Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisbabám keveset...

3 hónapos kisbabám keveset eszik, ez miért lehet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete 3 hónapos babám egyszerűen nem akar enni, és ha eszik is a korábbi adagjának csupán 60-70 %-át.

Ő koraszülött volt, 35. héten született kis súllyal, de eddig semmi gond nem volt vele emiatt (az elején a vérszegénység egyedül, kapott vért is).

Ami még történt az elmúlt 2 hétben, hogy megkapta a kötelező védőoltások közül az első adagot plusz a Rota vírus ellenit is. Továbbá ahogy észrevettem, most kezdi felfedezni a világot, elkezdte fogdosni a tárgyakat, érdeklődve nézeget.

Az ökle vagy a hüvelykujja gyakran van a szájában.

Táplálásával kapcsolatban annyi, hogy tejfehérje allergiás, sajnos az anyatejet is el kellett hagynunk. :( Jelenleg Neocate tápszert kap. Ezt Nutritonnal sűrítem, hogy ha visszabüfizik, ne irritálja a torkán és a nyelőcsövén a nyálkahártyát. Így sajnos a tápszerek között sem tudunk nagyon válogatni, cserélgetni. :( Cumit is cseréltünk.

Esetleg valakinek tapasztalata, ötlete?



2017. márc. 14. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy áll a súlygyarapodással?

Nem feltétlen gond, ha mondjuk eddig sokat hízott, most meg ahhoz képest kevesebbet de eleget, akkor nem kell aggódni. Lehet csak a világ felfedezése, átmeneti, vannak rosszabbul és jobban evő időszakok. Ha nyűgös, hőemelkedése van, nem hízik (1-2 hét stagnálás még nem gond mert a hízás se egyenletes) mindenképpen orvos, de ha jó kedvű, gyarapszik akkor nem kell aggódni!

2017. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

A kedve változó. Van, hogy kis mosolygós, tünemény (pl. ma a reggel folyamán) ... aztán azóta nyügös lett. A kezét agresszívan keresi, tömi az ujját a szájába.

Tekintve, hogy 1 hónappal korábban jött, koraszülött volt, nagyon morbid elképzelés, hogy lehetségesnek tartom, hogy elkezdett fogzani? Ezt a fokozott ujjszopizásból gondolom csak, meg mondjuk az étvágytalanság is .... Gyerekorvosnál egyébként voltunk, légúti betegségre utalót nem hallott ill. látott, illetve pisi mintát küldtünk tenyésztésre, annak szerintem Csütörtökön lesz eredménye, bár ez nem hiszem hogy ennyire befolyásolná a dolgokat.

2017. márc. 14. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:

A pisiminta fontos. A fiam volt étvágytalan húgyúti fertőzés miatt. Egyébként hőemelkedése is volt, de van mikor nincs jele. Szóval jó, hogy küldtetek. Vashiány is okozhat étvágytalanságot, bár mivel irtad, hogy volt ezzel gond feltételezem, hogy kap maltofert vagy volt kontroll nemrég, ha már nem kell.

A fogzás ilyenkor tényleg ritka de lehetséges. Ráadásul ami főleg gyakoribb, hogy ebben a korban simán mozgolódnak a gyökerek már és ez is lehet kellemetlen a babának.

A kéz tömködése lehet éhség miatt is, de ez nálatok se könnyű helyzet, az enyém is tejallergiás, tudom. Ha az étvágya rossz attól lehet éhes, gondolom a neocate-t megette eleinte is.

A nutriton csak sűrít, hogy kevesebb jöjjön fel, de ugyanúgy marhatja a nyelőcsövet. Mi Losec-et kaptunk még. Nektek nem írt fel gasztroenterológus?

1-es voltam.

2017. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hőemelkedése nincs, megmértem még tegnap.

Hát, kíváncsi leszek a pisi minta eredményére, 1 hónapja még Coli bacit és még plusz 1-et találtak benne, kapott rá antibiotikumot, azóta volt még februárban kontroll, a magas csíraszámból alacsony lett.

Nem, csak Nutritont teszek sűrítésre bele, ezt nem a gasztroenterológus javasolta, hanem a házi gyerekorvossal konzultáltam, de tény, hogy kevesebb jön vissza a böfikkor (bár még valamennyi jön).

Kicsit el vagyok keseredve... annyira rossz volt az is, amikor a tejallergia gyanú volt, hasmenés és véres kaki miatt, most meg ez a kevés evés ... bízom benne, hogy javulni fog valamelyest a helyzet a következő héten.

Egyébként 4.14 kg, a napi ajánlott adagja ez alapján kb. 621 ml ... ehhez képest ő most kb. 500 ml-t eszik egy nap, 7-szer etetem ...

2017. márc. 14. 09:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, az utolsó kontroll vérképben is alacsony volt a hemoglobin, de folyamatosan szedjük a maltofert folsavval és cebionnal, a főorvos asszony a koraszülött osztályon azt mondta ez 3 hós kor után elkezd majd rendeződni .... eddig emiatt nem volt étvágytalanabb. :(
2017. márc. 14. 09:55
 6/7 anonim ***** válasza:

A neocate miatt gondolom, hogy voltatok gasztroenterológián, ott is szerintem érdemes rákérdezni, ha a pisi negatív. Bár ha sok bukás mellett nem volt baj ezzel, akkor vélhetően nem erről lesz szó.

Mi már tenyésztést nem is küldünk. Általános tenyésztés+üledék szokott lenni. 2x volt fertőzése, először kórház, majd kontrollon is volt e coli a vizeletében, vissza kellett vinni, ott mikroszkópos vizsgálat meg negatív lett, azóta inkább ez a megoldás van. Ha étvágytalan, nekünk vissza is kell vinni nephrológiára pisi vizsgálatra. A második eset így derült ki. Akkor otthoni antibiotikum elég volt. Persze ha rossz a pisi, akkor kell tenyésztés is.

Ismétlem, 1 hetes étvágytalanság lehet teljesen ártalmatlan (bár akkor nem kellene nyűgösködni), vagy fogzás, inkább akkor van baj, ha mondjuk huzamosabb ideig étvágytalan.

2017. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valts kettes cumira. Nekunk ez volt a kulcs. Mar nagyon erolkodott hogy szivjon, el is ment a kedve az egesztol. Ugyanez volt mielott 2esrol 3as cumira valtottunk. Azt hittem a tapszerrel van baja, mar probaltam hidegen, melegen, meg gyumolcslet is tettem bele hatha ugy elfogadja...de a cumit kellett lecserelni csak.
2017. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!