Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10,5 hónapos kisbaba? Vajon...

10,5 hónapos kisbaba? Vajon emlékszik?

Figyelt kérdés
Férjemmel zajlott a válóperünk, rengeteg stresszel járt. Terhesség is és a baba nevelés is, immáron egyedül. Zaklatott, fenyegetett, közben egy családtag is meghalt. :-( Szóval nagyon összejött minden. A lényeg, hogy a babámmal nagyon türelmetlen voltam. Ha nem evett, kikaptam a kanalat a kezéből, ha nem hagyta hogy pelenkázzam rákiabáltam, még akkor is ha ledobált mindent az ágyról. Haragudtam rá, mert szétdobálta a játékait és dobáltam vissza a dobozába. Nem sokat foglalkoztam vele,nem ölelgettem, egész nap nyűgös volt. Ha valamiért sírt, azt kérdeztem neked mi bajod van már megint?? Haragudtam rá, mert nem aludta végig az éjjelt. A minap azt vettem észre, alig néz rám. Szinte nem is mosolyog.Rám nem, mindenki másra igen. Nem tudom megölelni, mert tolja el magát és nagyon durván bánik a játékaival. Vajon ezt ki fogja nőni? Már én nem vagyok türelmetlen, hiszen lezajlott minden, és megijesztett a babám, hogy úristen?! ezeket miattam csinálja...Nagyon bánom, és iszonyatosan lelkiismeret furdalásom van...Vajon helyre hozhatom még? Ugye ez nem fog benne megmaradni? Nem szeretném, nagyon szeretem őt. Annyira sajnálom.... :-( Ugye nem késő még?
2016. okt. 15. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

a babák, de kisgyermekek is, úgy fogadják el és szeretik a szüleiket ahogy vannak. mégha könnyes szemmel is, de anya jelenti nekik az egész világot.

próbálj meg Mindent kommentálni, mert sokkallta töbet értenek mint hinnénk!

Nyugodtan mondd el neki, anya most ideges, mérges, irgumburgum volt, néha megesik az ilyen, de attól még nagyon szeretlek.

(amúgy a játékdobálással is tanulnak, a kicsik még a röppályát nem tudják követni, érdekes nekik, hogy egyszer itt van a tárgy, másszor ott, nekik ez egy érdekes teleportálás. Szinte minden apró mozzanattal tanulnak)


Csinálj neki jó napokat, járj a kedváben, azzal te i át fogsz hangolódni, és kizökkensz az idegességből és más, szép lesz a világ.

A kicsikben akkora nagy és feltétlen a szeretet, hogy nem tudnak haragot tartani. Ne élj vissza vele.

2016. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem! Nagyon köszönöm!
2016. okt. 15. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
A kötődés szűkebb értelemben 1,5 eves korig alakul ki. Tágabb értelemben egész életünkben alakul. Nincs még veszve semmi. Nem mondom, h a tudat alattijaban nem marad meg, de még simán lehet ebből nagyon jó kapcsolat, csak változtass rajta. Hangolodj ra, szeresd nagyon es mutasd is ki az erzelmeidet. Csak nehogy most meg átessel a ló túloldalára es mindent megengedj mert az sem jo!
2016. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom. :-) Ki fogom mutatni az erzelmeimet, azt hogy szeretem. Es hangolodok ra. De jo, hogy meg nincs keso. Olyan ilyeszto hogy nem bujik hozzam. :-(
2016. okt. 15. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem bántásként mondom, de mint hozzáértő. Ő sajnos nem érti, hogy min mentél keresztül, hiába is mondogatod neki. Ő csak elszenvedte a változást.

Amennyire rövid idő alatt elérted ezt az állapotott, energiából legalább a duplája fog kelleni,hogy rendbe rakd. Sajnos ismerek olyan családot, ahol ez a viselkedés teljesen kiborította az 1 éves gyereket.

Elhiszem, hogy sajnálod, de már késő, megtörtént, a babád átélte és semmissé nem teheted. Viszont! Van lehetőséged, hogy a kezdeti ősbizalmat, ami nálatok meggyengült, helyre hozd. Innentől kezdve legyél felelősségteljes és ne a gyereken vezesd le a sérelmeidet. Akármilyen nehéz is meg kell próbálnod.

Ebben az esetben a gyereked reakciója a normális, nem a tied! Ezt vedd figyelembe!

2016. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy fentebb irtak meg nem keso, emlekek 3 eves kortol vannak, de a tudatalattijaban ez biztosan nyomott hagyott.

Az arvahazi gyerekek akiknek meg ennyi se jutott is tudnak kesobb egeszseges felnottek lenni ha a kesobbiekben megkapjak a szukseges es elegseges szeretet, bizalmat stb..

Figyelj jobban oda, mert ez meg javithato de ha mar nagyonb lesz es tobbet ert es lat, ugy ertve hogy megerti pl hogy igazsagtalanul ot bantod akkor bizony mar nehezebb dolgod lesz, es ha elveszik a bizalom ha megrendul a kotodes es a biztonsag erzete akkor van ami visszafordithatatlan lesz vagy hatalmas melo. Sajnos ezek torekeny dolgok es bizony nem veletlen viselkedik igy mert nagyon megbantottad, erezte hogy nem szamithat rad, erezte a feszultsegedet es az elutasitasodat. Most ugy tesz mimt amit te tettel vele. Lehet fel is toled, erzi a bizonytalansagodat es kiszamithatatlansagodat. Most tukrozodik vissza a viselkedesed.

Kell melo hogy ujra elnyerd a bizalmat

2016. okt. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hibáztasd magad, emberek vagyunk nem gépek. Persze hogy megviselt ami történt és ideges voltál, türelmetlen és zaklatott, ez normális folyamat amin átkellet esned. Nem mindenki képes eljátszani egész nap hogy minden ok, holott pont szétesik az élete. A baba még nagyon kicsi, nem ez az időszak fogja meghatározni kettőtök kapcsolatát életed végéig. Szép lassan vissza fogtok találni egymáshoz, csak sokat kell tenni érte!
2016. okt. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!