Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyűlölöm magam amiért nem...

Gyűlölöm magam amiért nem vetettem el! Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Van már egy 2éves kislányunk. Imádjuk az életem értelme! Nem terveztünk egyenlőre több babát, mégis védekezés ellenére, csak "összejött". A párom nem akarta, h elvetessem az elejétől kezdve ellenezte, hiába mondtam el miért nem szeretnék még második gyereket...Valahol a szívem mélyén én sem akartam, mert sajnáltam elvégre egy kis életről van szó, amit nincs jogom kiontani, csak azért, mert nem jókor jött! Napokon keresztül vitáztunk a dolgon, mi lenne a helyes, végül úgy döntöttünk megtartjuk. Voltak boldog pillanatok, mikor vártam és elképzeltem milyen lesz az életünk a új jövevénnyel. Most ott tartok, h nem tudom elfogadni, h újra babánk lesz. Úgy érzem, h "megcsalom" a kislányom. Vele akarok, csak foglalkozni, rá akarok, csak figyelni! Nem akarom, azt, h hiány szenvedjen a törődésemből és a szeretetemből! Nem akarom, h féltékeny legyen! Borzasztó lelkifurdalásom van, mert sajnálom a kicsit, amiért ilyen anyja van! Nem ezt érdemli, ő erről nem tehet! Néha azt kívánom bárcsak, nem tartottuk volna meg, most milyen boldogok lehetnénk! Mit tanácsoltok, h jobb legyen, ne érezzek ilyen borzasztó bűntudatot? Félek, h nem tudom, majd annyira szeretni a kicsit, mint a lányom!
2016. szept. 2. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%
Tudod milyen boldogság egy testvér? A lányod örülni fog neki, hacsak te meg nem utáltatod vele a kistesót. De tényleg orvos tudna leginkább segíteni.
2016. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Nekünk is hamar jött a 2. Bár nem gondoltam teljesen így nekem is azon járt az agyam h a lányommal nem fogok tudni annyit foglalkozni vagy esetleg azt érezné hogy kevésbé szeretjük.. Én vártam és szerettem a babát,teljesen nem érzem át a dolgot. De biztosra veszem ha megszületik másképp lesz,az a fontos hogy tudja a nagyobbik hogy jön a tesó tudasd vele hogy egyformán szereted őket és hogy nem fog változni az iránta érzett szereteted ha meglesz a tesó. Szerintem azért mond el ezt a védőnődnek,ebben nincs kivetni való,és merj segítséget kérni! Kitartást és boldog babavárást kívánok!
2016. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

De ismerős.... Ezen sok kismama átmegy, a babás vórumokon sok ilyen kérdés van. Èn is átmentem rajta..A nagy 10 éves volt,amikor jött a kicsi. El sem tudtam képzelni, hogy fogom szeretni, mert a nagy után nem lehet más gyereket szeretni. Hát imádom. 😀 Aztán a kicsi 1 éves volt, amikor kiderült, hogy babát várok, nem volt tervezve. Nem akartam. Az 1 éves is kicsi volt, de már elég nagy ahhoz, hogy a szoptatás,fogzás, hasonlók elmúltak. Meg az érzés, hogy nem fogom tudni szeretni, mert a meglevő 2-t úgy szeretem, hogy több gyereket nem tudnék. Erre kiderült, a 2. Uh-n, hogy ikrek. Szóval most 4 van, ésmindet imádom.... Ne aggódj, túl leszel ezen, természes érzés.


Ui: most kezdtèk az ikrek a bölcsit, a nagyobbikkal vannak egy csoportban. Annyira tetszik nekik, hogy nincsenek egyedül....

2016. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Azaz ovit kezdték.... Van kire számítani, arragondolj, hogy a kislányodnak is milyen jó lesz, hogy lesz neki, aki felnéz rá,akinek õ lesz a nagytesó... Majd biztos élvezi veled a babázást. Bár lehet, hogy lesznek nehézségek, pl. Féltékenység, de azon is tùl fogtok lendülni.
2016. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
Add örökbe egy párnak, akinek ő (is) a mindene lehetne. Hidd el sokan, mindent megadnának, hogy akár EGYSZER teherbe essenek, nemhogy kétszer! (Nem magamról beszél, 2 lányom van)
2016. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

Mekkora hülyék vannak itt,küldik pszichiáterhez meg örökbe adni.És mit csinál vele a pszichiáter? Hülyére gyógyszerezi? Gondolkodjatok már...


