Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyereknevelos konyvet...

Milyen gyereknevelos konyvet ajanlanatok elso babas kismamanak, aki eleg tapasztalatlan es a barati korukben is o lesz az elso anyuka? mi most az aktualis babagondozo konyv?

Figyelt kérdés

Nekem talan a Suttogo segitett az elejen,6eve,lehet azota van jobb konyv?


Koszi


2016. nov. 16. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ranschburg Jenő: Sülők könyve.


Minden benne van.

2016. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz, nekem is megvan a Szülők könyve, és nagyon szeretem. Egész iskolás korig le van írva minden, életszagú, részletes, hasznos. Ideje is újra elővennem :)
2016. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szülők könyvére szavazok én is, nagyon jó, megvan nekünk is. :)
2016. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ranschburg vagy Vida Ági Babapszichológia, ez "babaneveléssel" foglalkozik, nekem sokat segített, napirend, szopizás, mozgásfejlődés, pszichés fejlődés, ésatöbbi.
2016. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha könyv, akkor a Ranschburg könyvre szavazok én is. Egyébként meg bízzon magában, hallgasson az ösztöneire és a józan paraszti eszére. :-)
2016. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondozás vagy nevelés?

Mert az első jó egy évben nevelni nem igazán kell, csak gondozni. Ezeket a praktikus dolgokat a védőnő meg tudja mutatni (fürdetés, köldökcsonk, etetés, hogyan fogd meg, pelenkázás, stb.).


A neveléshez én inkább a Mérei-Binét: Gyermeklélektan könyvét ajánlanám. Olvasmányos a stílusa és segít megérteni az ok-okozati összefüggéseket, amik a gyerek viselkedésében megjelennek bizonyos korokban. Ezért kezelni is könnyebb, mert az ő fejével tudsz gondolkozni.

2016. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként egy pszichológus ismerősömet kérdeztem egyszer hasonló helyzetben, őt idézem:

"Nézd, a kicsik világképe marha egyszerű még: a szülők jók, a világ jó. Ha nem ordibáltok a feje felett, akkor tényleg annyi csak a teendő, ne felejtsétek kint az udvaron télen, elégítsétek ki a fizikai szükségleteit és kapjon figyelmet. Nagyot tévedni ezeken túl nem tudtok."


Már 3 éves elmúlt és tényleg igaza volt :)

2016. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2016. nov. 18. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!