Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elhagytátok 1 éves korában a...

Elhagytátok 1 éves korában a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
Nem akarom kivenni és olyan természetesen kapcsolom be, mint korábban. Pedig tudom, hogy 1 éves kor felett már elvileg nem kell tartani a bölcsőhaláltól. Más is van/volt így? Mikor szedted ki a légzésfigyelőt a kiságyból?
2016. szept. 6. 21:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 hónapos koráig használtuk, akkor kapott leesésgátlós ágyat.

Az előző felvetésre: igen, tudok csecsemőt újraéleszteni, 2 tanfolyamon is voltam. Képzeld ez pont olyan kategória, hogy annak örülök legjobban, ha a végén kiderül hogy felesleges volt! Bár mindenkinek az lenne!

2016. szept. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 1 évesen már elhagytuk.
2016. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is ellene voltam mindaddig, míg meg nem tudtam, hogy az utcánkban meghalt egy egészséges kisbaba bölcsőhalálban. Ijesztő.

Nekem négy gyereknél nem volt, és élnek, de ez ugyanaz, mint ha valaki azt mondja, hogy már többször ment át zebrán, még egyszer sem ütötték el, tehát nem veszélyes. De az.

Most a kislányom, aki nemsokára érkezik, valószínűleg szívproblémával fog születni, erre készülünk és bizony megvettem már a légzés figyelőt és tudok újraéleszteni is.

Most már azt mondom meggyőződéssel, hogy ártani nem árt, de ha van, akkor életet menthet.

2016. szept. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

az elsőnél olyan 10 hónaposan már nem használtam, pont amiatt mert már összevissza forgolódott, felállt, stb. A másodiknál éjszaka még mindig megy, ő most 8 hónapos.

Az újraélesztős kommenthez: én is voltam tanfolyamon, szerintem ez ma már szinte alap. DE, aki mégsem volt, valamit próbál tenni, nemcsak rohangászik és mentőt hív (még ha azt is hív, a mentőirányító a telefonban próbál útmutatást adni, szóval akkor is előbb tud az anya segítséget adni a babának, mint hogy kiér a mentő...akkor viszont meg már sajnos nem, ha a kicsi már órák óta nem lélegzik..)

Egyébként a szomszédomnál az újszülött babánál riasztott , és valóban nem lélegzett, anya első reakciója az volt, hogy kikapta és hátbavágta a babát - teljesen ösztönösen csinálta és később a kórházban azt mondták neki, ez a legjobb, amit tehetett akkor, hirtelenjében, ezzel mentette meg.

2016. szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Mind két kisfiamnál kb. 1 éves koruktól nem használtuk.
2016. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A lányunknál 10 hónapos korában ajándékoztuk oda az unokatesónak.

A fiam 8 hónapos, még használjuk. Lassan költözünk, utána szerintem már nem tesszük vissza.


Mi amikor vettük, kaptunk ajándékba egy 2X3 órás tanfolyamot amit a férjemmel együtt elvégeztünk. Nem csak erről volt szó, másról is, pl étel megakadása. Élesben szerencsére nem próbáltuk ki, de a próbababát sikerült életben tartani - sok sikertelen kísérlet után.

2016. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
6 honapos koraig hasznaltam,utana elmult bennem a bolcsohalaltol valo felelem,ugyh kivettem:) most 1 eves,koszoni jol van:)
2016. szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!