Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dubajban élünk, januárra...

Sunlover kérdése:

Dubajban élünk, januárra várjuk babánkat. Szeretnénk egy magyar dadust, aki az első 8-12 hétben segit a csecsemő-gondozásban. Szerintetek találunk ilyen személyt? Hogyan keressek? Szerintetek a jegyen és bentlakáson kivül milyen fizetést ajánljak?

Figyelt kérdés
Első baba, nincs szülői segitségünk, nincs tapasztalatom. A maternity leave-em hosszabb, mint a szokásos 45 nap, de igy is formába kell hoznom magam 5 hónappal a szülés után, amikor vissza kell mennem dolgozni. Szóval, még egy jó nanny-t is találnunk kell majd, de magyarokat nem lehet szponzorálni ilyen munkakörben. Már két hónap is nagy segitség lenne.

2016. okt. 12. 20:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha fizeted a repülőjegyet is,akkor lehetséges,hogy találsz valakit,aki kimenne.De szerintem is keresgélj ott.Él ott több magyar is,lehet találnál valakit aki megfelel.
2016. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Miért lenne probléma az utazás? Mert mondjuk attól fél, hohy nem bebiszitternek kell, hanem prostinak?
2016. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Meg mert rajtatok kivul senkit sem ismer, ha szabadnapja van sem igazan tud kikapcsolódni, teljesen el van szigetelve egy idegen orszagban. Ezt szerintem akkor vallalja vki, ha ha "cserebe" a 8 het alatt jelentős osszeget tud felretenni. Az általad ajanlott fizetes erre nem alkalmas. Es meg ne haragudj, de szerintem te se vagy idealis, mint munkaado es egyetlen kapocs a kulvilaggal, mert az elvarasaid magasak, ha rolad van szo (segitsen az ujszulott ellatasaban, 5 honapon belul ujra a regi formában kell lenned, ehhez szukseged van vkire, aki asszisztal mindehhez). De amikor az o igenyeikrol van szo, azert a leheto legkisebb anyagi aldozatot szeretned hozni, pedig nem kis dolog, amit toluk elvarsz. Es ez el se jut a tudatodig. " Nem gondoltam, h a tavolsag problémát jelenthet"
2016. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kèrdező! Megosztod azt hogy mivel foglalkozol ott amirt csúcsformában kell lenned? Pontosan mit vársz el az új babysittertől? Egy újszülőttel nagyon sok munka van és a pénz amit ajanlasz pedig kevés (félrerakni ebből?!). Tudod miért kevés? Mert több ezer kilométert kell utazni egy arab!! országba ahol a nappali hőmérséklet is 32 fok mindennap és ami teljesen ellentétes az európai kulturával. Mindezért az általad ajánlott 1000$ kb. Budapesten lenne csábító csak. Minimum 3000$ lenne véleményem szerint. Gondolom te is olyan vagy aki szegényen kezdte de ma jól keres, de fizetni eszébe sem jutna.
2016. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket.


Maximum heti 200 fontot tudok fizetni, nincs jövedelmem jelenleg, mert unpaid maternity leave-en vagyok. (Ha visszamegyek dolgozni, akkor utalják a gyest az első fizuval: 45 nap fizetést. Ez az általános.) A repjeggyel, kajával, fizuval együtt már bele kell nyulni a tartalékba.


Tudom, h a UK-ben heti 80-100 fontot kap egy au-pair kb. heti 30 óráért, illetve sokan keresnek netto 900-1000 fontot (unskilled/semi-skilled workers like check-in agent, junior cabin crew, cafeteria girl, a teacher gets1400 pounds), mikor szobát is bérelnek (persze, 2-4-8 ember osztozik egy kecón). A mo-i bérekkel nem vagyok annyira képben, de most futottam össze egy 26 éves diplomás ceglédi lánnyal, aki rendezvényszervezéssel foglalkozott és 90 nettot kapott heti 50-60 óra (gyakori este/éjszaka/hétvége) munkáért otthon másfél éve. Nagyon szerette, de egyszerűen nem volt elég.


