Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak sem segít a kisbaba...

Másnak sem segít a kisbaba mellett a férje a házimunkában?

Figyelt kérdés
Ezerszer hallottam már, hogy a férj dolga a pénzkeresés, a nőé meg a gyereknevelés és a házimunka. Azt azért nem mondhatnám el, hogy ő tart el, a GYED-em több, mint a fizetése. Ha hazaér, ad enni a két kutyánknak, meglocsolja a növényeket. Hétvégén ő nyírja a füvet. Azt mondta, övé a kinti munka, enyém a benti. Szóval én főzök, mosok, takarítok. Nem várok el nagy dolgokat tőle, de jól esne, ha néha kiteregetne vagy kiporszívózna. Esetleg a tányérját elvinné a mosogatóig. Tényleg olyan nagy dolog ez?
2016. okt. 18. 12:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi közösen csináljuk a dolgokat. De már akkor így volt, amikor csak ketten voltunk.
2016. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Gyerek nélkül is megvolt az igazságos munkamegosztás kettőnk között. Szó se volt segítségről, mert közös feladat.


Ki milyen virágot szakít....

2016. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Alig bírtam járni és mozogni a terhesség végén, ha nem segít be, akkor kupi és mocsok lett volna. Nem hiszem, hogy normális állapot ez a fajta mentalitás, amit kérdező a férjed művel.
2016. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A szülésig velünk élt a férjem ikertestvére (nő), úgyhogy vele együtt vagy felváltva főztünk, mostunk, takarítottunk. Amikor megszületett a babám, elköltözött, azt mondta önálló család vagyunk, nem akar zavarni. Szerettem vele lakni, jó lett volna, ha marad.
2016. okt. 18. 12:32
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Az, hogy amíg otthon vagy, addig a házat rendbentartod, kimosol-kiteregetsz, az szerintem rendben van, mert ö meg a munkahely után a kinti dolgokat megcsinálja - ez kb ugyanannyi munka.


Viszont az nagyon nincs rendben, hoyg nem rakodik maga után, hanem plusz munkßat csinál neked: a használt tányért a mosogatóbatenni , a szennyesruhát a szennyestartóba rakni, ha szemetet csinál, akkor azt azért eltakarítani - ez más kategória, ezt meg kellene csinálnia.

2016. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
Leginkább az 5ös hozzászólóval értek egyet.
2016. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Az kemény, hogy a férjed ikertestvérét, mint ingyen cselédet, sírod vissza. :D
2016. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Én is az 5-össel értek egyet.

Mi nem kertesbe lakunk,így párom benn segit. Pl mosogatni szokott sokat,törölgetni. Porszívózni 99,99%-ban ő szokott. Főzni közösen,ha nem csináltam meg napközben valamiért.Rendet tenni is többet szokott,mint én,én kicsit rendetlen vagyok. Míg kórházba voltam a második babával,addig mosott stb,de azt én szoktam inkább. Viszont a száraz ruhákat inkább ő teszi el.


Nem kell semmire megkérnem,haza ér,átöltözik,megx és ami van,csinálja,utána ül le. Napi max.fél óráz gépezik vagy olvas,éjjel kel velem az újszülötthöz,segit a naggyal is. Mellé tanul is.

Szóval nincs okom panaszra,exem bezzeg az a tipikus férfi volt,munka után fenék meresztés és annyi. Soha semmi program.

2016. okt. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

szülés előtt ő vitte a nagyot oviba, munka után én mentem érte, bevásároltunk és itthon megfőztem mire hazaér, közben nagyot fürdettem, játszottam vele, vacsi után ő pakolt már el, csinált rendet, mosogatott.

most mire hazaér, mindennel kész vagyok :)

de szombaton ő csinálja a nagytakaritást mig én a nagybevásárlást intézem. krt továbbra is az övé.

2016. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%
Még csak egy gyerekünk van, de eszembe nem jutna, hogy megvárjam a teregetéssel vagy a porszívózással míg hazaér.
2016. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!