Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyákhoz szólnék?

Fiús anyákhoz szólnék?

Figyelt kérdés

Van 1 fiam 1 éves. Nem jár még kez nélkül csak áll magában pár percig. Nem játszik semmivel funkcionálisan csak dobál kiskora óta. Nincs egy mese vagy egy olvasós szinezős könyv ami lekötné. Csak én!

Nem lehet tőle wcre menni mert azt hiszi itt a világvége hogy nem lát. Eszi a homokot. Felmászni feltud az ágyra de le nem. Meg ae próbálja inkább üvölt hiába úgy veszem le hogy közben mutatom meg csinálom neki hogy kell. Éjszaka kel enni de egyből mint akit nyúznak olyan hangon. Mellettem nem alszik el mert azt hiszi játék van az ágyon. Valami baj lehet vele? Vagy jót tenne neki ha beiratnám bölcsibe? Nem tudom. Mndent megeszik amúgy azzal nincs gond még viszont igényli a tápszert. nem a teat meg a tejet tápszert. Anélkül nem alszik el.

Az elalvás kb 40 percig kell fogni nappal éjszaka mire letehetem ha egyáltalán sikerül. Megpróbáltam hogy hagyom had sirjon de semmi eredménye nem volt. Lilára orditotta a fejét. 8 foga van eddig. Van neki kenőcse azzal kenem esténként hogy tudjak aludni. Volt valaki hasonló helyzetben? Ezt kinövik vagy később irassam be katonának? Olyan anyás hogy el sem tudom mondani. Nemsoká kórházba kell mennem és ugyan jön mama mert a férjemmel nem igazán vannak egy hullámhosson.



2017. márc. 22. 07:53
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Van mindkettőnek külön kis kuckója. Minden egyforma hogy véletlen se legyen vita vagy feltékenykedes.

A nagylány 1 eves volt pont mikor jarni kezdett. Még sokszor arra is azt kaptam egyesektől jó későn... meg levan maradva.

Olvastam sok mindent az ilyen babákról. Mindenhol annyit irtak kinővik 6 hónapos vagy 1 éves korukra. Vartam türelmesen. Semmi sem változott a fiamnál.

Néha úgy érzem megbuktam vele. Már nálam is furcsább volt a hasamba. mármint mindig éjszaka élt benn és féltem hogy kinn is ez lesz. Amikor kórházban voltam vele mikor megszületett gyakrolatilag 3 napot végig üvöltött. Lusta volt szopni hiába adtam neki a cicit. A lefejt tejet. Tápszeres lett. Hasfájós is volt. Azt is olyan soká nőtte ki. Etelbe ők nem válogatósak szerencsére. Mindegy mit hozok megeszik. Együtt fürdenek. Lassan kész az ágy a kicsinek is. Csak ugye 5 hét. Lesz neki is olyan ágya mint a nagynak.

2017. márc. 22. 09:21
 22/31 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen ő is ezt csinálta. 12 hósan 6 foga volt, 15 hónaposan 16. Mindenen sírt, semmi se kötötte le, hánytatta magát, hajnal 4-5 között kelt.

Viszont az alvásgondok nem oldódtak meg a fogak után. Sajnos néha én is eljutottam a sírni hagyáshoz. Megutálta a kiságyat. Mióta áttettem leesésgátlósba az alvása is rendbejött. Néha felkel 4-5 között de elég visszakísérni. Én már arra is gondoltam, hogy ki tudja mióta zavarta a kiságy. Ott hajnalban 40 perc múlva se aludt vissza. Most meg bent se kell nála lenni, csak nappal.

2017. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit az az érzésem, mintha mindenképp azt akarnád hallani, hogy ez nem normális. De az. Nehéz, de normális.
2017. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%

Ez ugye vicc?

Tipikus, korosztályra jellemző NORMÁLIS viselkedési szokásoktól kiakadni?

2017. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%

*Nem a gyerekben van a hiba, ha az anyja nem tudja, hogy milyen egy kisgyerek....

Az első szobanövény volt, másodjára kaptál egy gyereket.