Persze, el lesz szigetelve a dadus: a szabadnap alvásra, pihenésre, strandolásra van. (Csodás idő lesz!) Egyébként csak 8-10 hétről van szó, az viszonylag rövid idő.


Igen, fiatalabb koromban, mikor más országokban dolgoztam, rosszabbul kerestem, mint most. Ugy spóroltam, hogy kaja mindig volt (vendéglátás) és heti 6-7 napot (60-80 órát) dolgoztam, szóval nem költöttem gyakorlatilag semmire.


A formába jövést ugy értettem, hogy: 1. el kell érnem egy bizonyos testsúlyt, 2. muszáj viszonylag pihenten mennem dolgozni, mert koncentrálnom kell és döntéseket hozni. (Egyébként úgy dolgozom, hogy 4 ON - 2 mornings, 2 nights -, 4 OFF.) Egyelőre fogalmam sincs, hogy csinálom majd, de van pár csaj, akinek megy.


Nagyon fáradt vagyok állandóan, borzasztóan vashiányos lettem a terhesség miatt, olyan fekete karikák vannak a szemem alatt, hogy Halloween-re nem kell sminkelnem, az tuti!


Az itteni magyarok között nem találtam bentlakásos segitőt, hiszen vagy van saját munkájuk, vagy maguk is anyukák (housewife). Alkalmi baby sitter-ről tudok, de most nem azt keresek.


Na, szóval szorongok rendesen, de valahogy csak menni fog, csak Anyám nélkül kissé elveszettnek érzem magam...


Köszi a véleményeket!

2016. okt. 13. 17:59
 16/22 anonim ***** válasza:
62%
Nalad haby orat dolgozna egy heten? Ejszaka is kelnie kellene a babahoz? Mennyi szabadideje lenne? Csak mert a munkakorulmenyekrol szinte semmit nem irsz es ugy hasonlitgatod mas munkakhoz, h az általad "hirdetett" munkarol es annak felteteleirok semmi konkretumot nem tudunk. Egy au pair azert tipikusan nem par napos újszülöttre vigyaz. Az elmondasod alapjan inkabb fiatal lanynak erne meg ennyiért is, de o meg szerintem nem felelne meg az elvarasaidnak. Egy ujszulottel azert nem lehet csak ugy magara hagyni egy 18-20 eves lelkes, kalandvagyo fiatal lanyt. Aki ott el, annak ez apropenz, nem csoda, h senkit sem talalsz. Plane bentlakassal. Azert wniatt van egy olyan erzesem, h ez nem heti 30 ora lenne... de sok sikert. Majd megirhatnad, hogy es kit sikerult talalnod vegul
2016. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
Akkor miért nem anyádat kéred meg erre?
2016. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ti hogy határoznátok meg a munkarendet, elvárásokat? Az biztos, hogy napi 200 fontot nem tudok fizetni egy képzett maternity nurse-nek.
2016. okt. 13. 18:54
 19/22 anonim ***** válasza:
59%

Elszigetelve a nyelvi nehezsegek, a kulturalis kulonbsegek miatt van es mert nincs senki, akivel eltolthetne a szabadidejet. Persze, kinehet a strandra, jo moka lesz tok egyedul orakig fekudni a homokban es nem szolni senkihez, de meg csak nem is erteni semmit abbol, h mit beszelnek korulotte. De minek is magyarazom, mostanra tok egyertelmu, h keptelen vagy belekepzelni magad egy masik ember helyzetebe. Nem tul szerencses tulajdonsag egy, az anyasag kuszoben allo nonel.

13.

2016. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hidd el, pontosan értem, miről beszélsz.


Nagyon sokan nem birják, akik neki vágnak a külföldi munkának. (Ennek sok oka lehet.) A Közel-Kelet sokakat elrettent: volt olyan gyakornok a csapatunkban, aki 3 munkanap után feladta. A férjem is nehezen viseli néha...


Éppen az volt a kérdés: találok-e egy magyar dajkát/segitséget, aki a várható nehézségek ellenére is vállalná ezt a feladatot 8-12 hétre. Nyilván, Te úgy gondolod, hogy nem. Köszönöm a véleményed.

2016. okt. 13. 22:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!