Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyákhoz szólnék?

Fiús anyákhoz szólnék?

Figyelt kérdés

Van 1 fiam 1 éves. Nem jár még kez nélkül csak áll magában pár percig. Nem játszik semmivel funkcionálisan csak dobál kiskora óta. Nincs egy mese vagy egy olvasós szinezős könyv ami lekötné. Csak én!

Nem lehet tőle wcre menni mert azt hiszi itt a világvége hogy nem lát. Eszi a homokot. Felmászni feltud az ágyra de le nem. Meg ae próbálja inkább üvölt hiába úgy veszem le hogy közben mutatom meg csinálom neki hogy kell. Éjszaka kel enni de egyből mint akit nyúznak olyan hangon. Mellettem nem alszik el mert azt hiszi játék van az ágyon. Valami baj lehet vele? Vagy jót tenne neki ha beiratnám bölcsibe? Nem tudom. Mndent megeszik amúgy azzal nincs gond még viszont igényli a tápszert. nem a teat meg a tejet tápszert. Anélkül nem alszik el.

Az elalvás kb 40 percig kell fogni nappal éjszaka mire letehetem ha egyáltalán sikerül. Megpróbáltam hogy hagyom had sirjon de semmi eredménye nem volt. Lilára orditotta a fejét. 8 foga van eddig. Van neki kenőcse azzal kenem esténként hogy tudjak aludni. Volt valaki hasonló helyzetben? Ezt kinövik vagy később irassam be katonának? Olyan anyás hogy el sem tudom mondani. Nemsoká kórházba kell mennem és ugyan jön mama mert a férjemmel nem igazán vannak egy hullámhosson.



2017. márc. 22. 07:53
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Mar minden olyan dolgot elraktam előle felraktam már a találó szekrény alja teljesen üres mert azt is kicbalta a helyéről.

Kicibálja a fiokot a helyéről aztán bőg nem tudja vissza rakni. Nem akarok mindenhiva gyerekzarat rakni. igenis tanulja meg szerintem. amikor elmegyünk itthonról rokonhoz akkor persze mindig mindenki a fenekébe lohol es nem ertik mi bajom pedig áldott jó gyerek. a boltba dettó. egy szót nem szól. Amikor kerdik jó baba es mondom igen most akkor neznek rám kerdőszemekkel hogy hogy mondhatok ilyet.

A ferjem kénytelen lesz össze jönni a gyerekkel mert 1 hétre megyek kórházba. Igaz ugye hogy mama is jön de remélem jó lesz.

2017. márc. 22. 08:41
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Semmiképp nem hasonlítgasd a lányodhoz, ez nem jó irány!
2017. márc. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne hasonlítsd össze a 2 gyereket, 2 külön személy, attól hogy testvérek nem kell ugyanúgy viselkedniük!

Szerinten sincs a fiadnak semmi baja, inkább a lányoddal volt mázlid ha 1 évesen megértette hogy mit dumálsz neki..

Egyébként ennek a nemhez nincs semmi köze, nekem is a lányom volt hasonló mint a fiad, a fiamat (13 hónapos) meg szinte észre sem lehet venni! Ő mondjuk onnan hogy fel tudott mászni az ágyra le is, kapaszkodva lépeget de állni csak pár mp-ig tud egyedül, de mint írtsák még nem elvárás hogy egyedül sétálgasson.

Szerintem is neked kellene egy kis pihenés, én a 3,5 évestől futnék ki a világból nap mint nap, nem egyszerű! A tápszert meg hogyne igényelné ennyi idősen! Bár papíron már tejitalt lenne jobb kapnia-

Mese? Könyv? Dehogy köti le őket!

És igen, a férjed vegyen erőt magán és spanoljon a fiával, nem csak dísznek van!

2017. márc. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Nem hasonlitok. Tudtam nehezebb lesz a fiúval. Nem tudom honnan. Csak leirtam mert itt irta valaki hogy hülye vagyok.
2017. márc. 22. 08:53
 15/31 anonim ***** válasza:

Elég tipikus dolgokat írsz.

Nagyjából ilyenkor indulnak el a babák, szóval még nem vagytok lekésve, lehet 1 hónap múlva elindul magától.

Amit írsz hogy nem tudsz tőle wcre menni, az az hogy még nem érti, hogy eltűnsz és vissza jössz, ezt majd megtanulja. Esetleg beszélj hozzá közben, hogy a hangod hallja, vagy ha nagyon nem megy akkor ne csukd be az ajtót.

Szerintem nem jó sírni hagyni egy gyereket attól nem hinném hogy megnyugszik, nyilván valami nyugtalanítja azért sír, esetleg egy plüss vagy szundikendő ilyesmit próbáltál?

Persze hogy anyás, tudja hogy számíthat rád, te vagy neki a biztonság. Ebben a korban ez elég tipikus.

Nem hinném hogy gond lenne :)

Már most kezdjétek el, hogy jöjjön a mama kicsit szokjanak össze, esetleg te addig menj el otthonról, akár 1 órára.

Valahogy túl lesztek azon a pár nap kórházon.

2017. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Nálunk is teljesen más lett a második gyerek, mint amire az első után számítottunk (és ez már terhesen gyanús volt a tripla mennyiségű bukfencből). Az első nyugis, jó alvó, mozgásában lassú és óvatos, nagyon társaságkedvelő (én le sem voltam tojva, ha más gyerek jött oda, vagy nagymama kényeztette), bár extra hisztis még iskolásként is. A második egy örökmozgó artista, totál rossz alvó, nagyon anyás "matrica", társaságban félénk, jóval nagyobb a tüdeje, viszont kevésbé hisztis, inkább furfangos. Mindkettő válogatós, de persze teljesen mást szeretnek és amíg az egyiket kb. diétáztatnom kéne, a másik sovány...

Hiába képzeltem el a jövőt a kettővel (pl. hogy majd dolgozom a második mellett is, amíg alszik), szinte mindent másképp és máskor csináltak, ami persze, hogy dühítő. Ja és mindkettő fiú. Szerintem próbálj egy csak saját "csücsköt" nyitni a kisebbiknek, mint az elsőnél, hidd el, neked is könnyebb lesz.

2017. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sincs vele semmi baj,te vagy a biztonság neki.Minden gyerek más, és más,amúgy is a lányok hamarabb önállósodnak,mint a fiúk (állítólag).Az én kisfiam ugyan jövő hónapban lesz 1 éves,de én a Wc-t akkor látogatom egyedül,ha apa itthon van. Egyedül le-fel mászik az ágyról,de önállóan menni még ő sem tud.Kapcsolj ki!! :) ...és ne hasonlítsd őt a lányodhoz, mert ő egy külön egyéniség! :)
2017. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Mindegy. Köszi a válaszokat. Elfogok menni legalább 2 hétbe 1x kikapcsolni az agyam.Vagy havi 1x. Valamit majd kitalálok.
2017. márc. 22. 09:08
 19/31 A kérdező kommentje:
Mindig szólok neki hogy gyere gyere anya csak a wcre megy. Lecővekel és kész. Ordit.
2017. márc. 22. 09:10
 20/31 A kérdező kommentje:
Mióta megszülettek nincs intimszferám tehát fürdeni sem tudok zart ajtónál. Nem is próbálkoztam vele mióta megszülettek. A férjem eleinte probált egyedül wcre menni. Mára ő is rájött semmi értelme. a nagy kinyitja a kicsi meg püföi az ajtót.
2017. márc. 22. 09:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!