2017. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Hat, Isten hozott az anyak vilagaban :) Nekem 2 es fel eves ikreim vannak es ugy wc-zek, h leulnek velem szemben. Behozzak a szeket a wc-re, es szepen leulnek es kommentelik, h mi tortenik :D Egyedul zuhanyozni?? Pfff :D Csak akkor tudok, ha apuka is itthon van es lefoglalja oket. A lanyom sokkal onalobb, mint a fiam. A fiam rendkivul anyas. Ha en is ithton vagyok, akkor senki mas nem viheti el wc-re, csak en, senki mas nem adhatja fel ra a ruhat, csak en.

Mindketto koraszulott volt, es a kislanyom rosszabb allapotban volt, mint a fiam, de nagyjabol 1 eves korara lehagyta a fiamat. A lanyom mar masfel evesen elkezdett szolni, ha wc-re kellett mennie, 2 evesen teljesen szobatiszta es cak alvashoz adjuk ra a pelust, de van, h a delutani alvast kibirja pelus nelkul is, mig a fiam 2 honappal kesobb vette le nappalra a pelust es meg most is elofordul, h neha bepisil, m a nagy jatek kozben vagy lusta, vagy nem jut eszebe, h szolni kellene :)

Szoval semmi gond a fiaddal ;)

2017. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Baxus mit irtam nem idióta vagyok. Csak leirtam mik történnek mert ha kimarad valami akkor azt irják itt sokan hogy nincs eleg infó. Most leirtam minden infót erre az arcomba vagod hogy hibat keresek meg a masik hogy én vagyok a bibi?

Hat ti tenyleg biztos tökéletesek vagytok.

úgy utalom az ilyen embereket.

Megtudtam amit megakartam. Megköszöntem a normalis kommentelőknek hogy irtak a többi aki nem hasznos infót irt azt minek irja le?

vagy ezt elvezi az ilyen?

köszi a válaszokat akié hasznos volt ment a kéz akie nen az meg tudjon magára.

2017. márc. 22. 11:14
 28/31 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy lányom van, de ő is nagyon anyás. Az apukájával imádják egymást, viszont a nagyszülőkkel nincs el. 16 hónapos. Ő is követ a wc-re. Mi együtt alszunk, esély nincs külön aludni 4 hónapos kora óta. Őt az evés se nagyon érdekli, inkább a cici. Szerintem ilyen a természete, akinek vmi nem tetszik, arra meg nem vagyunk kíváncsiak. Viszont mióta egyre többet totyog és mond szavakat, azóta sokkal nyugodtabb, magabiztosabb. Szerintem a kisfiad is meg fog nyugodni, csak biztosan zavarják a korlátai. Próbáld az ő szemével is nézni a dolgokat, sokat segít. Nyugi és kitartás!
2017. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

3 fiam van.az elso ketto alom gyerek volt.a 3....na o mar messze nem az.

Neki spec vettem jarokat,az sokat segitett.neki is az a legjobb szorakozas,hogy oidobalja belole a jatekokat.meg mindent a szajaba tom o is.de ha epp szabadon van,mert johet utanam akkor hagyom.jon velem a furdobe bepakolni a mosogepet,mig mosogatok a labam alatt sundorog(maszik meg csak).hagyni is kell neha,de ha olyan dolgom van akkor megy a jarokaba,es akar bun,akar nem en bekapcsolom neki a tv-n a kerek meset,vagy valami mas zenelos kis gyerek musort es ugy elvan 20-30 percig.kozben babralja a jatekait,nem a tv t bamulja.

Nyugi,ki fogja noni.nem egyformak a gyerekek.vannak nyugodtabbak,onalobbak,es vannak kevesbe azok.

(Enyem is 1 eves)

2017. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagyon szabadjara vannak engedve. Vettem ilyen jarássegitőt vagy mit neki mert latja a nagyot hogy szalad de maszva alig ér oda. Az jót tett neki. Olyan mint egy jarókeret az öregeknek. Ma is kinn toszigálták az udvaron déltől. Hagyom öt kibonatkozni csak mikor neki a kaka is izetlen akkor elképesztő hogy ilyen. Nagyon erzékeny gyerek amúgy. Ha az apja rászól hogy nem szabad már bőg és jön hozzám. Ha nem veszem fel rögtön kiorditja mindenét. Remélem lassan kinövi ezt a korszakot és picit önálóbb lesz.
2017. márc. 22. 17:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!