Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyűlölöm magam amiért nem...

Gyűlölöm magam amiért nem vetettem el! Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Van már egy 2éves kislányunk. Imádjuk az életem értelme! Nem terveztünk egyenlőre több babát, mégis védekezés ellenére, csak "összejött". A párom nem akarta, h elvetessem az elejétől kezdve ellenezte, hiába mondtam el miért nem szeretnék még második gyereket...Valahol a szívem mélyén én sem akartam, mert sajnáltam elvégre egy kis életről van szó, amit nincs jogom kiontani, csak azért, mert nem jókor jött! Napokon keresztül vitáztunk a dolgon, mi lenne a helyes, végül úgy döntöttünk megtartjuk. Voltak boldog pillanatok, mikor vártam és elképzeltem milyen lesz az életünk a új jövevénnyel. Most ott tartok, h nem tudom elfogadni, h újra babánk lesz. Úgy érzem, h "megcsalom" a kislányom. Vele akarok, csak foglalkozni, rá akarok, csak figyelni! Nem akarom, azt, h hiány szenvedjen a törődésemből és a szeretetemből! Nem akarom, h féltékeny legyen! Borzasztó lelkifurdalásom van, mert sajnálom a kicsit, amiért ilyen anyja van! Nem ezt érdemli, ő erről nem tehet! Néha azt kívánom bárcsak, nem tartottuk volna meg, most milyen boldogok lehetnénk! Mit tanácsoltok, h jobb legyen, ne érezzek ilyen borzasztó bűntudatot? Félek, h nem tudom, majd annyira szeretni a kicsit, mint a lányom!
2016. szept. 2. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Hát figyel, ha úgy érzed, akkor lennél boldog, ha megölted volna a saját gyereked..hát nagyon nem tűnsz jó embernek. Egyébként meg szerintem csak a hormonok.
2016. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ezt szakembernek kellene véleményeznie és nem nekem, szóval fordulj pszichológushoz, pszichiáterhez. Egyébként egy gyereknek, ha normálisan nevelik semmilyen hátránya nem származik abból, hogy testvére születik. Esetleg ha ennyire gondok vannak veled add örökbe.
2016. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Most csak egy hullámvölgyben vagy, el fog múlni, majd ha érzed rugdosni, mocorogni a pocakodban elmúlik ez a rossz érzés. Ha mondhatok ilyet így ismeretlenül szerintem jól döntöttetek, hogy megtartottátok, és igen jól írod, nincs jogod egy életet kioltani. Az a kisbaba "ugyanolyan" lesz, mint a kislányod, ugyanúgy a te gyermeked. És kicsit hülyeségnek tartom ezt, hogy nehogy hiányt szenvedjen az első gyerek a szeretetből. Nem fog hiányt szenvedni, ott sem szenved hiányt egy gyerek sem, ahol egyből ikrek vannak, vagy a második gyerek aki pl. sosincs egyedül, mert második, sosem járt neki az egyedüli figyelem, mégsem lesz semmi bajuk a második, harmadik gyerekeknek sem. Próbálj meg megnyugodni, játssz a kislányoddal és gondolj arra, hogy milyen aranyos kisbabád lesz hamarosan. Nem vagy rossz anya, jól döntöttél!!! Fel a fejjel!!
2016. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Menj el pszichiàterhez. Igen nagy gondnak tűnik,hogy nem tudod elengedni a lànyodat.

Biztos tud segìteni. De ha nem lépsz,ebből lehet egy egyre mélyülő súlyos szülés utàni depresszió. Plàne ha ezt még vmi valós probléma is tetézi.( hasfàjósabb baba, kialvatlansàg,szülési sérülés stb)

A szeretet meg minél többfele osztod annàl több lesz.

2016. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Ez egyrészt érthető hisz kialakult hármasban egy újfajta kényelmes élet, minden a helyére került a lányod is már elég nagy, egyre önállóbb és szerintem igazából saját magadat sajnálod inkább hogy újra jön az éjszakázás, a naphosszat tartó büfiztetés meg minden elölről. Nekem most másfél éves a lányom és áprilisban születik a testvére és igen, néha eszembe jut hogy most megint fel kell majd adni az eddig kialakult kényelmes helyzetet. De ez is csak időleges, majd újra kialakul az életünk négyesben. Szerintem nálad is elmúlnak majd az aggodalmak, és nem hiszem hogy a kislányod hiányt szenved majd belőled hisz ő akkor már elég nagy lesz, szinte szobatiszta önálló játékra alkalmas kis emberke. Meg aztán jön az ovi is :)
2016. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Ez butaság. A szeretetből minél többet adsz, annál több lesz. A lányka is örülni fog a testvérnek- a féltékenység ellenére. Akinek nincs testvére, fontos tapasztalatokról marad le. Nem csalod meg az egyenlőre egykédet, jót teszel vele is.

