Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvastátok a Suttogó titkai...

Olvastátok a Suttogó titkai I. című könyvet? Bevált nálatok a 4 É módszer?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 3,5 hósak vagyunk, és eszerint van a napirendünk. Előtte össze-vissza altattam, etettem, nagyon nyügös volt, és én is, kb 1,5 hónapja vezettük be a módszert, és nagyon kiegyensúlyozott a lánykám. Eszik, játszik, beszélgetünk 1-1,5 órát, és utána alvás az első ásításra, nyüglődésre. Este fél7-7-től alszik reggel 7-ig. A napirend nagyon jó, és bevált, viszont maga a suttog-ütöget módszer nem annyira. A suttog része ok. Nem volt egyszerü bevezetni, de szépen rájöttünk 2 hét alatt. Próbáljátok ki.
2010. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos könyv. Persze nem mindent tudsz ugyan úgy csinálni, de jó ötletek vannak benne.
2010. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen! Nagyon hasznos tanácsok vannak a benne, nem is tudom, mit kezdtem volna nélküle. Bár azt nem tudom, a bevásárlást, házimunkát ki végzi Amerikában :)(erről nem sokat ír), de alapvetően nagyon jó ez a könyv. Fiamat figyelve e szerint alakítottam a napirendünket, és nagyon bevált. Jól alszik nappal és éjjel is, és nyugodt, kiegyensúlyozott baba.
2010. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Off Bocsi

Tápszeres vagy anyatejes babák anyukái válaszoltak?

2010. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is bevált. Én alig tudtam letenni a könyvet, amikor olvastam. Szívesen elolvasnám a második részét is, de azóta van egy fiacskám :)))))))))))))

Nálunk az alvásban rengeteget segített. Én ez a módszer szerint altattam a kisfiam, aki először hallani sem akart a ksiágyról. Most meg simán ott alszik. Szerintem hasznos, olvasd el te is, rengeteg ötlet van benne, amit jónak találsz fogadd meg.


*Sz*

2010. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!Olvastam,de nem igazán hasznositottam semmit.

Kialakult minden magátló.Kb, 1 hónapos korára meglett a saját kis napi ritmus és kész.

2010. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

NEM :)

Bár a lányom 4 óránként evett, de ugyan nem volt hajlandó fél óra játék után aludni :D Pláne nem a következő etetésig. Pici kora óta naponta napközben csak 1 órát alszik. Úgyhogy nálunk az ÉN nem létezett :)

Eladó a könyv is, csak alig néztem bele. Nem egyformák a babák, nem mondhatom neki azt, hogy márpedig a huszonakárhányadik oldalon az van írva, hogy te alszol, akkor aludjál :D

2010. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jött be. Az első gyerekem már az elejétől fogva napi 2-szer aludt egy nagyot. Hiába próbáltam altatni máskor, nem ment.

Na, meg a szigorú 3 óránként etetést a mai szoptatási tanácsadók elítélik, pláne az elején.

A második gyerekemnél rettenetes keservesen indult a szoptatás. Egyszerre 10 gr-ot evett, majd elaludt. Ezt hívja a Suttogó nassolásnak, és szerinte, ha nem teszem mellre, csak megint 3 óra múlva, akkor behozza a lemaradást. Nagy fenét! Majdnem kiszáradt a gyerek. Szerintem be kéne ezt a könyvet tiltani. Tápszeres babáknál lehet, hogy jó, de anyatejeseknél nem. Sokat olvastam a szoptatásról, az újszülöttek az első 6 hétben akár napi 10-12 alkalommal is mellre kéredzkedhetnek. Akkor tanulnak meg szopizni, ezt nem szabad korlátozni. 6 hét után meg magától beáll a napirend a baba igénye szerint.

2010. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én még csak most olvasom a könyvet,még nem született meg a babám. Majd meglátjuk,mit sikerül hasznosítani belőle...
2010. máj. 8. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!