvás előtt itasd meg jól és ha kér elsőnek máshogy próbáld meg visszaaltatni, és húzd az időt kicsit mielőtt inni adsz neki

esetleg kombináld a kettőt

2016. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Meg is issza éjjel az adag tejitalt, vagy csak megszokásból iszik belőle és alszik tovább?
2016. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, tanácsok nincs, de figyelem a kérdést.

Egyém is egy éves, én vettem neki milumil jó éjt tápszert (6+os, de azt mondta a védőnő, hogy adhatom). Ez sűrűbb, látszik, hogy laktatóbb. Mondhatni csodát vártam tőle, de nem jött :(

Ugyanúgy kel egyszer. Én 210 ml tápszert adok neki, max 20 ml szokott hagyni, de inkább annyit se. Szóval éhes. Próbáltam, hogy nem adok neki ha felkel, de akkor meg kínlódva aludt, vagyis inkább nem aludt, csak nyöszörgött, 1 órát "kínoztam", utána megetettem. Szóval bármilyen ötletet szivesen fogadok én is.

2016. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a téma. Fiam 22 hós. Tejital éjjel 1*. Már mindent kipróbáltam. Viz, tea stb...most ott tart hogy 170ml iszik 2:30 körül. De már reggel 6:30 kor ordítva kéri a reggeli tejcsit. :(
2016. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

az átlagos adagja kb. 200-250ml, amit eddig uzsira meg vacsira kapott - most már uzsonnára is szilárdat eszik. éjjel viszont csak 150ml-t adok neki, azon az elven, hogy az éjjel nem arra van, hogy teleegyük magunkat. de már nem tudom, lehet jobb lenne rendes adagot adni és akkor talán csak 1x kelne? egyébként, igen, megissza mind, és már alszik is. és nem alszik vissza másképp, vagy max fél óra-óra és újra ébred.


köszi az eddigieket! :) azért remélem, még érkezik válasz.

2016. szept. 1. 15:04
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok, már én is kb. 1 hete így csinálom, hogy 210 ml vízbe teszek 7 helyett 4 kanál tápszert. Így is jó neki, de akkor is felkel, és valamit adni kell neki. Evés után azonnal visszaalszik. Igaz, mi már javulófélben vagyunk, mert amikor elérte a hűtőajtót, onnantól minden éjjel kiment, kinyitotta a hűtőt és ott matatott a széken. Alig mertem akkor aludni, mert volt olyan, hogy jött haza reggel 5-kor a férjem munkából és a kisasszony ott volt a konyhában és banánt evett héjastól és meg fel sem keltem :-) kb. 2 hétig csinálta, visszaraktam a rácsos ágyba. Hülyeség volt, de így biztonságban van éjjel.
2016. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1 eves lesz a kislanyom de ugyanez! Este 7-fel8 fele 200 gramm husos fozeleket tuti eszik, aztan fel 9 kor 240 tapszer. Hajnali 2-3 ora kozott ehen veszik, szabalyosan korog a gyomra, hallom! Szoval nem latok mas kiutat mint kap enni, szinten 120-150 ml vizbol de a szukseges mennyisgu kanallan. Nem vizezem. Egy ideig ment h csak teazott vagy vizezett de megsem mukodott sokaig. Egyebkent ő szopizott 8 honapos koraig, akkor 2x is ejjelente… lehet innen maradt vissza vagy nem tudom. Nappal is eszik rendesen, van etvagya! Nappal 3x tapszer,3x fozelek, es az ejjeli ugye. Nem kover… valoszinu gyorsabb az anyagcsereje :) mint nekem. En is mindig ehenkorasz voltam 😂😉
2016. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És ha este valami mást is adsz neki vacsira?
2016. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk egy évesen ugy volt, hogy este 6 körül vacsizott főzeléket, vagy kenyeret valami krémmel.

És este fél 8-kor megitta a tápszerét és azzal aludt reggelig.

2016. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!