Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párom gyereket szeretne, de...

A párom gyereket szeretne, de én még nem vagyok elég érett hozzá?!

Figyelt kérdés

22 évesek vagyunk, 5 éve vagyunk együtt, most már együtt is lakunk. Egyetemisták vagyunk. Én jövőre végzek, munkám már van és elég jól is fogok keresni, ha megkapom a diplomám és teljes munkaidős állást a szerződés szerint. Szülők is tudnának segíteni szóval a körülmények adottak.


De én még olyan gyereknek érzem magam. Komolytalan vagyok és imádok szórakozni. Persze a tanulmányokat nem értem ebbe bele meg a munkát sem. A barátnőm más tészta, ő mindig is nagyon érett személyiség volt. Egyre inkább hajtogatja nekem, hogy abba akarja hagyni a tabletta szedését és gyereket szeretne. Mondtam neki, hogy én még korainak érzem, de ő erre mindig azt mondja, hogy én már komoly vagyok. Meg az 5 év alatt meg előtte is kibuliztuk magunk. Nem tudom lebeszélni róla egyszerűen. Mit tehetnék még? Nem vitatkozunk, nyugodtan beszélgetünk erről, de olyan szomorú most is ettől, próbálja leplezni de látom rajta. Ez minden vágya.


2016. nov. 19. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nyomatékosítsd azzal hogy gumit húzol!
2016. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%
A te tested te döntésed ami fontos , ez nem más kívánság műsora . Becsúszik a terhesség , ami téged terhel ő csak szemlélő , szülők lesztek és oda a harmónia .Neki se volt még több kapcsolata neked sem . Aztán mégse tetszik neki és lelép mert szabad akar lenni vagy más csaj kell . Te meg koppansz ...
2016. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha szeretitek egymást és megértőek vagytok a másikkal szemben akkor ezt meg tudjátok beszélni. Fiatalol vagytok még,magyarázd el neki,hogy ha vártok 1-2 évet sem maradtok le semmiről. Tudom nehéz lehet neki,én is ilyen voltam má 20 éves korom óta,de nem bántam meg,hogy vártam (igaz az akkori kapcsolatom tönkre is ment-nem e miatt) Most vagyok 27 éves és 20 hetes terhes,örülök már,hogy nem siettem. Élvezzétek még a kettesben töltött időt.
2016. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

1. Amíg TE nem akarsz gyereket, addig ne menj bele, mert jó nem sülhet ki belöle. Egy gyerek ha megszületett, akkor az felelösséggel jár és nem lehet "visszaküldeni".


2. 22 évesen még nagyon fiatal vagy gyereket vállalni, szerintem a barátnöd is, de te mindenképpen. Ez is indokolja, hogy még várj.


3. Ha nem akarsz - márpedig nem akarsz - gyereket, akkor TE védekezz, függetlenül a barátnödtöl, mert különben könynen történhet "baleset". (És az óvszert mindig tartsd magadnál, hogy ne tudjon "megsérülni")


4. Tudom, hogy nem szép ennyi bizalmatlanság, de jobb elövigyázatosnak lenni, mint egy nem-kívánt gyerekröl gondoskodni.

2016. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
#2 szerintem a fiú a kérdező.
2016. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
2.!! A kérdezö a fiú!!!!!
2016. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Ezt nem lehet erőltetni. Értem, hogy ő akar és már érettnek érzi ehhez magát. De az is ugyanúgy érhető, hogy te még nem. És így ne is vállad be, mert csak megbánnád.

Talán itt az ideje, hogy átgondoljátok, hogy valóban ti lesztek-e egymásnak a társai a jövőben. Mert az sem jó, ha te akaratod ellenére belemész, hogy ne legyen szomorú a párod, mert később nagyon nagy rá az esély, hogy emiatt megutáljátok egymást. De az sem jó, hogy ő már családot szeretne, de te máshogy képzeled el az életet. Lehet, hogy fáj, de talán nem illetek össze mégsem. Még csak most kezdődik a nagybetűs élet számotokra, még alig éltetek meg valamit.

Egyébként meg vigyázz, és húzz gumit. Ne utólag derüljön ki, hogy nem vette be a gyógyszert. Vagy "véletlenül" "gyógyszer mellett" nehogy terhes legyen.

2016. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Az a kérdés, hogy most nem akarsz, vagy egyáltalán nem. Ezt előbb saját magaddal kell tisztáznod. Vagy gondolj bele, mi lenne az első gondolatod, ha a barátnőd teherbe esik (elvégre 100% védekezés nincs, és amúgy is csak fikció)

Ha azt érzed, hogy még 5 évig (legalább) nem szeretnél gyereket, akkor ülj le és beszéld meg vele. Ebben a kérdésben nincs kompromisszum, és csak akkor van értelem, ha mindketten akarjátok. Aki enged a másiknak, az úgy meg fogja bánni. Akár te, ha lesz gyerek, akár ő, ha nem lesz.


Ha azt érzed, hogy most még nem, de pl. ha már egy éve dolgozol, akkor igen, akkor mondd meg neki. Ezt a határidőt, ami belátható, kézzelfogható, azt sokkal egyszerűbb elfogadni, mint azt, hogy "még/most nem".


Főleg 22 évesen, amikor még alig laktatok együtt. Semmiről nem lesztek lemaradva később sem.

2016. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak erről van szó, hogy érett vagy-e hozzá, vagy sem.

Attól függetlenül, hogy 5 éve együtt vagytok, hogy egyébként jól megvagytok, ha te még nem érzed kész magadnak hozzá, ha te még előbb szeretnéd befejezni az egyetemet és kicsit dolgozni, bulizni, bőven belefér.

Mert ha megszületik a kicsi, akkor nem nagyon lesz lehetőség elmenni szórakozni. Ez nem arról szól, hogy valaki kiélte-e magát vagy sem.

Attól, hogy szülők lesznek az emberek, még megmaradnak embernek, nőnek és férfinek egyaránt. Ugyanúgy fognak vágyni az intim együttlétre, ugyanúgy fognak vágyni kikapcsolódni, kimozdulni a szürke hétköznapokból és ez csak nehezebb, ha az embernek gyereke van. Tehát ha te még nem érzed magad késznek hozzá, mondd el neki, hogy neked inkább 3-4 év múlva lenne aktuális és ezt értse meg. Ő is fiatal, te is fiatal vagy, tehát baba lesz, de most még nem.

2016. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
22 éves nő lehet már érett a gyereneveléstre, de egy férfi még nem. DE először ő is fejezze be az egyetemet, kezdjen dolgozni és akkor jöjjön a gyerek. Abban igaza van a többieknek, hogy védekezz te.
2016. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!