Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megoldani, hogy a...

Hogy lehet megoldani, hogy a sampon nehogy érje a baba bőrét?

Figyelt kérdés

A kérdezőt simán lehülyeségeztzék a válaszolók, én meg akkor kérdezem: ha csaka hajas fejbőrre jó egy sampon, akkor itt minden anya külön lemossa a fejecskét, majd utána fürdet babafürdetővel?

Ha már hülyeség írt a kérdező.... mert ennél tovább nem mentek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2017. febr. 6. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A kerdest megmagyaraztak. Nem arra valo. Szappan nem valo hajmosasra, tetuirto szajvizkent, arckrem es kezkrem sem ugyanaz...
2017. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi a kérdésre a válasz?
2017. febr. 6. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Van valami karimaféle erre.
2017. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Először fürdetem, utána mosom meg a haját - már csak azért is, hogy minél kevesebb időt legyen vizes fejjel. Éri a gyerek bőrét, de hajat nem mosok minden nap és amíg a fürdetővel bekenem a gyereket, a sampon csak hígított formában éri a bőrét. (Egyébként meg még jobb lenne lezuhanyozni a végén a gyerekről a fürdetőt tiszta vízzel, de ez elég macerás, ha pl. állványos kiskádban fürdet vki vagy lassan melegszik a víz.)

A kérdéses kérdésnél szerintem max. a gyártót lehetne megkérdezni, tesztelte-e és ajánlja-e fürdetésre a sampont. Simán lehet, hogy semmi baja nem lenne tőle, de hát ki akar a gyerekén kísérletezni. Esetleg használja el anyuka és meg van oldva. :)

2017. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Semmi baja nem lesz tőle, ráadásul vízzel higítva kerül a fürdővízbe, ahol tovább hígul.
2017. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Kissé túlmisztifikálják az emberek a "hajsampon" kifejezést. Senki nem halt még bele, nem rohadt le a bőre, nem zöldült be, nem változott még békává attól, hogy samponnal fürdött meg. Babák sem haltak még meg tömegesen attól, hogy ráfolyt a hátukra a sampon hab. Simán fürdethető vele.
2017. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A ferfi tusfurdokon egy csomora ra van irva, hogy tusfurdo es sampon.

A baba termekek meg olyan gyenged osszeteteluek, hogy akkor se lenne baja ha meginna..en peldaul sokat "buvarkodtam" kiskoromban es csak ugy nyeltem a samponos vizet :D

2017. febr. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hehe, ezt a kérdést én tettem fel :) én is azt gondolnám alapból, hogy egy babasamponban nem lehet olyasmi, ami art a bőrének. Főleg egy több ezer forintos gyogyszertarival . Ha magambol indulok ki, inkább furdenek egy gyógyszertári bőrgyógyászatilag tesztelt samponnal, mint egy olyan tusfurdovel, aminek az összetevői hagyhatnak kívánni valót maguk után. Csak kíváncsi voltam, ki mit gondol erről. Persze nem a 0 napos újszülöttet akarom samponnal fürdetni... Meg nekem meg az jutott eszembe, hogy kétlem hogy mikor én pici voltam (28 eve), akkor ebből nagy faxnit csináltak volna. Azt is ketsegesnek tartom, hogy egyáltalán volt külön sampon meg fürdető, majd megkérdezem anyukámat.

Ez már másik kérdés, de azt is gondolom közben hogy tök gáz lenne a nagy jólétben megrohasztani egy tobbezres babasampont, miközben más gyereke meg éhen hal. Tudom, hogy ez nagyon sarkos példa, de akarja úgyis érti.

2017. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!