Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontottam el és hogyan...

Mit rontottam el és hogyan hozzam rendbe szerintetek?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a kislányom. Nagyon kiegyensúlyozott boldog baba. A problémám azzal van, hogy egyszerűen apafüggő!!! Mindketten itthon vagyunk vele születése óta mert magánvállalkozásunk van ami nem vesz igénybe napi több órát! eZT A függőséget úgy kell érteni ahogy írom szó szerint! Elvan velem is de ha meglátja az apját hozzá akar menni azonnal, ha nem veszi fel sír ha kimegy a szobából sír ha én megyek ki észre sem veszi! Ha az én kezemben van és ott az apja azonnal nyújtja neki a kezét. Idegen helyen szinte csak az apjánál hajlandó megmaradni! Úgy érzem mintha nálam nem érezé a biztonságot ezt csak gondolom? Én etetem én altatom de ha felkel és meglátja az apját spuri oda! Ha hívom, hogy gyere ide 10 ből 1 szer jön az apjának mindig hiába vagyok én közelebb és hívom! Már előre félek hogyha az apja jővő hónaptól dolgozik mi lesz??? Mit rontottam el??? És légyszi ne azt mondjátok, hogy apás mert lány mert ez már tulzás!!! köszi egy elkeseredett és nagyon szomorú anyuka
2010. ápr. 24. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez miért elrontás? Ne legyél szomorú:-)) Hiszen boldog babád van:-) Most az apjához kapcsolódik jobban, de ez változni fog hiszen idővel kiegyenlítődik:-) És ha, csak anya lesz otthon, akkor Veled is boldogan ellesz:-)
2010. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nagyon furcsa szituáció, még sosem hallottam ilyet, csak nagyobb gyereknél. Megértem, hogy a szivedre veszed :( De szerintem nem lesz gond, ha jövő hónaptól már csak kettesben lesztek, az azért nagy segitség, hogy mindkettőtöket eleve megszokott, igy nem egy új személy kerül az életébe. Ha tényleg meghitten is töltesz együtt időt a kislányoddal, játszotok, szeretgeted, akkor nem hiszem, hogy bármit is elrontottál volna. Ki tudja, miért apával van meg most jobban, lehet az illata, lehet, viccesebb számára, és igy tovább. Ha érezteted vele, hogy neheztelsz, az sajnos nem segit, még ha nem is direkt teszed. Úgyhogy szerintem bizakodj, tölts vele "minőségi" időt, és várj, figyeld meg, hogy reagál, mi tetszik neki és mi nem. Sok sikert neked :)
2010. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én véleményem szerint, bocsánat az őszinteségemért ,de ha tényleg ennyire komoly nem lesz könnyű dolgod!de megfogod tudni "változtatni" a helyzetet. bízz önmagadban és a kislányodban. fő a fokozatosság. ha lehet apa minden nap egy picit többet legyen távol tőletek fokozatosan szokja hogy "csak" te vagy.ne egyik napról a másikra mert az nagy törés lelkileg. óvónőként tapasztalhatom ezt az óvódában is. nem várhatom el a gyerektől hogy ugorjon rögtön első nap a nyakamba. minden nap picit több időt töltdön velem. persze ez egy anya helyzetében más. csak példának mondtam.nyújts neki csak te egy kis élményt.attól még szeretni fogja az édesapját hiszen most szeret téged is azért boldog baba.csak figyelj arra hogy ne kerüljön abba a helyzetbe hogy lelkileg megtörje apa hiánya.
2010. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!