Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nagyon drága dolgokat...

Ti nagyon drága dolgokat vásároltok babátoknak vagy használtan szerzitek be amire szükség van?

Figyelt kérdés
Múltkor voltunk sógoroméknál, mondták, hogy 600ezer egy gyerek, mert az orvosnak is kell adni és mindenből a legmárkásabb kell. A három gyerek után ideadták nekünk a babakocsit, a gyerekülést, a kiságyat. Ezeket elfogadtuk. Utána jöttek azzal, hogy tudjuk-e milyen drága minden meg írtak egy listát, hogy mi kell és a fele felesleges. Nem azt mondom, hogy babámnak nem veszem meg, megveszem, mert telik rá, de gondolkodom, hogy pl nekem nem volt etetőszékem, páromnak sem mégis felnőttünk, régen nem voltak márkás pelenkák, mégis felnőttek valahogy az emberek, se játszószőnyeg, se egymillió kacat. Mi az auchanba voltunk vásárolni, de csak azért, mert láttam, hogy a tégelbe tízezer egy kád, az auchanba 2500 és nagyon szép és ugyanúgy tud ebbe is fürdeni. Meglesz neki mindene, mert ami szükséges már most vesszük folyamatosan, de megéri nagyon drága dolgokat venni? Sógornőm mondja, hogy textilpelusból is 20 db kell minimum, egyik ismerősnek 8 darabja van, a szüleimnek volt 2-3 darab, mosták rendesen, ecettel fertőtlenítették és volt mindig tiszta. Kell a flancolás vagy maradjunk az ésszerűség határain belül?
2017. jan. 13. 15:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

Még a terhességem elején vagyok, de már nézelődtem kicsit, meg két nagyon jó barátnőm is átküldte a saját listáját, ami azért elég terjedelmes (mindkettejüknek 1 év alatti a babája, szóval képben vannak, hogy mi hogy van).

Nem ragaszkodok semmiben a legdrágábbhoz, de használt dolgokat nem vennék ismeretlen helyről. Más az, ha rokon/barátnő felajánlja, de a jófogásról és hasonló oldalakról nem fogok vásárolni.

A babakocsi lesz szerintem a legdrágább tétel, mert nagyon nagy szerelem nekem a Stokke 'Crusi' nevű kocsija, és annak kicsit húzós az ára. A másik, amihez még ragaszkodok, az a magánkórház. Szerintem megéri rá áldozni, sokkal jobban érzi magát az ember azon a pár napon, mint egy állami intézményben.

De igazuk van azoknak, hogy ezek inkább a mi segítségünkre lesznek majd, mert a babának tényleg mindegy lesz, hogy ölben eteted, vagy etetőszékben. Vagy hogy naponta 2-szer kell mosnod, vagy elég ritkábban...


Annyi a titok, hogy ésszel, átgondoltan kell vásárolni, esetleg utánanézi vásárlás előtt a termékeknek.

2017. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!