Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő 3 és fél hónapos...

Mi a teendő 3 és fél hónapos kisfiam fütyijével?

Figyelt kérdés

Eddig arról volt szó, hogy még nem kell felhúzni a bőrt, csak fürdéskor picit megmozdíttani. Tegnap voltunk dokinál és megkérdeztem, hogy mikortól kell majd felhúzni? Megfogta, megnézte és azt mondta:-Ezzel nem tudok mit csinálni!

Őszintén szólva, nem nyugtatott meg.A dokink eléggé hangulat-ember, és valószínűleg bal lábbal kelhetett fel, ezért nem kérdeztem tovább...

Lehet, hogy fitymaszűkületre akart utalni?


2008. okt. 2. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A doki hülye..ilyet nem mondhat.

Én úgy tanultam, hogy felesleges erőltetni, és bármit is csinálni, felhúzni,ha a gyermek nem bírja és sír, nem kell erőltetni. Ha két éves korig nem lazul fel apró lazításokra, amit fürdéskor óvatosan lehet, akkor kell orvoshoz fordulni, ott egy kis bemetszéssel segítenek, ha két évesen nem oldja meg senki, utána már műtét kell.

2008. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy tudom ha minden este fürdetéskor kicsit megmozgatod,megtisztítod,akkor egy éves kora körülre nem lesz fitymaszűkületes,de erőltetni nem szabad,mert beszakadhat a bőr és csúnya dolgok lehetnek belőle. én is minden este meglazítom neki,remélem jó lesz így.2.5hós kisfiú mamája
2008. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. okt. 2. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindenképp kérdezd meg a védőnőt.vagy olan embert aki ebben dolgozik.
2008. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem két fiam van soha nem erőltettem.Fürdéskor mindig megtísztogattam a nagy fiamnak 1cm le volt tapadva.Nem vittem orvoshoz,mert azt olvastam magátol rendeződik.Igaz egy kicsit féltem tőle ha hem rendeződik akkor mi lesz.Sajnáltam a gyereket,de 5,5éves és most rendeződőtt nála.A kicsinél is tapasztalom ezt a gondot az egyik oldalt letapadt reméljük neki is rendeződni fog.Az a lényeg a fürdés után tísztisd meg neki,ne erőltesd.
2008. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy értitek a fürdés utáni megtisztítást? Fürdéskor, természetesen megmosom a fütyijét is, és picit megmozdítom a bőrt, nem erőltetve, ahogy még az elején mutatta a védőnő. Nem is tudom, hogy fogalmazzak...a bőr egy milimétert sem jön le, tehát egy picit sem bújik ki neki a makkja.
2008. okt. 2. 11:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Keress egy másik orvost sürgősen és vidd el oda a gyereket.

Az ilyen nem orvos, de még ember se.

Mindenképp mutasd meg a védőnőnek és vidd el másik orvoshoz, aki normális és segít neked ebben.

Ha beszéltél egy rendes orvossal és elmondja hogy mi a baj, vagy mit kéne tenni, akkor eldöntöd hogy mit engedsz, mit nem, vársz még vagy nem.

Minden jót!

Írd majd meg mi lett!

2008. okt. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Hogy mennyi baj van a kisfiúkkal? :)

Ezt csak azért írom, mert sok ilyen kérdést olvasok mint ez és visszagondolok, hogy én mennyire fiút szerettem volna inkább. De lány lett, amitől féltem, de mostmár nem adnám semmiért. A félelmem oka a nemi szerve volt, hogy hogyan fogom én majd kitörölni, hogy ne fájjon neki stb., erre kiderül hogy ezerszer könnyebb egy kislány ilyen szempontból mint egy kisfiú.


A kérdezőnek:

Én is védőnőt, másik orvost javaslok első körben.

2008. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta megmutattam a védőnőnek. Most is azt mondta, mint az elején, hogy csak addig húzzam, amíg a bőr engedi.Jelen esetben, szinte semeddig. Azt mondta, hogy még nagyon vékony ott a bőr, nem szabad erőltetni, mert egy erős húzásnál szétszakadhat. 1 éves korára valószínűleg alakul majd. Ha mégsem, urológia. Tényleg csak akkora ott a rés, hogy a pisi ki tud jönni.
2008. okt. 2. 14:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2008. okt. 2. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!