Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti választottatok orvost,...

Ti választottatok orvost, vagy az éppen ügyeletes orvos vezette le a szülést? Ha nem volt választott orvosotok, akkor utólag is jó döntésnek érzitek? Ha volt, mennyire voltatok elégedettek, érzitek-e úgy, hogy ez tényleg szükséges volt?

Figyelt kérdés

Azért érdekelnek a tapasztalatok, mert úgy gondolom, nem fogok orvost választani. Abban a kórházban, ahol szülni fogok, nincs nőgyógyászat, csak szülészet, tehát ha onnan néznék ki orvost, akkor magánrendelésre kéne járnom, ezt viszont nem szeretném fizetni, nem potyára fizetem a tb-t. A kórház összes orvosáról csak jókat olvastam, így nem is tudnék máshogy, csak találomra választani. Akkor meg nem érzem értelmét az orvos választásnak, hiszen mindegyik jó doki. Hálapénzt sem szeretnék adni, inkább költeném azt a pénzt a babára.

Nektek mi a véleményetek erről a tapasztalataitok alapján?


2017. jan. 1. 21:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Mi a szarért nem nyitja meg a 2. oldalt...
2017. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom szülést nem vállal, így adott volt, hogy az éppen aktuálisan dolgozó orvosnál szülök.

Úgy alakult, hogy az orvosom döntötte el az időpontot, ügyelete utáni reggel ő indította be a szülést.

Az osztályvezető repesztette a burkot, majd másik 2 orvos volt velem a szülőszobán.

Végül az ügyeletes orvos műtött.

Szóval aki arra járt, mindenki foglalkozott velem (ellenben hallottam már többször, hogy akinek van orvosa, arra más rá sem néz, lévén, hogy "foglalkozzon vele az, akinek fizet").

Egyáltalán nem bántam meg a dolgot, hogy így alakult.

A császáros doki varratszedéskor teljesen természetesnek vette, hogy a 6hetes kontrollra a saját orvosomhoz fogok visszamenni.

Nem fizettem senkinek, bár az osztály kapott egy nagyobb ajándékcsomagot, hiszen összesen 5 hetet töltöttem náluk.

2017. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

10-es, ezt miért linkelted be? Ez nekem válasz a kérdésemre.

Többieknek köszönöm a válaszokat! Lenne pénz a fogadott orvosra, pláne, hogy elsőre a Róbert Károly Magánklinikán gondoltuk végigcsinálni az egészet, ahol 700ezer körül lett volna a terhesgondozás és a szülés együtt. Aztán mégis úgy döntöttem, hogy megyek sztk-ba, bármennyire is nem tetszett ez a férjemnek. 10 éve dolgozok, azóta vonják tőlem a tb-t és ez alatt a 10 év alatt 2x voltam megfázással háziorvosnál, meg egyszer labor vizsgálaton. Akkor mi a szarnak fizetem a tb-t? Most nem vagyok hajlandó egy forintot sem fizetni, kivéve a szülésznőnek, ha elégedett leszek vele. Ezzel szerintem ők is tisztában vannak, hogy ha jól csinálják, akkor terem egy kis babér. A kommentek megerősítettek abban, hogy jó lesz ez így. Persze, rémtörténetek mindig vannak, de nem ez az általános.

2017. jan. 2. 12:09
 14/17 A kérdező kommentje:

*Ez nekem NEM válasz...

Kimaradt a nem

2017. jan. 2. 12:10
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Nos en nem akartam magandokit, mert mifelenk annyira draga hogy kabe luxus. 150-200at elkernek plusz jelenj meg a maganrendelesen. Megjegyzem a csucsdoki itt 35 ezerert vizsgal per alkalom. Ennek fenyeben ugy dontottem nem fogadok dokit.

Rosszul tettem.

Maga a terhesgondozas jol sikerult azzal nem volt baj. Aztan ahogy bekerultem szulni felretetrek egy szobaba ahol kabe ram se neztek. Az infuzio mar reg lejart a karomban mar a ver csorgott vissza a ferjem nagy beszolasok aran kikonyorogte hogy szedjek ki.

Komplikaciok merultek fel de nem erdekelte az ugyeletes dokikat. Sot meg ki is nevettek. 18 oras kemeny vajudas utan az utolso 4 oraban adtak csak oxit. Lustak voltak mindenre. Ugy voltak vele nekem mindegy.

En a mostani fejemmel fogadnek dokit.

2017. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%
Ezert sosem fizetnek, ugyanazt kapod ingyen mintha fizetnel! En ugyeleten szultem, nem egy jo elmeny ,bunkok voltak, de en par kedves szoert ugyan ki nem fizetnek tobb szazezret:D velem es a babaval is szakszeruen bantak, minden ellatast megkaptunk igy is.
2017. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm is. Én annyira rettegtem a szüléstől, hogy kellett ennyi "biztos pont" előre a lelkemnek. Maximálisan meg voltam velük elégedve! Remélem a 2. babánál is ezzel a párossal tudok majd szülni.
2017. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!