Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos a kisfiam, és...

4 hónapos a kisfiam, és tegnap teszteltem pozitívat. Nagy valószínűséggel 13 hónap lesz közöttük. Van valakinek, akinek a gyerekei között ilyen kevés a korkülönbség? Mik a tapasztalatok? Félek, hogy nagyon nehéz lesz két kicsi gyerekkel.

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 17:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám és nagynéném között volt 13 hónap. Pont egy osztályban jártak, mert a nővére évvesztes volt. Mindenki azt hitte,hogy ikrek, nagyon hasonlítottak egymásra :)

Mai napig nagyon jó a kapcsolatuk.

2016. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Neked az eleje nehez is lehet, konnyu is, attol fugg milyenek. A baratnomnek a ket gyereke kozott 11 honap van, egy evben szulettek, meg kicsik, de o nagyon jol birja.


Angliaban lakom, itt divat a kis korkulonbseg 1-2 ev , tobb anyukat ismerek, kinek nehezebb kinek konnyebb.

Van a babaklubban egy anyuka, 2 eves, 1 eves gyerek, es nemsoka megint szul.

2016. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, nem olyan kornyeken elek ahol a babyszitter , au pair csinal mindent, a kisgyerekes tarsasagomban nincsenek is, meg mielott valaki mondana, hogy ugy konnyu.
2016. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Párom és tesója között 14 hónap van. Anyós szereti őket, de arról az időszakról sok pozitívat eddig nem mesélt, rettenetesen nehéznek írta le.
2016. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!

Biztos vagyok benne,hogy rajtam is sok múlik,mennyire lesz könnyű,ill.nehéz. Hisz,ahogy vki itt is írta,gyermek függő,és anyuka függő is.

Az első időszak nyilván több logisztikát,energiát es türelmet igényel.

Amennyire rajtam múlik igyekszem jó testvéreket nevelni belőlük.

Az első kisbabánk egy álom gyerek. :-)

Bízom benne,hogy a második sem lesz egy kisördög.

2016. dec. 12. 01:20
 16/21 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Egyik barátnőmnél is kevés van a 2 gyerek között, csak 13 hónap. Nem akarlak megijeszteni, de szegény mar a 3. heten nagyon kivolt, mert a kicsi egész nap aludt, éjszaka üvöltött, a nagyobbik meg éjszaka aludt és nappal volt ébren. Szegény hetekig csak 1-2 órát aludt, teljesen kikeszult, párja se tudott igazán segíteni, mert kamionos, en se mert itt meg 8 hetes baba van. A szoptatás is problémás volt, mert a nagyobbik nem akart szopizni, miután megfogant a 2. baba, aztan most, hogy megszületett a kisteso, neki is kell mar megint a cici... Most mar kicsit jobb lett a helyzet, de o szegény nagyon megszenvedte azokat a heteket, remelem neked jobb lesz. Azért szerintem próbálj meg mar most körbe nézni, hogy ha nagyon nehéz lesz akkor ki tud majd segíteni (szülők, párod), de remelem jó lesz minden, sok boldogságot
2016. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia, ha jól számolom 1 év körüli a második pici. Hogy vagytok?
2018. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen jól vagyunk.


A kicsi 11 hónapos, kislány. A nagyobbik fiú, és 23 hónapos. Pont egy év és egy nap lett közöttük.


Hazudnék, ha azt írnám, hogy könnyű volt az eleje.. az az első kb.6 hónap. De igazából csodálatos, még a nehézségek ellenére is. Most már egyre jobban "összenőnek", felfedezik egymást is, játszanak együtt. Naná, hogy veszekednek is. :D Elég vicces tud lenni.

És tök érdekes, hogy olyan mások. Egyik nyugis, másik egy percig nem ül meg a fenekén. Ez így szép.

Azt gondolom, hogy úgy még egy évig nehézkes, de amikor már a kicsi is 2 év körüli, akkor könnyebb lesz.

Aztán kitudja. Egy év múlva írok újra :D

2018. júl. 3. 10:35
 19/21 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagytok? :)
2022. márc. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Mert teljesen elfelejtettem ezt a kérdésemet :)


Jó vagyunk, köszönöm.

4,5 éves a kislány, 5,5 éves a kisfiú.


Menne iskolába a fiam ősszel, de visszatartjuk. Júliusban lenne épphogy 6 éves..


Nagyon jó a kapcsolatuk egymással.

Igazán jó tesók. Sok a vita is emellett,de már tudnak kártyázni,társasozni, rajzolni...kb mindent együtt csinálnak. :)


2020 március óta dolgozom, (ők szeptemberben kezdték az ovit- kis-,és középső csopiban) vállalkozó vagyok, így könnyebb, hogy magam osztom ve az időmet,ha betegek megoldom, vagy anyósomék segítenek. Férjem így tud dolgozni rendületlenül :D

Sajnos az elmúlt időszakban többet voltak betegek ... de sajnos ez többekre igaz.


Ti hogy vagytok? Nektek van gyereketek utolsó kérdező :)

2022. márc. 16. 06:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!