Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nagyon drága dolgokat...

Ti nagyon drága dolgokat vásároltok babátoknak vagy használtan szerzitek be amire szükség van?

Figyelt kérdés
Múltkor voltunk sógoroméknál, mondták, hogy 600ezer egy gyerek, mert az orvosnak is kell adni és mindenből a legmárkásabb kell. A három gyerek után ideadták nekünk a babakocsit, a gyerekülést, a kiságyat. Ezeket elfogadtuk. Utána jöttek azzal, hogy tudjuk-e milyen drága minden meg írtak egy listát, hogy mi kell és a fele felesleges. Nem azt mondom, hogy babámnak nem veszem meg, megveszem, mert telik rá, de gondolkodom, hogy pl nekem nem volt etetőszékem, páromnak sem mégis felnőttünk, régen nem voltak márkás pelenkák, mégis felnőttek valahogy az emberek, se játszószőnyeg, se egymillió kacat. Mi az auchanba voltunk vásárolni, de csak azért, mert láttam, hogy a tégelbe tízezer egy kád, az auchanba 2500 és nagyon szép és ugyanúgy tud ebbe is fürdeni. Meglesz neki mindene, mert ami szükséges már most vesszük folyamatosan, de megéri nagyon drága dolgokat venni? Sógornőm mondja, hogy textilpelusból is 20 db kell minimum, egyik ismerősnek 8 darabja van, a szüleimnek volt 2-3 darab, mosták rendesen, ecettel fertőtlenítették és volt mindig tiszta. Kell a flancolás vagy maradjunk az ésszerűség határain belül?
2017. jan. 13. 15:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

A kettő között.

Légzésfigyelőt, autósülést, hordozót, mellszívót és babakocsit újat vettünk. Bútort és kiságyat is. De szerintem nem volt összesen 600e.


Etetőszékünk is volt/van, szeretjük nagyon, mert különben valakinek az ölében kell ennie és aki eteti az nyilván nem tud enni.

A játszószőnyeget a nagylányom imádta, a fiam 5 percet nem volt rajta. Nem egyformák a gyerekek.

Pelenka szintén ilyen. Lehet hogy jó az olcsó, de ha mégsem akkor nem éri meg minden este 2x ágyneműt húzni megy új ruhát adni a gyerekre, mert amit megspórolsz a pelenkán azt elköltöd a mosásra.

Textilpelus: barátnőm babája refluxos, nekik van vagy 40.


Sok minden úgyis a gyakorlatban dől el. Amit nem akartok megvenni előre, azt ne vegyétek meg. Ha mégis szükségetek lesz rá, megveszitek menet közben.

2017. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen én is emiatt tettem fel a kérdést praktikusságból hogy mire van szükség leginkább. Nem sajnálom tőle ismét mondom csak mi egy babát terveztünk és utána vagy a padlásra menne vagy jófogásra. Ugyanúgy megkap majd mindent mikor már nagyobb lesz ha telefont kér vagy bármi mást csak az már jobb befektetés? úgymond. Nem tudom értitek e miről beszélek.
2017. jan. 13. 15:48
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

A konzolnál azért többet költsetek rá!


Egyébként lehet úgy is gyereket nevelni, mint a középkorban. Rongyokba csavarni, babakocsi helyett kézben hurcolni, magatok mellett altatni... Konkrétan nem a gyerek igénye semmilyen "luxus", neki csak kaja kell és szeretet.

MINDEN a ti életetek megkönnyítését szolgálja.

Van aki erre kevesebbet, van aki többet költ.


Ár-érték arány szerint vásároltunk. Semmi flanc, de amiből (nekünk) kellett, abból a minőségi, a drágább.

2017. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Hát mi próbáljuk sem nem túl drágán, sem a legolcsóbban kihozni a dolgokat.

Az etetőszék mondjuk szerintem is alap, nekem is volt, tesómnak is, ráadásul nem az a nagy ktg.

Babakocsit újonnan veszünk 60-ért 3in1.

Textilpelenkából nekem 10-15 van a kelengyelistán (védőnőtől van), nem ez a drága és ez nem luxus.

Külön bababútort nem veszünk. Lesz egy kombi kiságy pelenkázóval, valamint kap egy ifjúsági szobabútort, ami kiskamasz koráig jó lesz. A színekre azért figyelünk, ne össze-vissza legyen.

Majd íróasztalt kap hozzá. Az kiságy meg le lesz cserélve heverőre.

Unisex szobája lesz (zöld vszínű), nem tudjuk a nemét még, de nagyon-nagyon utáljuk a rózsaszínt, a zöldet viszont pl. imádjuk a férjemmel.

A falra kap egy falmatricát valami állatosat.

Normál szőnyeget tervezek nem tesz-vesz városost meg hasonlót.

Pelenkából én is rossmannos vagy dm-es márkát tervezek használni, ha beválik.

2017. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem te is tudod, hogy nem kell a legdragabb.

Megsugom nekem 5 textilpelus volt, es SOHA nem kellett hasznalni, nem volt bukos, semmi, portorlonek hasznalom.