Kérdező: egy nem várt baba jött,nem csoda hogy meg vagy ijedve de a hormonok játéka ez.Én pont azért akartam másodikat,hogy még egyet ennyire tudjak szeretni mint az elsőt.De aztán nem lett.Lefogadom amint megszületik a pici el fognak múlni a rossz érzéseid.

2016. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

Ez komoly?? Ennyien bánkódtak,hogy nem vetették el a kistestvért,csak hogy a nagyobb gyerek ne "szenvedjen hiányt"???

Mert nem az a gond,hogy az ember fejében megfordul,hogy hogy lehet majd kettőt szeretni,megosztani a figyelmet,hanem ez a szint,amit a kérdező írt!

Ez már nem a normális kategória!

2016. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%

Nos. Szerintem nincs baj. Vagyis nem akkora.

Főleg nem kell így nekiesni a kérdezőnek.

Én megértem, mit érzel.

Ilyesmiktől én is tartottam a második babánál. Igaz, elvetetésen nem gondolkodtam.

De ugyanazok a félelmeim voltak, mint neked.

Szerintem - remélem - úgy fog alakulni, mint nálam is. Amint megszületik és a karodba adják, egyből eltűnnek ezek a gondolataid. Ugyanúgy fogod őt is szeretni, mint a lányodat!

Minden rendben lesz, ne gondolj ilyesmikre, hogy "megcsalod" a kislányt.

Törekedj arra, hogy jó anyuka legyél, aki mindegyiket ugyanúgy szereti, aki megad a gyerekEINEK mindent! :) És segíts nekik, hogy jó testvérek legyenek!!!! Mert a lányod is ajándékot kap, nem csak te! Ő egy kistestvért, te pedig egy kisgyereket!

Nyugi szerintem!!!!!!

Én drukkolok, h minden OK legyen!!!!

:)

2016. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
Pszichológust javaslok!!! Illetve gondolj bele abba, hogy a legjobb amit adhatsz egy gyereknek az a testvér. És ez nem közhely, szerintem tényleg így van. Nagyon örülök, hogy van testvérem. Az elején nagyon nehéz lesz, de utána viszont sokkal könnyebb.
2016. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit emlékeztetsz magamra, amikor a lányommal voltam terhes. Mi se terveztük, én gondolkodtam az abortuszon,párom lebeszélt róla. Sokszor gondoltam a terhesség alatt, hogy nem kell ez nekem, el kellett volna vetetnem és akkor élhettem volna tovább a jó kis kényelmes életemet. Szülésnél se jött az a nagy szerelem, amiről mindenki beszél. Nálam idővel alakult ki az anyai szeretet, persze utána már ugyanúgy mindent megtettem volna érte, azóta is nagy a "szerelem" köztünk. Szóval valószínűleg nálad is miután megszületik és megismered ugyanúgy fogod szeretni,mint a nagylányt. Most szerintem csak "gyászolod" a régi jól kialakult életeteket.

A testvér féltékenységről meg elmesélném ami történetünket. Nekem még csak egy gyerekem van, de van egy bátyám. Sokszor mesélték, hogy vigyázni kellett bátyámmal,mert féltékenységében mindig fejbe akart vágni a kisautóival babakoromban. De amikor az utcán anyuék ismerőse azt mondta, hogy "jaj de szép baba, el is viszem magammal", akkor odaállt a babakocsi elé és azt mondta,nem engedi. Szóval ez ilyen kettős dolog. Valószínűleg féltékeny lesz a lányod, de közben szeretni is fogja. Köztünk is annyi korkülönbség van, mint nálatok lesz. És mai napig nagyon szeretjük egymást, mindig számíthatunk egymásra.

2016. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!