Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjjeli evésről, ha nem fogadja el a teát\vizet?

Figyelt kérdés
Egy éves a kisfiam, sajnos tápszeres, ill most már tejitalt iszik. Szerintem eleget eszik nappal, és a vacsitól függetlenül , még kétszer eszik éjjel. Szeretném leszoktatni. Csak drasztikus módszerrel lehet? Teát, vizet nem fogadja el a tejcsi helyett.

#leszoktatás #éjjel #Éjszakai evés
2016. szept. 1. 11:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hetes, ez a banános sztori nem semmi! 😃


Ja igen, eddig csak a tejet írtam hogy van. Szóval, reggel szilárdat eszik (joghurt&müzli meg amit én eszek), ebédre 200-220 főzelék, uzsira gyümi & mostanában babakeksz. Vacsorára kb. 150g pép v főzelék, 6-7 körül, fürdés után pedig kb.200ml tej, 7-8 között. Szerintem ez elég kéne legyen. Vagy kevés ? Plusz kb. 1dl folyadékot iszik meg - lehet inkább ezzel van baj, és a folyadékot pótolja éjjel. Szerintetek? Amúgy 11,5kg 78cm.

2016. szept. 1. 19:03
 12/16 anonim ***** válasza:

Kisebb még a babám, de hasonló esetre az alábbiakat olvastam:

Napközben minden étkezésénél adj 30 g-al nagyobb adagot.

Este te keltsd fel, mielőtt elmennél aludni (10-11 körül), és adj neki még enni (tápszer/tej/tejital).

Tízóraizni nem szokott? Csak mert nem írtad. Bevezethetnétek azt is.

2016. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippet! az álometetésen gondolkodom, hogy megint megpróbálom. (10 hetestől 4 hós koráig nagyrészt átaludta az éjszakákat, utána próbáltam a láncetetést álometetéssel kombinálva - akkor hiába.)


nem szokott tízóraizni, eddig, mert 8-9 körül reggelizik (a hajnali tej időpontjától függően), aztán 10 körül alszik/aludt, utána ebédel... most viszont átállunk egy alvásra, egész héten egyszer aludt nappal, és már nem nyűgös estére. szóval, így talán tudok variálni annyit, hogy beleférjen még egy étkezés.


még egyszer köszi mindenkinek! remélem, másoknál is megoldódik idővel, szerintem nagyon fárasztó tud lenni az éjszakai ügyelet. ha van kedvetek, írjatok még! :)

2016. szept. 2. 16:36
 14/16 anonim ***** válasza:

Én volt hogy egész nap tömtem, de még rosszabb lett mert a hasa is megfájdult.


Nálunk 1000szazalék hogy a fogak mert a 18. Épp most tört át és az utolsó 2 is duzzad. Ami elég sok igy 23 hónaposan. Biztos hogy valami féle megnyugvás az éjjeli tejcsi!?

2016. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Azti, még nincs 2 éves és 18 foga van??

Kincsemnek 1 évesen még mindig csak 4 bújt ki. De hetek óta nagyon nyálzik, rág mindent, sokszor nyűgös - szóval fogzik megint. De amikor nem fogzott is felébredt éjjel...

Nem akarok elkiabálni semmit, de az utóbbi 3 éjszaka már csak egyszer ébredt. 😊

2016. szept. 5. 10:21
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen. Mar 3 hosan 2 foga volt. Nalunk sajnos nagyon erzekeny a fogaival. Minden egyes fogaert megkuzdott. Siras nem eves nem alvas. Most meg 2 fog es remelem alszunk vegre.
2016. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!