Hálás lesz érte később, és a testvérke is hálás lesz.

Próbáld meg lekötni magad a tevékenységekkel, munkával és szép zenével. Ne rágódj ilyeneken.

2016. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
A szeretet olyan mint egy gödör. Minél többet veszünk ki belőle, annál mélyebb lesz.
2016. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

Nincs miért aggódni.

Most is lehettek boldogok, még a kistesód sok vizet nem zavar. :)

Foglalkozz csak vele! Majd mutasd meg neki, hogy rugdos a tesó a pocakban. Addig sok idő van, amíg megszületik. Használd ki.


Engem 3-4 évesen már nyúzott a fiam, hogy kistesót akar. Az oviban is látja, hogy "mindenkinek" van és milyen jó.

Gondolj bele, ha nem tartod meg, megszakadna a szíved. :(


Olyan ajándék egy testvér, ami pótolhatatlan. Barát, szövetséges, versenytárs, bizalmas: olyat adnak egymásnak, amit te nem tudsz. És minél kisebb a korkülönbség, annál jobban kijönnek egymással.


Pár hónap, és nem is érted, hogy gondolhattál ilyenre.

2016. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

Ez súlyos!

Menj orvoshoz,mert ez minden csak nem normális! Így generálják a szülők maguknak a testvér-féltékenységet!

Ezek a szavak is, "megcsalod" "csak vele akartam foglalkozni" "hiányt szenved", "milyen boldogok lehetnétek"(ha elvetetted volna...

Gáz,na!

2016. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Én megértem a problémád, én is ugyanigy éreznék a helyedben. Nemrég álmodtam,h terhes vagyok a kistesóval, és rettenetesen jó érzés volt felébredni, és konstatálni, h csak álom volt. Viszont én tudom,h nálam mi okozza ezt a hihetetlen negatív érzést a kistestvérrel kapcsolatban. Én elsőszülött vagyok, és nekem hatalmas trauma volt a húgom érkezése anno. Szinte egy csapásra pokol lett az életem, egészen addig míg el nem költöztem. A húgommal soha semmi gondom nem volt, viszont a családi életünk katasztrofális irányba változott, főleg az ahogy a szüleim hozzám viszonyultak. Felborult az addigi kényelmes élet, nagyon türelmetlenek, ingerlékenyek, agresszívek lettek. Nálunk nem jött be ez a "több szeret" dolog, mert sokkal kevesebbet kaptam belőle, mint a húgom születése előtt. Velem aztán semmi kedvük nem volt foglalkozni, annak örültek, ha csöndben voltam, és nekik semmilyen plusz feladatuk nincs velem. És ez nem olyan ritka eset sajnos! Sok család életét változtatja meg rossz irányba a második gyerek érkezése. (Anyáméknál egyébként tervezett volt a második gyerek is.) Szóval, én ezért rettegnék, ha újra terhes lennék. Iszonyatosan félnék,h a kisfiamnak - akárcsak részben is - ezeket kell megtapasztalnia, és attól is, h a férjemmel is megromlana a viszonyom. És hiába mondaná akárki, h "majd te másképp csinálod", nem nyugtatna meg, mert nem tudom,h hogy kell jól csinálni. Persze vannak a környezetemben jó példák, de azt azért mégsem tapasztalatam meg olyan mélyen. Így én biztos,h szakember(ek)hez fordulnék. Egyrészt,h a saját gyermekkori élményeimet helyre tegyük, másrészt, keresnék olyan szakembert, -irodalmat, akik/ amik pont ezzel a problémával foglalkoznak. Addig mennék, amíg meg nem nyugodnék,h lehet ezt jól csinálni. Nem tudom,h nálad mi a negatív érzés kiváltója, de mindenekelőtt ezt kell tisztázni. Tehát én is a pszichológust javaslom, de nem azért,mert nem vagy normális. Hanem mert ez egy probléma, amire van megoldás. Két gyerekkel is lehet az ember - a nagyobb gyerek is - boldog, csak sajnos nem mindenki tudja,h hogyan.

Remélem sikerül megfelelő segítséget találnod! (Egyébként én sem vetetném el.)

2016. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!