Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi: jó dolog, vagy rossz...

Cumi: jó dolog, vagy rossz dolog? Jobb, ha inkább nem használunk?

Figyelt kérdés
Ti használtok cumit? Akik nem használnak: mit gondoltok, miért jobb, hogy nem cumiztatjátok a babát?
2016. nov. 30. 16:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%
Én nem használok, a fiam igen. Alváshoz kell neki, vagy ha valami feszkó van, egyébként meg az ágyban tartja. Ha megyünk valahova, elteszem,biztos, ami biztos alapon. A fogai szépek.
2016. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

két gyerek, kétféle tapasztalat...elsőnél a cumi ugye ördögtől való, úristen, dehogyadom...három hónaposan elkezdte az ujját szopni, egyébként hasfájós volt, sírdogált sokat, mi meg zombiként sétáltunk vele fel-alá... Most lassan 4éves és még mindig szopja, igaz, haladunk már csak alváshoz.

Második gyereknél pedig kb tíz napos volt, amikor alváshoz adtam neki, hiszen örültünk, ha nem veri fel a nagyobbat. Szépen elalszik vele, ha alvásidő van, megkapja, aztán magára is hagyhatom, simán elalszik vele, nem kell járkálni meg ringatni. Ébredés után kiveszem a szájából, illetve ha megyünk valahova, nálam van, de kocsiban, babakocsiban elalszik cumi nélkül is

2016. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek külső nyomásra adtam, mert üvöltött a kórházban. Nyűgös baba volt, cumizavaros is lett, nem szopott. Alváshoz, fogzáshoz valóban jó, de annyi kirágott, leejtett cumit. 21 hónapos, csak éjszakára van már. A fogain lévő fogkő egy baktériumtól befeketedett, igy az alsó fogai nem szépek. Mostuk neki pedig, hiába colt cumi , így is mindent a szájába vett.

A második 4 hónapos, neki nincs cumija, két hónapos korától szopja az ujját. Hasfájós, de mégis sokkal kevesebb ideig van az ujjára, mint anno a cumira a másik gyereknek. Föleg a szoptatás érdekében vagyok cumiellenes. 74es szülők lexikona leírja, hogy semmi szüksége a gyereknek cumira, az ujjszopás jobb, amit normális esetben szépen elhagy lassan. Azt is írja, hogy a cumi divat, és hogy azt sem szabad erőszakkal elvenni, ha már rászoktattad. Amúgy is olyan ez nekem, hogy betömik vele a gyerek száját, nem a problémát kezelik.

2016. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Tényleg hihetetlen, hogy még sokan abban a hitben élnek, hogy a cumi maga az ördög.

Magamat tudom felhozni. Cumiztam 3 éves koromig. Lássátok csodát 36 vagyok és 4 Tomit fogam van és szabályos fogsor.

GENETIKA minden. Persze azért 5 évesen ne cumizzon.

Az én fiam nem cumizott fogzás előtt. És tessék hogy jött ki a foga kicsit csale.

Na tessék.

Elbeszelgetnek néhány fogorvossal....

Semmi elettapasztalat csak a kódex...

2021. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Megegy dolog. A cicivel mégis mit kell csinálni fújni????
2021. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!