Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vallalnatok ujabb...

Mikor vallalnatok ujabb gyermeket iszsz, egyuttalvo, hordozva altathato,2-6x ebredo gyermek melle?

Figyelt kérdés

10 honapos a babank, igeny szerint szopizik napi rengeteg alkalommal, a csatos hordozoban magamon tudom csak altatni nappal, kulonben joval elobb ebred, es nyugos, ejjel mellettem alszik, es mikor ebred szopizva, vagy ringatas utan alszik vissza. Nagyon mozgekony, mar egy-ket onallo lepesnel tartunk. Eljatszik szepen egyedul, de ezt leszamitva nem az az eszik-leteszem-alszik tipusu gyerek.


Tobb gyermeket tervezunk, eredetileg kis korkulonbseggel, de mivel tavol elunk a csaladtol, jol at kell gondolnunk. Volt/van esetleg valaki hasonlo helyzetben? Mikor vallaltatok masodikat?


2016. dec. 28. 11:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
4# vagyok, 3# nak ment
2016. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

Mit mondjak, nekem masodik gyerekkent jutott ilyen, 2 evvel idosebb a nagyobb. Szoval tul sok agyalnivalom nem volt azon, vajon mikor lehet ilyen korulmenyes baba melle tesot vallalni, mert egy keteves dackorszakban uvoltozo volt mar otthon talonban 😁.

Azt se tudom hogy eltuk tul az elso 3 hobapot, hasfajos volt a ketteske, napi 12-14 orat orditott is emelle. Ram volt kotve ejjel nappal. 1 eves koraig kelt 50 percenkent ejjel, es bar igy el volt reggel 8-9-ig az agyban, a nagyobb 6kor mar fent volt. Kb 1,5 eves koraig kelt olyan 4-5szor mar csak. Az mar egy happy korszak volt 😁 Aztan zutty, ataludta az ejszakat, azota is alszik, tok jol. A harmadik 2 ev 8 honap mulva erkezett. szoval majdnem fel ev pihi volt, amire megfogant a kisteso.

De hozzatartozik, nekem 10 hobaposan mar nem aludt ramkotve, en arrol a hasfajas befejezese utan le tudtam vele allni. Sot, kb 8 honapos korara mar siman elaludt magatol is, nemhogy nem cicin, hanem konkretan nyitott szemmel beraktam az agyba, simi, kijottem es 5 percen belul elaludt.

Csak kisse sokszor ebredt 😨.

Szoval akkor vallalj kistesot, ha birjatok, ugy erzed.

2016. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Annyi kiegeszites: nappal aludt el magatol 8 honaposan. Ejjel o is szopizva. De en tokre biztam az elejetol kezdve a gyerekemben, tudtam hogy jol fog aludni csak ki kell varni. Szoval en lassu lepesekben haladtam.
2016. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Enyém is 10 hónapos, hasonló kaliberű baba :) Szopizik még napközben is rendszeresen, bár én meg nem mondom, mennyit, változó, ha kéri, kap :) Hordozva szoktam altatni, de utána leteszem, ha már elaludt, őt nem zavarja szerencsére. Éjjel csak akkor alszik velünk, ha olyankor ébred, amikor mi is lefeküdtünk már, de mostanában van 2-3 ébredése simán.


Én ezt nem érzem tragikusnak, nekem ez teljesen normális egy ekkora gyerektől, és ahogy nő, úgy hagyja is el ezeket. Nem értem az olyan kommenteket, hogy "amikor normalizálódik a helyzet", mert számomra ez tök normális ilyen idős korban, egy tartósan beteg, kórházi kezelést igénylő gyerekhez hasonlítani meg egyenesen nonszensz.

Mi nyár végén, ősszel szeretnénk elkezdeni próbálkozni a tesóval (harmadik gyerkőc lesz), de igazából jöhetne korábban is, csak szeretnék a Balaton átúszáson még részt venni, régi vágyam, és most először van időm rendesen felkészülni is, meg megcsinálni is :) Úgyhogy majd csak utána kezdünk próbálkozni.

Így is bőven elmúlik már két éves is a most 10 hónapos, mire a legkisebb megszületik. Kétévesen már nem gondolom, hogy éjjel nagyon szopizna, illetve erre már én mondom azt, hogy inkább ne. Egy-másfél éves kora körül már azért erről "leszoktatnám", nyilván nem sírni hagyással, de elkezdeném már nem cicivel visszaaltatni, hanem más módon nyugtatni.

Nagyon sok baba amúgy is leválasztja magát, amikor anyuka újra terhes lesz, simán lehet, hogy nálatok (vagy nálunk) is ez lesz.

2016. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Utolso: szeretnem, ha o valasztana el magat, es nem en. Tandemszoptatnek is, es minimum 2 eves koraig szeretnem szoptatni, ezt kihagytam a leirasbol.

2016. dec. 30. 07:33
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem is beleférne a tandem szopi, ha valamiért úgy alakulna, bár jobban örülnék neki, ha addigra már a nagyobb leválasztaná magát, mire a kicsi megszületik, de ha nem, abból sincs probléma. Nekem csak az éjjeli szopi az, ami már nem menne kétfelé. Úgyhogy mi másfél éves kor körül átállunk arra, hogy az éjjeli visszaaltatás apa reszortja lesz. Mondjuk most is kelni szokott, ő hozza oda nekem, ha olyankor ébred, amikor mi már alszunk.
2016. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!