Babakocsink uj volt, mert azt kizarolag ujonnan akartam.

Kisagy, pelenkazo, pihenoszek, forgo az agy fole , jatekok nagy resze hasznalt.

Ruhak csakis ujak.

2017. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%
Semmit nem vettünk használtan. Szerencsére megengedhetjük magunknak.
2017. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%

15 os vagyok

Etetoszek az hasznos, foleg ha mar nagyobb, az enyemnasfel eves es egy orat (!) elvan benne, ebbol 20 perc mig elkeszitem / befejezem a kajat , 20 perc mig eszik, es 20 perc mig elpakolok , mosogatogepbe ki- be. Addig o eltologatja a talcan az autot.

2017. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%

Hat, ha az ismeroseitek az ar es amarka alapjan itelnek, akkor eleg nagy sznobok. Mi ennek nagyon utananeztunk, mivel ikreink vannak. Kezdjuk a pelussal. Az elejen az osszes pelust kirpobaltuk, a Pampers-en keresztul az Aldis peluson at meg vagy 5 masik markat. Hat, nem a Pampers volt a legjobb minosegileg. Ejjel allandoan atazott a kisfiam pelusa. Es vajon melyik lett a befuto? A Tesco-s!! A Tesco-s volt az egyetlen pelenka, ami birta az ejjeli strapat.

Ruhakbol sem a legmarkasabbat veszem meg nekik, hanem ami minosegben es arban is nagyjabol aranyban van. Minek egy gyereknek a legdragabbat megvenni, amikor ugyis kinovi par honapon belul...? Persze, szoktam neki k a Zaraban, GAP-ben is vasarolni, de nem elsosorban azt nezem, h latszodjon a marka minel nagyobb betukkel. A jatekokkal meg ugy vannak, h hiaba van nekik egy csomo klassz jatek, akkor is a konyhaszekrenyt pakoljak ki, meg a sepruvel, meg a vezetekekkel jatsznaka, m az szamukra sokkal erdekesebb. Igyekeztunk nekik kreativ jatekokat venni, pl kiskonyha, roller, vizes kifestokonyv, de kb 10 percig koti le oket, utana nyitogatjak a szekrenyeket, meg az apropenzt guritgatjak a foldon es az okoz nekik felhotlen oromet. Akkor meg minek rakjam tele a szobajukat draga jatekokkal, ha baromira nem erdekli oket?!

Egyedul a babakocsival voltunk ugy, h abbol dragabbat vettunk, mivel sokat utazunk es jo, ha az ikreknek kenyelmes es egyben konnyen osszerakhato babakocsija van. De itt sem azt neztuk, h a legdragabb legyen.

2017. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

Nezd, ez csak rajtatok mulik. Nalunk a parom ki volt akadva, amikor mondtam, h bababorzerol fogom beszerezni a legtobb cuccot. Tesom 3 gyereke utan mar eleg tapasztaltnak mondhattam magam. Aztan rajott, h tok felesleges mindenbol a legdragabbat es legmarkasabbat venni. Alig volt-van nehany dolga a ruhan kivul, mindent kihasznaltunk. Egyedul a bebihordozo (Bondolino) nem jott be, annyira nyugis es kiegyensulyozott volt mar babakent is, h nehanyszor setaltunk vele abban kint. Tenyleg! Ha kell, elado😁

Egy ismerosunk minden sz.rt megvesz a kislanyanak, minden percben lekototte valamivel tok feleslegesen - a kicsi nem tud 1-2 percnel tobbet ellenni semmivel... Nyarra kb 50! kispoloja volt a kislanynak.

Ez a habzsolas inkabb a szulokrol szol, nem a babakrol. Menetkozben jossz ra, mi jonne jol, vagy mibol kell esetleg tobb.

2017. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

A sok penz azon megy el, hogy valamibol esetlegesen a dragabbat veszed meg a legolcsobb helyett, hanem 2 helyen:

- aki nagyon sporolni akar, az megveszi a legolcsobb etetoszeket, aminek a labai olyanok, mintha drotbol lennenek es egyszer teszed bele a 4 kilos babat, azonnal osszeroskad alatta, vagy strapabiro, de a gyerek uvolt benne, mert kenyelmetlen es 20 percbe telik beleszerelni a gyereket, mert olyan bena ovek es csattok vannak rajta. Aztan elmesz es veszel egy dragabbat, jobb minosegut. 2x fizettel erte.

- aztan a masik, ha kezdo szulo vagy, elso gyerekes. Minden letezo szart megvesz sok elso gyerekes szulo, mert ugyebar uj kihivas ele neznek, nagyjabol fogalmuk sincs, hogy mi var rajuk es mikre lesz szukseguk, ezert minden letezo hulyeseget megvesznek, mert felnek es azt hiszik, hogy a tapasztalatlansagukat majd ellensulyozza, hogy ugy fel vannak szerelve, mint egy nagy aruhaz. Aztan 1 het utan rajonnek, hogy a sok szarnak a 90%a folosleges kiadas volt.

2017. jan. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!