Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előző kérdésem a Nenszi és...

Előző kérdésem a Nenszi és Dzsenet nevekkel nagy botranyt keltett! Ezért most azt szeretnem kerdezni, hogy ti milyen neveket ajanlanatok?

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 14:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

A Szonja nekem alapból nem tetszik de lehet viselni, mert nem valami megbotránkoztató név, viselhető és kedves név. Én Rusznyákhoz az Annamáriát tudnám elképzelni. Vagy Melissza, Larissza (Larissza Laraként).

Az én lányaim Mikolt, Petra és Csinszka. (+a kisfiam Domonkos, bár tudom lányneveket kerestek, de ha netán mégis fiú lesz, akkor csak 1 puszta ötlet) Tudom a Csinszka kicsit fura, de a Csicsi becézés nálam viszi a pálmát. Kifejteném, hogy miért gondolom viselhetőnek a lányaim nevét:

Mikolt: úgy gondolom hogy szép és kedves név, mi a családban Micinek hívjuk Mikoltot. Nem is olyan divatjamúlt vagy épp fel"lángoló" név, nálunk Mici 2004-ben született és egyáltalán nem volt ócska név az oviban se, és az iskolában se.

Petra: Szerintem ez a név alapból olyan szép és kedves név. Nálunk pl. sokféle becézése van, Petrus, Pepe, Pepi, Petrácska. Semmi extra és különleges, szép és a lányomon egyedin hat ki, bár minden név úgy alapból illik a gazdájára. Ez a név szerintem örökdivat, az oviban és most a suliban sincs gond a lányom nevével, ő egyébként 2005-ben született.

Csinszka: Ritka és szép, no meg aranyos. Nekem ez ugrik be egyből a névről. A Csicsi becézés pedig..iszonyú cuki szerintem. :) Csinszinek is lehet hívni, Csizi, ilyesmik. Nem divatjamúlt és nem is most éli a fénykorát. Ez olyan név amit régen, s most is egyszer-egyszer adnak. Szintén Csinszka lányomnak sincs belőle gondja, hogy így hívják, 2008-as születésű.


Bocsánat a regényért, de ki akartam fejteni miért tartom viselhetőnek a lányaim nevét. A Rana név pedig nekem olyan oszmánosan, törökösen hangzik vagy mintha egy háremhölgy vagy szultána neve lenne. :D

2016. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
34%
Rana helyett Ránia?
2016. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%
Brigitta,Flóra.
2016. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Cecília?
2016. okt. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Abigél, Adél, Adelina, Adrienn, Aletta, Alíz, Amanda, Anett, Antónia, Aranka, Borbála, Boróka, Borostyán, Cecília, Dalma, Daniella, Debóra, Diána, Dominika, Donatella, Dorina, Eleonóra, Emília, Emese, Emőke, Enikő, Eszter, Evelin, Gabriella, Georgina, Gréta, Hanna, Ildikó, Imola, Ivett, Izabella, Laura, Melinda, Mercédesz, Natália,
2016. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Natasa, Nikolett, Noémi, Norina, Olívia, Panka, Patrícia, Petra, Petronella, Piroska, Sára, Stefánia, Stella, Szabina, Szamóca, Szilvia, Szimonetta, Szintia, Szofia, Tamara, Teréz, Terézia, Titanilla, Viktória, Viola, Vivienn
2016. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom mi a vezetéknév.

Nálunk a rövid nevek jöhetnek szóba a kacifántos és hosszú vezetéknév miatt. pl.: Janka, Lilla, Noémi.

2016. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%

Az unokatestvéremet is Blankának hívják, nekem tetszik.

A Szonja is szép név.

Viszont a Rana nekem elég keleties és romás beütésű.


A Rusznyák vezetéknévhez szerintem illik:

Zsófia, Regina, Dorina, Abigél, Szimonetta, Angéla, Melinda, Natália, Viktória, Hanna, Réka, Hanga,

vagy ha jobban szereted a modern neveket:

Alina, Amira, Rea, Maja, Lara

2016. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Lilla, Panna, Dalma
2016. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Rusznyák Szonja határozottan jól hangzik (pedig nem is kedvencem a Szonja név)
2016. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!