Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, kudarcot vallottam anyaként?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kislányunk és januárban hozzánk költözött a férjem lánya is (15 éves). Nincs vele gond, nagyon jól kijövünk egymással, nincs féltékenység, vagy bármi ilyesmi. Azt hittem, menni fog a "családanya" szerep és segítség nélkül is helytállok anyaként, feleségként. De ez nem jött össze, egyszerűen elfáradtam két hónap alatt a napi főzésben, a két napi nagytakarításokban, folyamatos rendrakásban, a logisztikában, hogy hozom-viszem a nagyot iskolába, edzésre, különórára, de közben vásároljak be, menjek a kicsivel babaúszásra, baba-mama tornára, ne hanyagoljam el a barátnőimet se, magamat se, a férjemet se. Egyszerűen már azt vettem észre, hogy alig vártam, hogy bekerüljek az ágyba és alhassak.


Mondta a férjem, hogy így teljesen kimerülök, ne a túlélésről szóljanak a napjaim, nem ezért vagyok itthon. Szóval felvettünk egy bejárónőt, heti kétszer jön. Megbeszéltük, hogy hétfőn, szerdán és pénteken főzök, a többi napon vagy rendelünk, vagy éttermezünk. Meg mostantól nem csinálok reggelente hatalmas reggeliket, mert hiába tartom magam ahhoz, hogy az a legfontosabb étkezés, ha én abban fáradok el a legjobban.


Tudom, hogy a férjem csak segíteni akar ezzel, de én mégis úgy érzem, hogy teljesen kudarcot vallottam, mint anya... Az egyik barátnőmnek három gyereke van és mindenre jut ideje, pedig a gyerekek már iskolások, szóval velük még tanulni, foglalkozni is kell.

Pedig nem vagyok öreg, 24 éves vagyok, szóval még arra sem foghatom, hogy későn lettem anyuka és a szervezetem már nem bírja a rohanást. Én is olyan akartam lenni, aki mindent megold egyedül, nem kel a férjét fárasztania, nem felejt elmenni a nagyért az iskolába és jó anya, feleség. Most mégis úgy érzem, hogy egyik sem vagyok.


2017. márc. 20. 19:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

NEM vallottál kudarcot anyaként azért, mert van VÁLASZTÁSOD és nem kell házirobotként élned. Örülj neki!


NEM vallottál kudarcot, mint feleség azért, mert nem sk. házimelózol megállás nélkül, mert az nem a feleség, hanem a bejárónő szerepe.


Ne csináld ezt a hülyeséget magaddal! Gondolod, hogy aki megengedheti magának és bejárónőt tart, az mind mind szaranya meg szarfeleség, mert nem robotol?


A munka már csak ilyen: vagy végezd el, vagy a kényelmesebbik esetben fizetsz valakit, aki helyetted végzi.

2017. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másfél évesem van és baromi nagy káoszt csinál. Simán lehetne mellett akár naponta is takarítani.

A játékokat előveszi, 5 percig játszik vele otthagyja. Persze probálom szoktatni, ha már nem játszik vele tegyük el együtt, ez vagy sikerül vagy nem.

A múltkor például egy guriga wc papírt tekert le csak úgy. gyurmázunk, színezünk, festünk, tiszta káosz utána az étkező. Probálkozik már az egyedül evéssel, majdnem minden étkezés után lehetne felseperni, felmosni. A rizs a tészta, a kenyérmorzsa a földön. nem egyszer kiborul az ivólé, a kakaó stb.

Mellette van még két sulisom, ők is otthon esznek reggelit, uzsit, vacsit. Azt is előszedni, eltakarítani. Mi a picivel otthon ebédelünk, apa a munkahelyén szerencsére, de azt is meg kell csinálni, el kell rakodni utána. Hiába van mosogatógép, én egy csomó mindent nem rakok bele, mert egyszerűen nem mossa el tisztára. Pl. lábas, nagy fazék, tepsi, műanyag cucc, azokaz kézzel kell, és az is sok idő.

A mosásról meg ne is beszéljünk, válogatás, teregetés, hajtogatás, szortirozás. Lehet, h én csinálok valamit nagyon rosszul, de nekem ezek a dolgok napi több órámat elveszik. nem értem, más hogy végez fél óra alatt?

Mi is járunk a kicsivel uszásra és más különórákra, és én is kipurcanok a nap végére.

Nem vallottál kudarcot és nagyon jó szerinetm, h ennyire motivált vagy. Meg kell tanulni elengedned dolgokat, de 24 éves létedre szuper vagy, hidd el.

2017. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
ja, és lehagytam a vásárlás. Nálunk nem elég heti egy nap elmenni, mert naponta, 2 naponta főzök. Fogy a pékáru a felvágott, a joghurt a friss dolgok. Én kb. 2-3 naponta járok, és nem csak kiflit, tejet veszek.
2017. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Én olimpiai bajnok díjlovas akartam lenni de nem sikerült. Bele kellett törődjek, hogy van ami soha nem leszek. Mivel elég sok nem olimliai bajnok díjlovas van a világon így végül is megnyugodtam, hogy nem vagyok selejt.



Ha magasra teszed a lécet akkor nehéz megugrani. Nyugodtan lejjebb teheted!Akkor is ha a szomszéd Juliska 15 gyereket szoptat kizárólagosan egyszerre és közben céget vezet meg iron manezik minden hêtvégen miután 37 féle pózban elégíti ki a 4 fogásos házikoszttól jóllakott urát...

2017. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%

Utolso.

Az,hogy a gyerek/ek utan felsoporsz az nem takaritas.en napi szinten 5-6x soprok a konyhaban..2 perc az egesz.

A kerdezo nagytakaritast irt.a nagytakaritas nekem az,amikor ablakot pucolok,szekrenyeket kitakaritom,kompletten lesikalok mindent(csempet,ajtokat)

De pl en ezt is elosztom.egy nap a felso konyhaszekreny mig a pici alszik,kovi nap az also.masnap a furdo,aztan a wc,utana az ajtokat takaritom le mig durmol.midig azt ami epp koszosabb,maszatosabb,vagy epp regebben volt.ezek siman belefernek az alvasidejebe.sott!van amire tenyleg eleg fel ora.nekem spec nincs mosogatogepem.utalom.anyumeknal volt es soha nem szerettem.fozes kozben mosogatok ami mar nem kell.eves utan legtobbszor eloblitem a tanyerokat.

Ruhakat a nagyok maguk hajtogatjak es pakoljak el.

Komolyan ossze vissza atlag napi 1,5-2 oram megy el amit takaritassal toltok.ebben benne van a mosogatas,felmosas,sepres is,es a nagyobb dolgok is.fozni ahogy mar irtam 2 naponta fozok.de mivel parom nagyon leveses,igy az is van minden nap.de felosztom.egyik nap leves 2napra,masik nap masodik 2 napra.igy mindig csak az egyiket kell.a leveseket alt.felrakom reggel ebredeskor,mig a tobbiek alszanak,es kesz mire indulunk a suliba.vagy elrotyog a tuzhelyen ha apa itthon van es fekugyeli.ilyenkor szabadabb a delelott es lehet menni csavizni.

Ruhakat egybol leszedeskor hajtogatom es rakom el/be a nagyok szobajaba.

2017. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk fejezd be a rinyalast bejaronovel, etteremmel, kocsival. Tornara jarogatas, baratnozes belefer?

A tobbsegnek ennyi messze nem jut, megis helyt all.

2017. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!