Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottátok meg segítség...

Hogyan oldottátok meg segítség nélkül a napi teendőket egy olyan baba mellett aki csak kézben van el? Nyugtassatok meg hogy nem csak az én fiam ilyen! 4hónapos lesz! Ha lerakom világvége!

Figyelt kérdés
Hisztis,kényes!Nagy ritkán van csak el egyedül max 10percre!Hanyatt nem is szeret lenni így még nehezebb a dolgom!Ha lerakom nem érdeklik a játékok max ha én szórakoztatom őt velük!Nem tudom örökké cipelni mindenhova!Nekem is kell mosdóba menni esetleg betenni a mosást a gépbe!
2017. márc. 20. 17:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagytok normálisak. Ő a gyereked! Fogod?! Nekem is fiam van, de mik ezek az ostobaságok ,hogy matrica meg zavar meg pletykás, kényes, hisztis. Ez mind te vagy. Tedd helyre az agyad !
2017. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
22%
Ja és nem mintaanya, csak talpraesett nő, nem hisztizős picsha.
2017. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
45%

Mennyi megkeseredett nő anyám...

4 hónapos gyerek, de attól még, hogy csecsemő abszolút nem kell 0-24-ben testi kontaktusban lenni vele.... üzenem a magatehetetlen lényes kommentelőknek- nem kell a gyerek helyett lélegezni. Mert nem egészséges és a hagyd sírni nem azt jelenti, hogy órákig üvölt egyedül a kiságyban, hanem ha azért nyüsszög, mert egyedül ül a kisszékben, nem kell egyből pánikszerűen felkapnia...

De mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy neki jólesik. Csak hát aztán ha lesz a megszokott, hogy egy anya évekig nem alszik- az ne legyen már dicsőség, a saját hülyesége miatt.

2017. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
53%

Én meg tudod mit adtam fel Kérdező!

Hogy, amikor alszik a gyerek, akkor kizárólag a háztartást lássam el! Meg a lótúrót. Igaz, hogy valóban nem nagy idő berakni a mosást, de én ezt akkor csináltam, ha ébren volt. Mármint nem mindig, de nem figyeltem arra,hogy egész nap a gyereket abajgassam, aztán meg loholva, mint egy ló alvásidőben hozzak be mindent. Eleve nem életszerű. Nyilván nem hagytam sírni, de nem is gügyögtem egyik kell sem napi 12 órában. Igenis meg kellett szoknia,hogy anyának ki kell szedni a ruhát a gépből, vagy el kell pakolni a konyhában, vagy ebéd után letakarítani a tűzhelyet stb. Amikor alszik, akkor néha uram bocsá, megengedtem magamnak,hogy megmossam a hajam, leszedjem a szőrt a lábamról stb. Tehát,hogy ne az egész napom álljon kizárólag gyereknevelésből, meg a háztartásból.

Speciel mondjuk én vittem magammal. Ha valami gyors kaját dobtam össze, beletettem a hordozóba és bevittem a konyhába magammal.

2017. márc. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
24%
egyikkel- akart lenni
2017. márc. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, nem olvastam a válaszokat, biztos írták már mások is, de erre van egy tök egyszerű módszer: hordozd! Sokkal nyugodtabb lesz, lát egy csomó mindent, amit csak csinálsz, neked meg lesz két szabad kezed, és tudsz csinálni AKÁRMIT! Ennyi idősen az én fiamat már sokat kötöttem a hátamra, és ilyenkor mindent meg tudtam csinálni, mosogatni, főzni, teregetni, vasalni, bármit, attól sem kellett félnem, hogy olyanhoz nyúl, amihez nem kéne, mert a hátamon volt, viszont jól látta, mit csinálok, nem volt sírásrívás, ráadásul sokszor el is aludt rajtam, olyankor letettem, ha már elég mélyen aludt, és akkor én is tudtam pihenni, olvasni, filmet nézni.

Ja, és mentem már úgy vécére is, hogy a hátamon volt :D Inkább ez, mint hogy bepisiljek. Egyébként meg azért azt gondolom, hogy egy pisilésnyi időbe nem hal bele a gyerek sem, ha az alatt sír egy kicsit, szóval csak amiatt nem kötöttem magamra, hogy pisilhessek. Igen, volt, hogy arra az időre betettem az ágyába/hordozóba, és elmentem vécére. Aztán amikor végeztem, újra felvettem, és megvígasztaltam. Fél perc, ennyi az egész.

De mondom, így, hogy a hátamon volt, igazából mindenre volt időm, mindent el tudtam végezni.

Nem a problémán kell kattogni, hanem megoldást keresni.

2017. márc. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
50%

Annyit megjegyeznék,hogy bár nem hordoztam, de nem vagyok ellene. Viszont számomra az sem megoldás,hogy mindenhova vigyem. Mármint,hogy a gyereknek igenis meg kell szoknia egy picit időt, amit nem anyába kapaszkodva tölt.

Még mielőtt valaki lehurrogna, ez nem sírni hagyást jelent, csak pusztán annyit,hogy amíg az ember bedob egy mosást, vagy kiviszi a szemet, vagy kitereget 10 perc alatt, addig el van a gyerek. Így azt is megszokja,hogy később, nagyobb korában ellegyen egy kis időd egyedül is.

2017. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
37%

#33

Az nem megkeseredett, aki nem hagyja bőgni a gyerekét, hanem annak lelki igényei szerint neveli a pár hónapos újszülöttjét, aranyom.

2017. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!