Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónaposan van már olyan...

1 hónaposan van már olyan jelenség, hogy hiszti és elkapatás? Meg tudja annyira szokni a hasfájás miatti mellkasunkon alvást, hogy utána nem tudjuk már sosem letenni?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 hónapos és hasfájáskor hiába simizem a hasát, ill. tekerem a lábát a hasához, csak rövid ideig hat. Az vált be a legjobban és mi is szeretjük, mikor a mellkasunkra fektetjük hason, s jön egy erős csikarás, mozgatjuk. Így hamar el is tud aludni. Viszont amikor letesszük és vissza a kiságyba, rögtön felébred, sír. Így pedig sokszor alig alszik napközben a kiságyban, mert ezen kívül még a rezgő pihenőszéke nyugtatja meg úgy, hogy el is alszik (közben én is ott vagyok, rádió megy, beszélgetünk,alapzaj van), de gondolom, ez nem olyan egészséges. Lehetséges, hogy már "elkapattuk", egyáltalán ilyen picit már el tudunk kapatni? Attól tartok, hogy a jövőben már alig tudjuk a kiságyban elaltatni. Mi lehet erre a megoldás?
2017. márc. 18. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Hordozókendőben aludt, rajtam lógva hason stb.

Ez egy ilyen időszak, mindenképp arra kell gondolnod, hogy picike még és mivel gondja van, az a legjobb ha a közeledben van. Pár hét és enyhülhet is, akkor meg már egészen más lesz a napi rutin.

A fiam most lesz 3 hónapos. 2 hónapos korától elhagytuk az Espumisan-t, nem is nagyon fájt már utána a hasa. Napközben a játszószőnyegen töltötte az egész napját szinte, ott aludt, ott játszott amikor épp nem sétáltunk vagy más.. Elhagyta a "közelséget", simán elalszik már magától egyedül. Ha a kiságyba teszem ott, ha elfárad és a szőnyegen, amott.

Amint enyhülnek a fájdalmai, más lesz a nap :)


Hogy szoktad kiságyba tenni? Mert logikus, hogy ha hason teszed le, össze tudja húzni magát és kevésbé fájhat neki. És könnyebben ki is tudja nyomni a pukit.


Ja igen, még egy gondolat. Mivel a játszószőnyegen hagytuk elaludni magától, szinte sose kellett azóta altatnunk. Se este se napközben. Megtanult egyedül elaludni. Egyszerűen csak ki kellett várnunk, hogy felismerje: elfáradt és aludnia kell. Ahogy ezt megtanulta, maga is tudta ezt irányítani. Volt pár hét, de kialakult :D

2017. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a szülője, aki segít a bajban. Jelenleg épp megbízni tanítod, nem fogod elkapatni. Sőt azt is megengedheted magadnak, hogy élvezd ezt a közelséget. ;-)

Én már alig várom. Negyedjére... :-)

2017. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat altattam a mellkasomon, meg hassal alkarra fektetve közben járkáltam vele.

Az átszokás nem volt vészesen nehéz, az első pár alkalommal néha ki kellett venni az ágyból de 1-2 nap alatt megszokta 3,5 hónaposan, hogy a kiságyban alszik el miközben rázogatom a fenekét.

Ja, a háton altatás viszont esélytelen lett. A mellkasomon és az alkaromon is hason aludt el, hason alvó is maradt.

2017. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 5 hetes, a negyedik.

Ha fáj a hasa, vagy valami baja van, gyakran alszik éjjel is a mellkasomon. Vagyis együtt alszunk így, mert akkor én is alszom.

Ahogy egyik előző válaszoló írta, élvezd ki a közelségét, az illatát, azt, hogy most te vagy számára az egész világ.

Nagyon hamar vége van ennek az időszaknak.

2017. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam nem volt hasfájós, de sokat aludt rajtam mert őt a foga kínozta. Még 1 évesen is, pedig akkor 9 kg volt és keze lába lelógott rólam. Mai napig sokszor együtt alszik velünk pedig elmúlt 2 éves. Mindemellett a saját ágyàban alszik el, de ha bármi miatt szüksége van rám vagy átjön a mi ágyunkba éjszaka vagy hív hogy menjek és akkor én fekszek mellé. Nem fogod elkapatni csak megadod neki azt a biztonság érzetet hogy tudja számíthat rád ha bármi baj van. És ő még nagyon pici, a legfontosabb amire szüksége van most az a te közelséged.
2017. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy nagyobb lesz, mar kenyelmesebb lesz neki a kisagyban aludni mint rajtad. Kb 3 hos koraig fogja ezt csinalni. Nekunk gond nelkul beszokott a kisagyba egy ido utan.
2017. márc. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, kicsit meg is nyugodtam ;) Hogy a puki bántja-e, még nem mindig tudom, nehéz felismernem, mikor mi a gondja. Állandóan próbálom diagnosztizálni, de sztem néha mellélövök, azért nyugtalan. Azt pl. sosem tudom, ha csak a tele pellus bántja, mindig nagyobb dolgokra gondolok.
2017. márc. 19. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!